Skocz do zawartości

Wydruk etukiet w zakladce "do paczek"

Polecane posty

Postuluje o umozliwienie wydruku etykiet adresowych gdy tranzakcja nie jest jeszcze paczka, tylko kandydatem do bycia paczka.

To jest naturalne ze paczke dopiero tworzymy, i jak juz jest w pelni utworzona (z towaru, koperty, paragonu i ETYKIETY) to dopiero wtedy staje sie to paczka i moze znalezc sie w zakladce "do wyslania" jako gotowa paczka.

Do pelni szczesci przydala by sie mozliwosc wydrukowania w tym samym momencie co etykiety druku wplaty gotowkowej do pobrania. Latwiej jest go przykleic do pustej koperty niz do gotowej paczki.

Link to postu

no dobra, trzeba będzie to przedyskutować i wziąć pod uwagę. Problem jest tylko taki, że druki są dosyć mocno związane z paczkami (operują na danych paczki), więc być może trzeba będzie tworzyć paczki tymczasowe w locie. Wniesie to jednak więcej komplikacji. Teraz np. po wydrukowaniu druczków do paczki modyfikacja jej zawartości (adres etc) są blokowane do edycji (jest znacznik odpowiedni ustawiany). Jeśli natomiast wydruk byłby zrobiony z transakcji, to zanim powstanie paczka może się zmienić dane wysyłkowe w transakcji, potem w już gotowej powstałej paczce także można zmienić dane. Rozumiem, że Was interesuje ten konkretny przypadek bo tak pracujecie, jednak biorąc pod uwagę całą elastyczność i przepływ danych pomiędzy transakcjami i paczkami taka modyfikacja wprowadza wiele zmian i narusza mechanizmy już działające.

 

Trzeba będzie to przedyskutować bo w końcu oprogramowanie jest dla ludzi a nie ludzie dla oprogramowania :).

 

A taki pomysł wymyślony na poczekaniu... Gdyby wprowadzić np dodatkowy stan paczek "w przygotowniu" albo coś w tym stylu? Wtedy po opłaceniu transakcji, czy w momencie gdy chcemy przygotować pobranie, tworzymy po prostu takie "niepełnowartościowe" paczki - takie podwaliny, z których można już tworzyć wydruki, a potem oznaczyć je jako zapaczkowane? Czy takie rozwiązanie by Was satysfakcjonowało?

Link to postu

Mnie takie rozwiazanie w 100% stysfakcjonuje.

Wtedy sello zaraz po zarejestrowaniu wplaty lub ustawieniu paczki jako pobrania moglo by sie pytac czy utworzyc "polpaczke" i dzieku temu nie bedzie trzeba niepotrzebnie przenosic z zakladki do paczek.

Zakladki do paczek nie wyrzucjcie, bo ja naprzyklad moglbym ja bardzo fajnie wykorzystac dla oplaconych tranzakcji ktore czekaja na towar, ktory do mnie idzie. Wtedy wiemy ze wszystko jest zaplacone tylko towaru jeszcze nie ma.

 

Ja bym postulowal jeszcze dorobienie 2 dodatkowych zakladek:

1. Rozdzielic zakladke aukcje na 2: gotowe do wystawienia i takie ktore chcemy wystawic. Wzglednie dorobic do aukjci gotowych do wystawienia jeszcze jeden znacznik(gotowa ale nie wystawiac). Po co?

Czesme czowiek robi aukcje ktore sa w 100% zrobione, ale nie chce ich z tych czy innych powodow wystawiac do serwisu. Czesci aukcji moze byc jeszcze nie skonczona. W takim przypadku nie mozna odroznic aukcji nie skonczonych od tych ktorych nie chemy wystawiac, a sa calkiem gotowe.

2. Rozdzielic zakladke oczekuje na platnosc na dwie:

*nowe tranzakcje

*wyslane pobrania

W chwili obecnej wszystko jest w jednym miejscu i na liscie robi sie niezly smietnik i coraz dluzej twa zaznaczanie wplat, bo trzeba szukac po coraz to dluzszej liscie miedzy nowymi tranzakcjami, a pobraniami. Filtry filtrami, ale trzeba pamietac o tym zeby je wylaczyc w odpowiednim czasie zeby wszystko widziec.

Rozdzielenie ma sens, bo pobrania z poczty odrazu widac i majac pobranie w przelewach zmieniamy zakladke i po sprawie.

Link to postu

A taki pomysł wymyślony na poczekaniu... Gdyby wprowadzić np dodatkowy stan paczek "w przygotowniu" albo coś w tym stylu? Wtedy po opłaceniu transakcji, czy w momencie gdy chcemy przygotować pobranie, tworzymy po prostu takie "niepełnowartościowe" paczki - takie podwaliny, z których można już tworzyć wydruki, a potem oznaczyć je jako zapaczkowane? Czy takie rozwiązanie by Was satysfakcjonowało?

 

 

Nie wiem, czy dobrze to rozumiem? Chodzi o dodatkową zakładkę pomiędzy "Oczekujące na płatność" a "Do paczek", czy zakładkę w "Paczkach"? Moim zdaniem zakładek jest wystarczająco dużo i kolejna tylko skomplikuje cały proces pakowania towaru. Chodzi tylko o to, żeby z poziomu "Do paczek" można było zaznaczyć wszystkie transakcje i kliknąć "Drukuj adresy" - żeby mieć je już wydrukowane podczas pakowania. Wydaje mi się to dość logiczne, chyba że nie rozumiem do końca struktury programu - bo na jakim etapie pakować towar do paczek, jeśli nie w zakładce "Do Paczek"? W "Paczkach" paczka jest już zapakowana, zaadresowana, drukuję tylko książkę nadawczą, oznaczam jako wysłane i jadę na pocztę.

Link to postu

powiem tak.. druki od początku były robione dla obiektu paczka.. przeniesienie ich poziom wyżej "do transakcji" będzie dosyć skomplikowane. Nie chodzi o samą możliwość zrobienia wydruku z transakcji, tylko o działające mechanizmy przepływu danych. Gdyby wprowadzić możliwość drukowana w transakcjach to okazało by się, że rozsypie się część mechanizmów, z których użytkownik nie koniecznie sobie zdaje sprawę - że takowe są... Np blokowanie danych po wydrukowaniu. Poza tym robiąc wydruk z transakcji zawsze transakcja może ulec zmianie, przez co powstał by rozjazd między danymi w transakcji, w paczce i na wydruku - a tego nie chcemy.

 

Pamiętajcie, że zakładki to tak naprawdę odpowiedni filtr na dane, tylko wydzielony do postaci zakładki. Więc wprowadzilibyśmy w paczkach pstryczek pod tytułem "zapakowana", i paczki tworzone z transakcji były by z góry oznaczane jako niezapakowane.. wtedy można by dla nich robić spokojnie wszystkie druczki (czy jakie kto tam sobie chce) a po zapakowaniu oznaczać tylko paczkę jako zapakowana, zachowując w ten sposób przepływ danych i nie wprowadzając zamieszania i komplikacji. To czy te niepełne "niezapakowane" paczki będą widoczne w nowej zakładce czy wybierane za pomocą standardowego filtra u góry listy to jest kwestia otwarta. Wydaje się jednak, że skoro jest to dosyć istotne to może lepiej wprowadzić po prostu tą nową zakładkę - bo będzie szybciej i wygodniej.

 

 

Link to postu

aż tak dużo klikania to nie będzie (chyba jedno więcej), wiadomo czym mniej tym lepiej, moim zdaniem powienin pojawić się filtr, a głownym powodem jest to, że w programie właśnie głównie filtry wpływają na wyświetlane informacje i zapewne wiele osób z nich korzysta, zresztą w programie jest sporo kategorii, cech i innych pstryczków i opcji za pomocą, których można filtrować dane

kwestią dla tych co 'są na nie' jest swego rodzaju 'uporządkowanie' pracy, bo większość sytuacji pojawiąjących się w programie można tak rozwiązać(wyfiltrować), a te co nie to pewnie w przyszłości się da

reasumując zachęcam do korzystania z filtrów :)

Link to postu

Ok, jeśli nie da się zrobić wydruków w transakcjach, to nie upieram się, Wy się znacie na tym lepiej. Jeśli mam teraz wybierać między filtrem a zakładką, to jestem za zakładką. Wg mnie wyglądałoby to tak: w "Oczekujące na płatność" rejestruję wpłatę i transakcja przechodzi do tej nowej zakładki w "Paczkach" (zamiast "Do paczek", tak jak jest teraz). Z tej nowej zakładki drukuję sobie adresy i zaczynam robić paczki. Po zapakowaniu towaru i wpisaniu numeru nadawczego, po kliknięciu entera paczka przechodzi do zakładki "Do wysłania" i stąd mogę wydrukować książkę nadawczą (tak jak teraz)? Czy właśnie tak miałoby to wyglądać? Jeśli tak, to super. Nie zmieniłoby to jakoś znacząco dotychczasowego procesu pakowania, a wydruki jeszcze by go przyspieszyły. Bo w praktyce jedyną zmianą byłoby wykorzystywanie nowej zakładki zamiast obecnej "Do paczek".

Link to postu

chyba tak, słuchamy właśnie Waszych opinii i sugestii żeby wypracować jakiś spójną koncepcję :)

 

Tu muszę trochę jednak sprostować.

rejestruję wpłatę i transakcja przechodzi do tej nowej zakładki w "Paczkach"

być może jest to jakieś naleciałości/przyzwyczajenia ale u nas Transakcja i Paczka to są zupełnie dwie różne rzeczy.

  • Transakcja jest to obiekt reprezentujący pewną umowę między sprzedawcą i kupującym, jej ustalenia (np adres wysyłki, dokumenty etc).
  • Paczka jest obiektem, który ma reprezentować fizyczną paczkę/pakunek/list. Może ale nie musi powstać w wyniku ustaleń transakcji

Dlaczego o tym mówię? Mówię o tym, żeby podkreślić iż transakcja nie przechodzi do paczki - z transakcji powstaje paczka, do paczki nie pakuje się transakcji - pakuje się towary :). Często widać na forum, że jest to mylone i mieszane, a lepiej sobie zdawać sprawę co jest czym.

Link to postu

Ja takze nadal obstaje przy nowej zakladce, a nie filtrze. Filtry sa be ;)

A co do zakaldki do paczek to tak jak pisalem ona takze powinna zostac, wlasnie dla tranzakcji ktore np czekaja na towar.

Co do samej nazwy to polpaczka mogla by sie nazywac np "do zapakowania" (tak wiem ze obiekty itp, ale nie utozsamiajacie tego tak bardzo z rzeczywistoscia ;) ).

 

Jeszcze do rozwiazania bedzie jedna kwestia... czyli co ma sie dziac z tranzakcja jak zarejestrujemy wplate. Domyslnie powinna sie tworzyc pol paczka, ale powinna byc opcja wyboru przeniesiania do zakladki "do paczek".

 

Jak juz jestesmy przy zakladkach to taka mala uwaga ze przynajmniej w zakladce "do odbioru", w wolnej zakladce ktora bedzie "do paczek" powinny byc przy nazwie cyferki ktore beda pokazywaly ile obiektow jest w srodku. Mysle ze to by troszke ulatwilo prace bo nie bedzie trzeba klikac i zagladac, a odrazu bedzie widac ze cos tam jest.

Jezeli liczniczki sa do zrealizowania to przydaly by sie wszedzie z pominienciem np akucji zakonczonych, paczek wyslany, wszystkich tanzakcji i wszystkich kometarzy.

Link to postu

Rozumiem, że transakcja i paczka to dwie różne sprawy. Transakcja przechodząca do paczki to taki skrót myślowy :-)

Wiem, ale tak mnie tknęło żeby to podkreślić raz jeszcze :)

 

Oczywiście wybór czy ma się tworzyć paczka końcowa czy "półpaczka" będzie. Transakcja będzie się zachowywać tak samo jak zachowuje się teraz, różnica będzie prawdopodobnie tylko w tym, że powstanie nowy byt paczki niezapakowanej. Tak naprawdę będzie to normalna paczka, tylko z atrybutem niezapakowana - najprawdopodobniej

 

 

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Półpaczki, ćwierćpaczki, może nanopaczki ? Bez przesady, i tak jest tego już za dużo.

W menedżerze w Allegro jak mam zgrupowaną transakcję to już wystarczy do zrobienia wysyłki, wystarczy że taka transakcja jest przeniesiona do zapłaconych, można wtedy wybrać towar, wydrukować etykietę i wysłać.

A w Sello jest tak: zgrupowana transakcja, po zapłaceniu przechodzi w stan "do paczek", potem staje się paczką, co jest tylko formalnością i dopiero jest wysyłana. Conajmniej 1 z tych etapów już jest niepotrzebny, nie mówiąc już o nowych.

Jak komuś to potrzebne, to proszę bardzo, ALE POMYŚLCIE O TYCH, KTÓRYM TO NIEPOTRZEBNE I BĘDĄ MIELI Z TEGO POWODU DUŻO DODATKOWEGO KLIKANIA !

Dlatego ja osobiście widzę tę opcję tylko pod warunkiem, że jest opcja utworzenia paczki z pominięciem wszystkich dodatkowych etapów, a nawet ukrycia niepotrzebnych zakładek typu do paczek, półpaczka i Bóg wie co jeszcze.

 

Pozdrawiam,

Darek

Link to postu

ale powtórzę raz jeszcze, to wprowadzi tylko większy zamęt. Zasada jest prosta: transakcja nie jest bytem materialnym - to są ustalenia. Dopiero paczka jako taka odpowiada fizycznej paczce na którą można nakleić wydruki. Przeniesienie mechanizmu drukowania paczek do transakcji (już określenie jest sprzeczne) wprowadziło by straszne zamieszanie w istniejące mechanizmy łączące paczki z transakcjami.

Żeby był porządek trzeba czasami nacisnąć te 3 przyciski więcej. To i tak da się wykonać 5x szybciej niż czekać aż załaduje się odpowiednia strona w webowym menadżerze chociażby.

 

Właśnie ustaliłem, że chyba zakradł się błąd, Przy oznaczaniu pełnej wpłaty z edycji transakcji są od razu tworzone paczki, natomiast gdy robi się to z listy to paczki tworzone nie są. Gdyby to działało poprawnie to chyba problemu by nie było, bo paczki są tworzone przy opłacaniu transakcji i można do nich zrobić wydruki.

Link to postu

 

Właśnie ustaliłem, że chyba zakradł się błąd, Przy oznaczaniu pełnej wpłaty z edycji transakcji są od razu tworzone paczki, natomiast gdy robi się to z listy to paczki tworzone nie są. Gdyby to działało poprawnie to chyba problemu by nie było, bo paczki są tworzone przy opłacaniu transakcji i można do nich zrobić wydruki.

 

Czy chodzi o to , że transakcje przenoszą się do zakładki do paczek zamiast tworzyć sie paczki i to jest ten błąd? Bo jeśli tak to ja tylko dzięki temu błędowi egzystuje:) Ja w ogóle nie zaglądam do paczek wszystko robie z "do paczek" bo jakbym nie potrafił wystawić dokumentu to koniec, katastrofa.

 

Mój system pracy wykorzystuje tylko 2 zakładki i wygląda tak:

 

1.Zakładka "transakcje/oczekujące na płatność"

- ctrl+w zarejestruj wpłatę, ewentualnie poprawiam na za pobraniem

 

2.Zakładka "transakcje/do paczek"

- ctrl+s - dokument końcowy

- ctrl+r - wysłano paczkę

 

koniec obsługi (dokumenty pocztowe drukuje z innego programu)

 

wolałbym to robić zbiorczo, ale gdy zabraknie towaru to kaplica, program w ogóle nie jest na  to przygotowany.

 

Także jeżeli dobrze podejrzewam z tym błędem to nie ważcie się go ruszać! :)

Link to postu

błąd polega na tym, że oznaczając pełną wpłatę dla transakcji powinna się utworzyć paczka (za przyzwoleniem) od razu. Dzieje się tak, jeśli naciśniemy ctrl+w w oknie edycji transakcji, natomiast z listy to samo polecenie nie powoduje utworzenia paczek - stąd konieczność dodatkowego klikania.

 

Link to postu

Tutaj refleksja.

Nie wolno zmieniać filozofii obsługi transakcji, bo właśnie będzie tak jak w przypadku mac-a, który do czegoś, co Bartek był łaskaw nazwać "błędem" ustawił sobie całą filozofię pracy z programem, a co ważniejsze filozofię pracy z klientem !

Jeśli to zostanie "naprawione" kolega może wyrzucić do piachu kilkadziesiąt godzin wdrażania programu. Kto mu za to zapłaci ????

Przestrzegam przed takim "naprawianiem błędów" w przyszłości, no chyba, że nie liczą się dla Was ci, którzy już płacą abonament za Sello.

 

Pozdrawiam

Darek

Link to postu

po krótkiej rozmowie, ustaliliśmy, że na razie zostanie jak jest. Więc mac możesz spać spokojnie :)

 

Titi nic do piachu nie będzie wyrzucone. Wszelkie sprawy są obgadywane i z Wami i u nas w zespole, tak, że nawet jeśli ja coś od siebie powiem, nie znaczy, że już ktoś siedzi i to robi :). Jeśli zmiana wprowadziła by więcej utrudnień niż ułatwień to byśmy jej nie wprowadzili - w tym celu prowadzimy ten dialog.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...