Skocz do zawartości

Zamowienie od klienta i faktura VAT czy Paragon

Polecane posty

Witam. Jezeli stworze zamowinie od klienta a w Subiekcie zrobie fakture to nie pojawia mi sie w SELLO ze ta transakcja ma wystawione dokumenty.

Jak recznie dodac dokumenty? Mam kase fiskalna zamiast drukarki i czesto dajac klientowi paragon zapominam potem zdjac ze stanu z Subiekta a SELLO nie podpowiada mi ze do tej transakcji zostal wystawiony juz dokument koncowy.

Link to postu

Dwie sytuacje recznego dopinania dokumentow:

1. Poruszana juz przeze mnie: chcemy dodac do tranzjakcji ten sam towar w 2 cenach. Owszem mozna zgrupowac dwie tranzakcje i zadziala, ale mozna sobie recznie zrobic zamowienie w subiekcie i je podpiac(oczywisice jak zrobicie taka funkcje)

2. Klient przyjezdza zobaczyc towar osobiscie. Kupuje wystawiamy mu paragon. On wraca do domu i klika nam kup teraz. Tu wlasnie zachodzi potrzeba recznego dopiecia paragonu do sello, zeby miec porzadek.

Link to postu

Dwie sytuacje recznego dopinania dokumentow:

1. Poruszana juz przeze mnie: chcemy dodac do tranzjakcji ten sam towar w 2 cenach. Owszem mozna zgrupowac dwie tranzakcje i zadziala, ale mozna sobie recznie zrobic zamowienie w subiekcie i je podpiac(oczywisice jak zrobicie taka funkcje)

to już mamy zapisane :)

 

2. Klient przyjezdza zobaczyc towar osobiscie. Kupuje wystawiamy mu paragon. On wraca do domu i klika nam kup teraz. Tu wlasnie zachodzi potrzeba recznego dopiecia paragonu do sello, zeby miec porzadek.

przyznam, że trochę 'dziwna' sytuacja, ale do przemyślenia w kwestii komunikacji między Subiektem GT a Sello

Link to postu

Nie nie !!!

Sello owszem może coś dawać subiektowi ale nie odwrotnie!

I na pewno takie coś nie powstanie w subiekcie!

Subiekt GT to nie narzędzie tylko do allegrowych sprzedawców!

Nie chciał bym kupić Subiekta i widzieć tam jakieś info o Sello, które jest do allegro!

 

Wojtek: Czyż nie mam racji ?

Link to postu

Drogi Bartku! Drogi Wojtku!

 

Tak macie racje jak zwykle!

Spójrzmy na to inaczej :)

Mamy:

Tatę i Mamę -> Dzieci

Dziecko(dzieci) - mają coś z rodziców

Nie odwrotnie, rodzice coś dają dzieciom - dzieci nic rodzicom(geny i te sprawy...)

 

Zakładając, że Subiekt to rodzice a Sello to dziecko to biologia mówi że to niemożliwe  :o

A więc mam racje  :-*

Link to postu

2. Klient przyjezdza zobaczyc towar osobiscie. Kupuje wystawiamy mu paragon. On wraca do domu i klika nam kup teraz. Tu wlasnie zachodzi potrzeba recznego dopiecia paragonu do sello, zeby miec porzadek.

przyznam, że trochę 'dziwna' sytuacja, ale do przemyślenia w kwestii komunikacji między Subiektem GT a Sello

 

No troche dziwna, ale to sie zdarza. Mysle, ze reczne podpianiae dokumentow(oczywisice w sello) nie zaszkodzi, a moze tylko ulatwic prace i zwiekszyc porzadek.

Link to postu

2. Klient przyjezdza zobaczyc towar osobiscie. Kupuje wystawiamy mu paragon. On wraca do domu i klika nam kup teraz. Tu wlasnie zachodzi potrzeba recznego dopiecia paragonu do sello, zeby miec porzadek.

przyznam, że trochę 'dziwna' sytuacja, ale do przemyślenia w kwestii komunikacji między Subiektem GT a Sello

 

No troche dziwna, ale to sie zdarza. Mysle, ze reczne podpianiae dokumentow(oczywisice w sello) nie zaszkodzi, a moze tylko ulatwic prace i zwiekszyc porzadek.

 

 

Nie ma w tym nic dziwnego!

to normalna handlowa sytuacja jakich wiele.

Ten program ma byc dla handlowców a nie programistów, a tymczasem ciagle czytam ze strony programistów, że to jest dziwne tamto sobie inaczej wyobrażają ,że trzeba działac zgodnie z założeniami programu a nie z założeniami handlowca.

 

Ehh myśle że powinniście zatrudnić osobe , która po prostu wystawia 200 aukcji i handluje a nie pisze programy. Zobaczylibyście  jakie problemy wychodzą w codziennej pracy. Wtedy może wyciagnelibyście odpowiednie wnioski.

Link to postu

Ehh myśle że powinniście zatrudnić osobe , która po prostu wystawia 200 aukcji i handluje a nie pisze programy. Zobaczylibyście  jakie problemy wychodzą w codziennej pracy. Wtedy może wyciagnelibyście odpowiednie wnioski.

Insert ma 15 letnie doświadczenie w handlu i nietylko! Nie wiem czy korzystałeś z jakiegoś innego oprogramowania kiedykolwiek do obsługi firmy.

Np. Takich marek jak humansoft, wa-pro....

 

P.S. Jak to mówią? -Ojca dzieci robić ? :)

Link to postu

Ehh myśle że powinniście zatrudnić osobe , która po prostu wystawia 200 aukcji i handluje a nie pisze programy. Zobaczylibyście  jakie problemy wychodzą w codziennej pracy. Wtedy może wyciagnelibyście odpowiednie wnioski.

Insert ma 15 letnie doświadczenie w handlu i nietylko! Nie wiem czy korzystałeś z jakiegoś innego oprogramowania kiedykolwiek do obsługi firmy.

Np. Takich marek jak humansoft, wa-pro....

 

P.S. Jak to mówią? -Ojca dzieci robić ? :)

 

 

Chyba się nie rozumiemy...

Nie śmiał bym tego "ojca" pouczać jak tworzyć obiekty, klasy czy wydajne algorytmy. Ale niech ten ojcieć mi nie narzuca jak mam sprzedawać na allegro bo mam w tym 6-letnie doświadczenie, a jakie doświadczenie ma w tym tak na serio insert? Zreszta estrefa o tym mówi. Stąd wzięła się moja sugestia.

Teraz rozumiesz?

Link to postu

e-strefa: Nie da się po 22 zmienić stanu transakcji czy wydrukować paragonu z drukarki fiskalnej ? Jeśli to drugie to chyba nie to forum :)

 

mac: Owszem nie ma takiego doświadczenia, ale są w Insercie ludzie, którzy sprzedawali na allegro - więcej czy mniej. W końcu pomysł z sello nie wzioł się z kosmosu.

Wiesz mi, gdyby allegro współpracowało było by całkiem inaczej z sello. Znajądź już trochę allegro i przyznając Ci rację w tym momencie to allegro nie udostępniło nic insertowi(poza fakturą online za api).I tak jak mówisz nie mogą przeprowadzić porządnych symulacji, tylko opierać się na raportach-logach przesłanych przez NAS użytkowników sello.

 

Link to postu

w końcu ktoś nas rozumie ;D.

 

Oczywiście, ja tam nie śmiem pouczać nikogo jak ma sprzedawać, moge co najwyżej powiedzieć, jakie my poczyniliśmy założenia projektowe jako informatycy.. a chyba większość zna ten rysunek

software_engineering_explained.gif

 

i spolszczenie http://www.projectcartoon.com/cartoon/32

Link to postu

Rysunek dobry hehehe.

 

A co do założeń to chyba czasem są zbyt sztywne co właśnie zmusza użytkownika do z góry określonego systemu pracy z aplikacją. MOże dałoby się projektować z większym marginesem to pewnie zaprocentowałoby w przyszłości ;)

 

Czekam już z utęsknieniem na nową wersję :) Testuje się już?

 

Link to postu

Jestem za, ale...

 

Sello potrafi "wystawiać" zbyt mało dokumentów . Na przykład bardzo przydał by sie "zwrot do sprzedaży detalicznej" czy "korekta do faktury" ponieważ zdarza się że klient odda towar czy go nie odbierze. Juz gdzies chyba o tym pisałem, że sello nie radzi sobie ze zwrotami i innymi dziwnymi sytuacjami.

 

PS. Pamietacie o podpinaniu ZK z subiekta? Czyli właściwie tworzenie nowych transakcji w sello na podstawie zamówienia z subiekta. Może by to tak za jednym zamachem?

Link to postu

Widze ze spore jest zainteresowanie tym tematem.

Może Sello już w nowej wersji będzie miało możliwość podpięcia (choćby ręcznego) dokumentów do transakcji.

Dzisiaj np pojawił się następny powód dla którego warto to zrobić.

Otóż na skutek nie wiem czego (opisze to w nowym watku) jedna transakcja zostala skasowana i ponownie sciagnieta z allegro jako NOWA.

Dobrze ze sprawdzilem recznie i okazalo sie ze towar juz wyszedl do klienta. Mial wystawiona fakture i wszystko byl juz status zakonczone. Z niewiadomych przyczyn SELLO zmienilo status na nowa transakcje i pojawila mi sie na poczatku listy jako najstarsza (dobrze ze zaczynam na ALlegro dzialac i nie mam wiecej niz 2-3 transakcje dziennie dlatego czasami mozna bos spamietac) no i teraz mam 2 mozliwosci

albo usunac w SUBIEKCIE fakture i wystawic ponownie ja z SELLO albo "OLAC" sprawe i najwyzej nie bede mial podpietego dokumentu.

 

 

Link to postu

a więc tak, jeśli chodzi o zwroty czy korekty to nie jest to takie łatwe i problem trzeba przemyśleć, bo były już kiedyś sugestie dotyczące tego typu zagadnień i najlepiej byłoby stworzyć kompletne rozwiązanie w takich przypadkach, jeśli są jakieś propozycje to proszę pisać

 

Jeżeli chodzi o usuwanie transakcji i 'bajzel' to właściwie jest to na własne życzenie, jak już odpowiedział Bartek odnośnie posta iwi, co do usunięcia transakcji to nie powinno się tego wykonywać, bo są odpowiednie znaczniki w programie, które określają dany stan transakcji (wtedy transakcja nie jest pobierana ponownie i nie są tracone dotyczące jej informacje)

Jeśli się zdarza usunąć transkację, to wg mnie robi się to świadomie, gdyż transakcja nie jest kasowana automatycznie, tylko pojawia się jeszcze komunikat Czy usunąć tą pozycję. można oczywiście dodać jeszcze jedno pytanie i tak dalej, ale czy jest sens wprowadzać kolejne komunikaty, które zwolnią pracę? - wg mnie nie, w związku z czym należy uważać na wykonywane czynności w programie i wtedy będzie ok  ;)

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...