Skocz do zawartości

Nowa wersja sello

Polecane posty

Niech chociaz wprowadza jakieś poprawki. Sello pada mi średnio 5 razy na dzień, zawiesza sie podczas pobierania transakcji. Restartuje się w momencie dodawania aukcji z kartoteki towarów. Ogólne zajmuje dużo zasobów systemowych, po około 3 godzinach pracy wskazuje na 400MB zasobów pamięci. To zdecydowanie za dużo. Istotna kwestia to brak synchronizacji z subiektem w drugą stronę, produkt wprowadzony w Sello nie trafia do Subiekta. To istotna wada, gdy większość czasu pracuje się na Sello, a do Subiekta wprowadza sie jedynie faktury zakupu. Skoro Sello potrafi wystawiac paragony i faktury, powinno tez dodawać towary do kartoteki z ustawiona opcją (do sprzedaży aukcyjnej). Z niecierpliwością oczekują poprawek i następnej wersji, tym razem WERSJI STABILNEJ!, gdyż do tej pory jeszcze takiej nie było.

Link to postu

2 miesiące? Czy to prawda? jeżeli tak to ...bez jaj panowie.

 

Sello na tym etapie nie jest w pelni stabilną wersją. Ma mnóstgwo błedów, ograniczoną funkcjonalnośc i POŻERA OGROMNE ZASOBY SYSTEMOWE!!! Czy wy (twórcy) próbowaliście pracować np. na laptopie z 1GB ramu i procesorem 1,7 (dothan) z bazą danych na serwerze? Podpowiem że to horror. Powinniście wypuszczać nowe wersje góra raz w miesiącu a tym czasem mija chyba pól roku od ostatniej wersji.

Zrozumcie proszę , że my staramy się pracować na tym oprogramowaniu , ale czasem po prostuy się nie da.

 

Taki przykład z życia wzięty:

 

Przybiega człowiek w pośpiechu do komputera bo kurier ma być za dwie godziny. Odpalamy sello. Przez 2 minuty selo łaczy sie z serwerem licencji, którą usilnie sprawdza co jakiś czas. (Po jaką cholere? Mając licencje na rok sello sprawdza ją na oko ze 100 razy w tym czasie).

Sello w końcu się uruchamia. Robimy synchronizacje, po 10 minutach sello się wywala (brak odpowiedzi) uprzednio zamulając całego kompa. Ponownie odpalamy i co? Sello znów sprawdza licencję...

mijają kolejne minuty.

Dobra załóżmy że udało nam się zsynchronizować allegro. Oczywiście o automatycznej synchronizacji w czasie pracy nie ma mowy bo w jej trakcie nie da się pracować.

Chcemy wystawić dokumenty, ale na jednej transkacji sie nie da bo nie można obiektu otworzyć(dymek z kropką) albo po prostu sello nie reaguje na skrót klawiszowy. Czasem sello zapomni wystawić diokument początkowy albo też twierdzi, że towar nie został powiązany z subiektem.

Na koniec zaglądamy do Subiekta czy zamówienia się zgadzają ale tu sie okazuje , że niektóre zostały zdublowane.

Kurier dzwoni do drzwi... uff udało się znów na ostatnia chwilę.

To jest oczywiście ułamek przygód z sello w czasie codziennej pracy. Można powiedzieć że nie ma dnia żeby coś się nie przydarzyło. Ja Już często nawet nie zgłaszam kolejnych odkrytych błedów bo nie wiem czy ma to sens (okaże się przy nowej wersji).

I jak tu bezstresowo pracować?

Sumarycznie Sello i tak pracę ułatwia ,ale kosztem uszczerbku na zdrowiu psychicznym:)

 

Powiedzcie tak szczerze, czy wy wogole zdajaecie sobie sprawę jak źle sello potrafi działać? Bo czasem ma wrażenie, że przyjmujecie "donosy" użytkowników z pewnym niedowierzaniem, jakby u Was takie rzeczy się nie zdarzały?. Czy posiadacie WIARYGODNE środowisko testowe, czy to użytkownicy są ty środowiskiem?

I w końcu czy istnieje jakaś strategia rozwoju Sello czy niestety nie ? Czy moglibyśmy ją poznać

 

Wzorem dla mnie jest projekt magento. Proponuje zajrzeć i zobaczyć jak tam sprawy się mają. Tak w skrócie:

 

-Mechanizmy rozwoju projektu (wiki, bug tracker, forum, blog ,www itd)

-Kilka wersji w miesiącu

-Roadmap - ścieżka rozwoju projektu.

-Trzymanie się terminów

-Promocja i marketing z prawdziwego zdarzenia

ehh i wogóle chyba wszystko inne, nawet nie chce mi się pisać

 

Dodam tylko, że jest to oprogramowanie....darmowe.

 

Dobra kończe przynudzać, proszę tylko przemyślcie chociaż sprawę.

Na osłodę dodam ,że i tak jest o niebo lepiej niż u konkurencji :)

 

Link to postu

Oczywiście nie sposób się z Wami nie zgodzić. Jednak słowa "powinniśmy wypuszczać raz w miesiącu" nie powinny być do nas kierowane, bo gdyby to zależało tylko ode mnie to bym wypuszczał co miesiąc.

 

Jeśli chodzi o licencje, to są one sprawdzane zawsze przy starcie programu. Inaczej w jaki sposób Sello miało by zweryfikować czy licencja jest ważna (wszak ktoś mógłby sobie przestawiać datę w systemie i w ten sposób oszukiwać program).

 

Rozumiemy także, że błędy są wkurzające i staramy się poprawić Wasze "zdrowie psychiczne" :)

 

Oczywiście, że donosy użytkowników bierzemy pod uwagę. Niedowierzanie wynika często z faktu, że zanim przyjmiemy jakieś zgłoszenie za błąd musimy najpierw zweryfikować, czy aby na pewno użytkownik robi wszystko jak należy. Przypadki są różne, różni użytkownicy, i ta metoda sprawdza się najlepiej. Np ostatnio już prawie zaczęliśmy grzebać w kodzie wysyłającym komentarze a się okazało, że użytkownik zmienił sobie hasło na allegro a w Sello nie zmienił :).

 

Co znaczy wiarygodne środowisko testowe? Nie mamy w firmie 20 handlarzy, którzy wystawiają po 100 prawdziwych aukcji dziennie jeśli o to chodzi, i nie wydaje mi się żeby ktokolwiek z twórców podobnego oprogramowania miał takie wiarygodne środowisko testowe.

 

Strategia? No strategia jest taka, że kończymy nowe funkcjonalności, które niestety są dosyć duże i ciężkie w zaimplementowaniu. Niestety się to trochę opóźnia, no ale szybciej pracować się nie da. Robimy co w naszej mocy - że tak powiem.

 

Co do magento, jasne, że jest to fajne, jednak proszę wziąć pod uwagę, że my nie jesteśmy sobie grupką programistów piszącą program, tylko działamy w obrębie firmy i to ona narzuca nam sposób działania. Zatem głupio by było zmieniać nagle nasz wewnętrzny sposób chociażby bugtrackingu z którym zaznajomieni są i testerzy i programiści i w ogóle wszyscy na coś innego.

 

No, ostatnie zdanie mi się osobiście podoba ;D. Bynajmniej proszę nie myśleć, że my tu nic nie robimy, jakkolwiek wydarzenia by na to wskazywały :)

 

Dalej;

Poprawki nie jest tak łatwo wprowadzić w momencie gdy 10% kodu Sello jest rozgrzebane, poza tym mamy napięty harmonogram (który właśnie naciągam pisząc tego posta) i ściśle określone błędy do poprawienia. Jakiekolwiek zmiany na tym polu tylko opóźnią kolejną wersję.

 

Więc ostatecznie, postaramy się zrobić wersję w miesiąc, półtora - przy założeniu, że ostateczne testy wypadną pomyślnie i nie będzie dużych poprawek. (oczywiście to są słowa developera a nie oficjalne stanowisko firmy)

Link to postu

Jedno pytanie do BarteK. Skoro nie do Was należy kierować słowa "powinniście wypuszczać raz w miesiącu" to do kogo? Osobiście chciałbym zwrócić uwagę właściwej osobie jak ciężko pracuje się z Sello.

 

I komentarz co do dat: pobierając dane z allegro macie dużo danych z aktualną datą. Wydaje mi się, że dopiero duże rozbieżności daty systemowej i danych z allegro powinno powodować sprawdzanie licencji.

Link to postu

moje imię się odmienia :)

 

Chodzi mi o to, że my nie jesteśmy samodzielnym zespołem i nie możemy sobie od tak z pełną swobodą powiedzieć: dobra to wypuszczamy wersję wtedy a wtedy. To wszystko zależy..., terminy zależą, co robimy, kiedy, jak. Fakt, że ta wersja się obsunęła sporo, ale to był raczej zbieg niekorzystnych okoliczności. Czasu nie cofniemy, jedyne co, to możemy wyciągnąć wnioski na kolejne wersje i postarać się wymusić na właściwych jednostkach częstsze releasy.

 

Co do pobierania dat, to wydaje mi się, że tutaj nie ma dyskusji. Każdy chyba program pobierający licencje z serwera robi to przy każdym uruchomieniu i tu prawdopodobnie nic się nie zmieni. Natomiast zmianom można poddać samo pobieranie tych danych. Teoretycznie można zmniejszyć sobie timeouty do serwera licencji i powinno to trwać chwilkę w razie gdy serwer jest zbyt zajęty. Jak to zrobić, to jest gdzieś na forum pod hasłem ConnectionTimeout.

Link to postu

 

Co znaczy wiarygodne środowisko testowe? Nie mamy w firmie 20 handlarzy, którzy wystawiają po 100 prawdziwych aukcji dziennie jeśli o to chodzi, i nie wydaje mi się żeby ktokolwiek z twórców podobnego oprogramowania miał takie wiarygodne środowisko testowe.

 

To ja bardzo chętnie przeniosę swoje biuro handlowe do Was i będziecie mieli tak wiarygodne środowisko testowe na dużą sprzedaż że hej !! Oczywiście korzystam za darmo, jako rekompensata za to że może się to trwale odbić na moim zdrowiu psychicznym  ;D

 

Pozdrawiam

Darek

 

Link to postu

Co do pobierania dat, to wydaje mi się, że tutaj nie ma dyskusji. Każdy chyba program pobierający licencje z serwera robi to przy każdym uruchomieniu i tu prawdopodobnie nic się nie zmieni. Natomiast zmianom można poddać samo pobieranie tych danych. Teoretycznie można zmniejszyć sobie timeouty do serwera licencji i powinno to trwać chwilkę w razie gdy serwer jest zbyt zajęty. Jak to zrobić, to jest gdzieś na forum pod hasłem ConnectionTimeout.

 

w subiekcie jednak się dało...

systemy zabezpieczające oczywiście powinny być, ale czy np nie mozna zrobic tego sprawdzania w tle podczas dzialania programy tak aby nie było to uciążliwe dla użytkownika?

 

do listy błędów dodam, że czasem nie działa wyszukiwanie ctrl+f, np chce sobie znaleść użytkownika o jakims nicku, który juz jest w bazie i ręcznie moge do niego przejsc, natomiast wpisując w oknie wyszukiwarki (Ctrl+F) nie chce mi nic znaleść

ponowne uruchomienie programu rozwiązuje problem lub nie

pozdrawiam

Link to postu

Chodzi mi o to, że my nie jesteśmy samodzielnym zespołem i nie możemy sobie od tak z pełną swobodą powiedzieć: dobra to wypuszczamy wersję wtedy a wtedy. To wszystko zależy..., terminy zależą, co robimy, kiedy, jak. Fakt, że ta wersja się obsunęła sporo, ale to był raczej zbieg niekorzystnych okoliczności. Czasu nie cofniemy, jedyne co, to możemy wyciągnąć wnioski na kolejne wersje i postarać się wymusić na właściwych jednostkach częstsze releasy.

 

A możesz napisać co się stało ? Jakie to okoliczności spowodowały taki poślizg?

Oczywiście mówie to bez żadnych złościwości, po prostu jestem ciekaw:)

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Ponieważ nie chce mi się rozpisywać (przestałem uważać, że warto) napiszę w skrócie. Kończę swoją współpracę z Wami. To co robicie z klientami to farsa. O Strefie Sello pisaliśmy już parę miechów temu i dalej nic. Tłumaczycie się ciągle, że to nie od Was zależy. Nas klientów nie interesuje Wasz podział wewnętrzny. My chcemy czegoś za co płacimy i reszta nas nie interesuje. Dobra wola i chęć pomocy to jedno, ale allegro to nie zabawka tylko narzedzie do robienia pieniędzy i tu rozmawiamy o biznesie. Roztoczyliscie wokół tego produktu marketingową burzę, ale za tym nie ma zaangażowania które w domysle powinno być wokół czegoś tak fajnego. Ogólnie ujmując chyba każdemu się ciśnie do głowy, że coś tu nie halo. Ja powiem tak: nadwyrężyliscie moje nerwy i cierpliwość. Spaliliście moje dobre zdanie na temat całej firmy Insert. Teraz widzę bardziej od kuchni co jest warta. Jest mi przykro, że muszę pisać takie słowa, ale to jedyna możliwość jaką mogę wyrazić swój żal i niedosyt, a wszytsko dzięki WAM.

Mimo wszytsko życzę sukcesów, a Panom od marketingu Sello-Insert wyciągania wniosków ...

Link to postu

No proszę, zaczyna pokutować Wasza polityka.

neotrade ma racje.

Jak to jest, że wypuściliście dość zabugowaną wersję subiekta (1.17) jednak w przeciągu kilku tygodni dało się wypuścić UWAGA....2 serwis paki do niego!

A my ? Od pól roku czekamy na poprawienie krytycznych błedów w Sello!

 

Poza tym odnoszę wrażenie ,że wiecie wszystko najlepiej (w tym jak handlować na allegro), żadne argumenty do Was nie docierają. Czasem udzielacie jakiś bezsensownych odpowiedzi lub odpowiadacie tylko na zdanie , które wyrywacie z kontekstu. Przykładów niedaleko szukać, choćby w tym wątku

 

użytkownik zwraca uwagę:

 

w subiekcie jednak się dało...

systemy zabezpieczające oczywiście powinny być, ale czy np nie mozna zrobic tego sprawdzania w tle podczas dzialania programy tak aby nie było to uciążliwe dla użytkownika?

 

na co Bartek odpowiada:

 

Może i można to zrobić w tle, ale nie ja jestem tego autorem :).

 

co to jest za odpowiedź?????  :o

czy to według Ciebie roziwązuje problem?

Co to kogo obchodzi , że nie jesteś autorem tego rozwiązania (jak pewnie połowy innych rozwiązań w sello). Chcesz przez to powiedzieć ,że nie możecie używać rozwiązań zastosowanych np. w subiekcie? Czy to może jakieś względy ambicjonalne? (nie moje rozwiązanie to nie będzie)

 

Wkurzyłem się, sorry, ale denerwują mnie takie odpowiedzi.

 

PROSZĘ WAS WIĘC WYCIĄGNIJCIE WNIOSKI Z TEGO ,ŻE STRACILIŚCIE KLIENTA!

 

Link to postu

oj mac mac, proszę nie traktować każdej mojej wypowiedzi jako oficjalne stanowisko firmy, bo ja odpowiadam głównie w swoim imieniu. Z zabezpieczeniami chodzi o to, że zostało to zrobione kiedyś przez kogoś, nie wiem kto to robił w Subiekcie i nie wiem czy jest to zrobione inaczej czy może tak samo. Po prostu nie wiem. Więc podtrzymując rozmowę odpisałem żartobliwie. Nie żadne też ambicje, wiele rzeczy w Sello pochodzi z Subiekta co zresztą widać. Niektóre rzeczy przez wzgląd na specyfikę aplikacji musiały zostać zrobione inaczej. Zapewniam Cię, że gdyby dało się wprost przenieść jakiś mechanizm z GT to osoba, która miała by go robić, przeniosła by go - bo to zazwyczaj najmniej roboty.

 

Nam też jest... wróć, powiem od siebie, mi też jest głupio, że jest jak jest, no ale obarczanie nas (czyt np mnie, programistę) za wszystko to imo lekka przesada.

 

Jeśli natomiast chodzi o Subiekta, właśnie problem w tym, że jest to kluczowy produkt firmy i on tu rządzi. Jeśli w nim są potrzebne na gwałt service packi to są robione, bo użytkowników GT jest nieco więcej niż użytkowników Sello np. Nie chcę się tłumaczyć za firmę, no ale to raczej ja widzę to od kuchni i mogę coś na ten temat powiedzieć, co właśnie czynię.

 

Aby więcej nie denerwować moimi odpowiedziami (zbyt często traktowanymi jako oficjalne stanowisko zespołu czy firmy) ograniczę ilość moich wypowiedzi - jeśli o to chodzi.

Link to postu

dobra tam nie ma o co się kłocić skoro ja ani ty nie mamy na to wpływu, a moje pretenscje są raczej kierowane do firmy Insert a nie do Ciebie prywatnie, a że jesteś jej pracownikiem... no cóż trafiają do Ciebie;)

Ale jeżeli czujesz sie urażony to sorki wielkie, nie to było moim zamiarem!

A pisać na forum masz jak najwięcej bo nawet od najgorszej odpowiedzi (nic nie sugeruje ;)) gorszy jest tylko jej brak.

 

Kwestie tylko do kogo w takim razie kierować te pretensje?

-Do Was nie bo wyrażacie prywatne zdanie i nie macie wpływu na to co dzieje się w firmie.

 

-Do firmy też nie bo nie mamy z nią kontaktu.

 

Może powinna być osoba , która przedstawia oficjalne stanowisko firmy?

Link to postu

pretensje, problemy, skargi - kierujecie tutaj na forum

poniekąd nasze stanowisko, które wielokrotnie tutaj przedstawialiśmy (powody, plany, itp) są oficjalnym stanowiskiem firmy (oczywiście w pewnych kwestiach i w pewnej części)

zgłaszacie tutaj różne rzeczy - na wszystko jest odpowiedź, ja wiem, że czasami czytacie nie to co byście chcieli przeczytać (oczekujecie innej odpowiedzi niż jest), ale my czasami też nie możemy wprost napisać odpowiedzi (powody są znane kiedyś Inga pisała m.in o konkurencji, ale i nie tylko)

więc, jeśli pytacie o nową wersję i my odpowiadamy - to tak jest, nie szukajcie tutaj drugiego dna, bo go poprostu nie ma, staramy się robić wszystko, aby nowe wersje wychodziły częściej i Wasze zadowolenie z programu rosło, cały czas lobbujemy za Sello

proszę nie pisać, że nie ma kontaktu z firmą (pominę moją własną opinię), ale dane adresowe są na stronie www, jest telefon, e-mail, fax (pomijając forum i adres sello@insert.com.pl), więc nie widzę problemu jeśli ktoś ma chęć kontaktu z nami w jakiejkolwiek sprawie

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...