Skocz do zawartości

Automatyczne odbieranie transakcji - przestało samo działać!

Polecane posty

Witam.

 

Sello mam włączone cały czas, skonfigurowałem wysyłanie automatycznych wiadomości oraz odbieranie automatyczne transakcji. Czyli ustawienia są takie:

 

Administracja/Parametry wysylania i odbierania/

Serwisy aukcyjne: wysylaj i odbieraj (lub tylko odbieraj - nieistotne) co 5 minut (haczyk na dole odznaczony - aczkolwiek tez nie ma wpływu)

 

Wiadomości: wysyłaj i odbieraj co 2 minuty , zaznaczone automatycznie wysylaj.

 

Reszta nie jest synchronizowana.

 

Zakładka Aukcje:

 

Aktualizuj przy pierwszym połączeniu danego dnia

Odbieranie: Transkacje i klienci (na podstawie histori - ODZNACZONE) + aukcje trwające. Reszta odznaczona.

 

 

Przeinstalowalem sello, zsynchronizowalem wysztko z wszystkimi opcjami wlaczonymi, zeby pobrało pełne informacje. Wyczyscilem raport. Zostawilem aby obserwowac co robi sello.

 

Efekt:

Wiadomości się odbierają i próbują wysylac (no ale zadnych nie ma bo nie mają się do czego tworzyć). Pobieranie czegokolwiek z kontekstu Serwisy aukcyjne wogóle nie następuje!!! Nie jest nawet inicjowane. Raport jest czysty i taki pozostanie poki recznie nie odpale pobrania informacji.

 

Zeby bylo smieszniej: jakies 10 dni temu jeszcze wmiare to działało. Odbierały sie transakcje, czasami sello waliło zwiecha, ale przynajmniej próbował pobierac te info. Wysyłał wiadomosci do klientów zaraz po zakupie - czyli wszystko ok.

 

Przestał działać nagle - nie było nic zmieniane w bazie danych w tym czasie, nie było nowych instalacji sello, żadnych modyfikacji w systemie - dosłownie NIC. Jedyne co ciągle zmienialem to czas co jaki ma odbierac wiadomosci i informacje z aukcji.

 

Bez wzgledu na to jak ustawię co ma pobierac z serwisu aukcyjnego - pobieranie automatyczne nie nastepuje.

 

System operacyjny Windows XP Home SP2, Celeron 2000, 2 GB Ramu. 

 

PS. ten mini patch do sello z bibliotekami które daliscie do podmiany u mnie spowodował wiekszą niestabilność sello i większą liczbę zwiech. dlatego przeinstalowalem od nowa nie instalujac tego mini patcha majac nadzieję że może to wina tego - niestety nie. zachowanie takie samo.

Link to postu

No faktycznie nie wspomiałem, że oczywiście próbowałem juz jakichkolwiek konfiguracji czasów odbierania. Czy ustawie 2 minuty czy 5 czy 10 czy 30 minut nadal jest to samo - synchronizacja nie następuje, raport czysty. Odbierają się jedynie wiadomości.

 

Inna sprawa - odebieranie wiadomosci wpada w zapętlenie po jakimś czasie. Przychodze dzisiaj do pracy i widze że ciągle na pasku zmieniająca się informację:

 

2008-07-03 10:47:41 Zakończono: odbieranie wiadomości

2008-07-03 10:47:41 Brak nowych wiadomości

2008-07-03 10:47:38 Pobieranie: euro_anna

2008-07-03 10:47:38 Rozpoczęto odbieranie wiadomości

2008-07-03 10:47:38 Brak wiadomości do wysłania

2008-07-03 10:47:38 Rozpoczęto wysyłanie wiadomości

 

To jest akurat wycinek z raportu, ale te informacje zmieniaja sie w bardzo szybkim tempie na pasku Sello (tym dolnym gdzie pokazuje co aktualnie robi). Gdy w takim momencie zapętlenia włączę odbieranie ręczne aukcji - ono również nie następuje - konieczne jest zrestartowanie Sello.

 

Pytanie: czy jest możliwość że dane odpowiedzialne za automatyczne odbieranie sa w bazie danych jednak jakies pole aktywujące pobieranie jest zmienione z niewiadomych przyczyn? Poprostu funkcja synchronizacji nie jest inicjowana przez Sello, zupełnie jakby nie brał pod uwagę tego ze ma w ustawieniach wybrane pole Odbieraj aukcje.

 

Inne pytanie: myslałem nad jakimś skryptem restartującym Sello co 5 minut, zeby przy włączeniu pobierał parametry, nowe transakcje, odbierał i wysylal wiadomości. Jednak nie ma mozliwości zmuszenia Sello do automatycznego pobierania i wysylania wszystkiego przy jego starcie. Sam fakt że i tak musze restartować sello miej wiecej co 2 godziny bo sie zawsze na czymś zwiesi, swiadczy o tym ze rozwiazanie z restartowaniem co 5 minut by mi najbardziej odpowiadało, gdybym był już po pracy.

 

Proszę o pomoc w tej sprawie, gdyż uzywanie Sello bez automatycznej synchronizacji straciło dla mnie teraz sens.

 

Mile widziane wskazówki konkretne, skrypty, zmienione biblioteki, wskazanie modyfikacji we wszelkich plikach - poradze sobie z tym. Tylko proszę o konkrety.

Link to postu

Poszło na priv. Dla potomnych czytających watek. Eksport CSV wartości dwóch tabel:

 

dbo.pd_AutoSyncParams:

1;2;2;0;0;5;2;2;1;0;50;0;1;1;1;0;1;0;1;0;1;0;1;0;0;0;0;51200;800;0;0;0

 

dbo.pd_AutoSyncTimes:

1;1217068555;1215084667;1213347833;NULL

 

Wszystko wsumie się zgadza z ustawieniami z programu, chyba że coś przeoczyłem.

 

Link to postu

Oczywiście rozwiązanie działa - o takie konkrety własnie chodzi.

 

Data nie była zmieniana. Widocznie ze stacji klienckiej na której są problemy z bateryjką biosu poszła jakas dziwna informacja jak ktoś kombinował z ustawieniami i sie zapisała w bazie danych.

 

BTW, w jakim formacie przechowywany jeat ten czas ostatniej synchronizacji? To jakas zakodowana data czy jakies nietypowe jednostki czasowe?

 

I jeszcze takie  pytanko: czy jest możliwość zmuszenia sello do automatycznego grupowania transakcji według klienta po każdej synchronizacji transakcji? Wsumie powinna być taka opcja do włączenia na stałe - zapewne wielu by z niej korzystało.

Link to postu

unix timestamp

http://mynthon.net/tools/date_to_timestamp.php

 

automatycznego grupowania nie ma. Ja osobiście nie jestem zwolennikiem pełnej automatyzacji, bo wtedy nie wiadomo co się dzieje :).

Prawdopodobnie nie będziemy takiej możliwości wprowadzać, bo:

- jest to kliknięcie 1 przycisku

- biorąc pod uwagę, że transakcje są mocno związane z aukcjami, Strefą Sello, Subiektem sprowadziło by to więcej problemów niż by rozwiązało. Grupowanie wpływa dosyć istotnie np to co się dzieje na strefie (dokładniej będzie się działo w nowej wersji), oraz w Subiekcie.

Link to postu

i co, robić wyjątki? Jeśli korzystasz ze strefy - nie możesz włączyć tej funkcji, jeśli używasz subiekta - nie możesz włączyć tej funkcji. Co jeśli ktoś nie używał i się przyzwyczai, a potem zechce korzystać ze strefy lub Subiekta... :)

 

Rozumiem, że wszystko fajnie wygląda z punktu widzenia jednego użytkownika i jego sposobu pracy. Natomiast gorzej jeśli mamy stworzyć program w miarę uniwersalny - musimy rozpatrywać wiele różnych czynników, a nie tylko jeden konkretny sposób pracy. Jeśli coś będzie dobre dla wielu użytkowników to to dodajemy, natomiast jeśli funkcja będzie dobra ale tylko dla części użytkowników i jeszcze wymuszająca specyficzną konfigurację środowiska pracy no to można się zastanawiać czy jest to dobra ścieżka rozwoju.

Link to postu

Kolejny problem dotyczący tej automatycznej synchronizacji. Mam Sello na dwóch komputerach w sieci. Operują na tej samej bazie danych i na tym samym koncie allegro. Jest dwóch uzytkownikow w sello: Szef (tam gdzie serwer i obsluga wsyzstkiego, pelny dostep) oraz Pakujący (konto z ograniczeniami, moze tylko tworzyc paczki jak spakuje).

 

Problem:

Stacja Pakujacy ma walnietą baterie w laptopie i to ona powoduje te zmiany w bazie danych czasu ostatniej synchronizacji emaili lub aukcji. Próbowałem wyłączyć na tamtej stacji automatyczne synchronizowanie - ale oczywiście ustawienia pobierane są z jednej bazy danych więc jak wyłącze tam, to na mojej stacji też sie wyłączy. Co zrobić w takim układzie? Pozatym wydaje mi się trochę podejrzaną sprawą że dwie aplikacje w tym samym czasie wysyłają prośby do serwera o nowe transakcje i odbierają poczte - przypuszczam że miedzy innymi z tego powodu Sello tak muli czasami i się wiesza. Jak można uniknąć takiego skrzyżowania ustawień?

 

Zapewne odpowiedz bedzie brzmiała : nie można, bo to logiczne. Aczkolwiek może istnieje jakis parametr do uruchomienia sello aby wymusił pobranie ustawień aplikacji z pliku a nie z bazy danych?

Link to postu

Coś się faktycznie dzieje. U mnie dzisiaj przychodze odpalam sello na kliencie a tam nie ma nowych transakcji. Pofatygowałem sie do serwera a tam sello synchronizuje cos z predkoscia dzwieku tyle że nic się nie dzieje nawet nie ma kręconcego sie kółka. Nie bardzo da sie odczytać co w danym momencie się synchronizuje ale chyba robi to w kółko. Pomógł restart.

 

Synchronizacja całości ustawiona co 30 min.

Link to postu

To że sie jakby zapela to swoją drogą, ale zauważyłem że to poprostu jakaś luźna procedura która tylko wyświetla te komunikaty, bo Sello w tym momencie nic nie robi i synchronizuje wszystko dobrze. Aczkolwiek jak wychodze z pracy o 16 i wracam o 10 rano to sello zawsze przstaje sie synchronizować około 8 rano zawiesząjąc się. Ogólnie coś czesto sie wiesza, naprawde nie wiem co by tu poradzić. Ustawialem już priorytety procesów itp. optymalizacja systemu pod kątem Sello ale wyniki sa marne. Najczęściej sello wywala sie jak włącze mu grupowanie produktów w czasie jak odbiera nowe transakcje. Tzn zamraża się na długi czas - nie możecie poprostu synchronizacji odpalić w innym wątku żeby nie dochodziło do takiego zamrożenia aplikacji? Bo zamiast czekać to wole sello zrestartować bo jest o wiele szybciej.

Link to postu

Kolejny problem dotyczący tej automatycznej synchronizacji. Mam Sello na dwóch komputerach w sieci. Operują na tej samej bazie danych i na tym samym koncie allegro. Jest dwóch uzytkownikow w sello: Szef (tam gdzie serwer i obsluga wsyzstkiego, pelny dostep) oraz Pakujący (konto z ograniczeniami, moze tylko tworzyc paczki jak spakuje).

 

Problem:

Stacja Pakujacy ma walnietą baterie w laptopie i to ona powoduje te zmiany w bazie danych czasu ostatniej synchronizacji emaili lub aukcji. Próbowałem wyłączyć na tamtej stacji automatyczne synchronizowanie - ale oczywiście ustawienia pobierane są z jednej bazy danych więc jak wyłącze tam, to na mojej stacji też sie wyłączy. Co zrobić w takim układzie? Pozatym wydaje mi się trochę podejrzaną sprawą że dwie aplikacje w tym samym czasie wysyłają prośby do serwera o nowe transakcje i odbierają poczte - przypuszczam że miedzy innymi z tego powodu Sello tak muli czasami i się wiesza. Jak można uniknąć takiego skrzyżowania ustawień?

 

Zapewne odpowiedz bedzie brzmiała : nie można, bo to logiczne. Aczkolwiek może istnieje jakis parametr do uruchomienia sello aby wymusił pobranie ustawień aplikacji z pliku a nie z bazy danych?

 

No właśnie to kompletnie bez sensu! Po to mam serwer i wsadzałem do niego 4 rdzeniowy procek i 4 GB ramu ,żeby on zajął się synchronizacją. A słabsze maszyny klienckie tylko przyłaczały sie do zsynchronizowanej bazy.

Dlaczego tak się dzieje? Bo teraz to już w ogóle nie widze sensownego rozwiązania na przyspieszenie pracy z Sello.

Link to postu

nie możecie poprostu synchronizacji odpalić w innym wątku żeby nie dochodziło do takiego zamrożenia aplikacji?

Synchronizacja chodzi w osobnym wątku. A dokładniej: każda synchronizacja chodzi w swoim wątku, tzn. poczta pobiera się w innym niż transakcje, Strefa czy Subiekt GT.

Nieprawdą jest też teza, że Sello pobiera dane na każdej stacji osobno. Jeśli stacja A sprawdziła, że powinna się wykonać co godzinna synchronizacja, to zaczyna ją wykonywac. W tym samym czasie pozostałe stacje już się nie zabierają za tą synchronizację, uznając ją jako wykonaną.

 

Inna sprawa, że nie można w tej chwili oznaczyć, która stacja zajmuje się synchronizacją automatyczną. Postaramy się zrealizować to jeszcze do najbliższej wersji.

 

Co w tej chwil z Pakowaczem _auan_'a? Może odbierz uprawnienia temu userowi, dotyczące odbierania danych z kont? na czas naprawienia bateryjki pczywiście ;)

Link to postu

wymienie mu baterie albo bede poprostu co jakis czas odpalal zapytanie sql zeby to zmienic ;)

 

dostep do bazy musi miec bo on operuje na Do wysyłki -> Paczki/Do wysłania, poprostu zaznacza tylko utwórz paczki jak spakuje. Uprawnienia nie wiem jak moge mu bardziej ograniczyć żeby nie ingerował akurat w tą czesc bazy gdzie sa informacje o synchronizacji.

Link to postu

trafilem na dokladnie to samo wczoraj wiec juz problem rozwiazany :] dziekuje :]

 

no i zeby zakonczyc wątek pytanie z innej beczki:

gdy w nowej transakcji zanaczam klientowi ze chce wysylke za pobraniem musze sam zwiekszyc koszty wysylki o 6 zł (doliczć do przesyłki). nie można jakoś zmienić tego, żeby przy zmianie na przesyłka za pobraniem, sello automatycznie zmieniało koszt wysyłki na większy o podaną ilosc (albo na podaną wartosc?)

Link to postu

Możesz wyłączyć temu użytkownikowi uprawnienia do odbierania danych. Uprawnieniami może zarządzać tylko Szef. Parametry -> Słowniki -> Dane użytkownika i wyłącz opcje zaznaczone na rys. poniżej dla wszystkich kont zdefiniowanych w Waszej bazie.

 

uzytkownik_bez_uprawnien.jpg

 

no jednak rozwiązanie nie pomogło. wprowadziło jeszcze gorszy problem - gdy wyłączyłem mozliwosc odbierania przez tamtego użytkownika, sello zaczęło się wyłączac na jego komputerze, w losowych odstępach czasu. Właczylem spowrotem mozliwosc odbierania i zobaczymy czy przestanie (wczesniej sello ani razu sie nie wywalilo u niego, dopiero po zmianie tych uprawnien).

 

ps. jednak to nie od tego. wywala sie tak czy inaczej  :/

Link to postu

Tak mam wrzucone te trzy dll i nic to nie dało.

 

A teraz juz wogole sie pomieszało. Wyłączyłem mu spowrotem uprawnienia do odbierania i co sie stało? Na moim komputerze z konta Szef gdy pojawai sie informacja o pobieraniu (wywołana automatycznie) w raporcie uzytkownik inicjujący jest "bartek" (czyli ten komp bez uprawnien) i BRAK UPRAWNIEN. No i nie chce sie to zmienic spowrotem zeby synchronizacja wywoływana byla przez szefa! Restartowalismy sello po kilka razy, kombinowalem tez z ustawieniami. Oto raport:

 

Czas Opis zdarzenia Status

2008-07-16 13:14:41 Zakończono: odbieranie wiadomości

2008-07-16 13:14:41 Brak nowych wiadomości

2008-07-16 13:14:40 Zakończono: odbieranie komentarzy

2008-07-16 13:14:40 Zakończono: odbieranie klientów

2008-07-16 13:14:40 Zakończono: odbieranie transakcji

2008-07-16 13:14:40 Pobieranie: euro_anna

2008-07-16 13:14:40 Zakończono: odbieranie aukcji

2008-07-16 13:14:40 Brak uprawnień do pobierania aukcji Błąd!

2008-07-16 13:14:40 Rozpoczęto odbieranie komentarzy

2008-07-16 13:14:40 Rozpoczęto odbieranie wiadomości

2008-07-16 13:14:40 Rozpoczęto odbieranie klientów

2008-07-16 13:14:40 Rozpoczęto odbieranie transakcji

2008-07-16 13:14:40 Brak wiadomości do wysłania

2008-07-16 13:14:40 Rozpoczęto wysyłanie wiadomości

2008-07-16 13:14:40 Rozpoczęto odbieranie aukcji

 

 

Link to postu

Dlaczego drugi komputer z kontem z ograniczonymi uprawnieniami jest teraz traktowany jako Master w pobieraniu automatycznym danych i wysylaniu wiadomosci? Jak zmienic to spowrotem?!

 

Gdy komputer kolegi jest wyłączony, przez noc odebiera dane mój komputer automatycznie. gdy rano go włącza, po pierwszym padzie jego sello i ponownym uruchomieniu, funkcję pobierania automatycznego przejmuje jego komputer!!! (moje sello chodzi cały czas sprawnie). Jego sello poprstu się wyłącza (nie wiesza, poprostu zamyka się). Po takim padnięciu gdy włączy ponownie, jego komputer przejmuje władzę nad automatycznym pobieraniem. Pyrzpominam że jego konto ma wyłączone uprawnienia do odbierania danych z konta, ma mozliwosc tylko edycji. Jedyne uprawnienia to edycaj transakcji i wsyzstkie działania w paczkach.

 

Powiedzcie mi jaki mechanizm powoduje to ze jego maszyna odbiera? I dlaczego znikąd zaczeło mu się sello wieszac? Jak to mozliwe ze wszystko dziala dobrze a po paru zmianach ustawien zaczyna sie wsyzstko sypac :/

Link to postu

teraz takiego mechanizmu nie ma (ale jest w planach), drugie ale, to takie, że on tu nic nie pomoże, bo na drugim komputerze jest zła data (i to nie będzie wpływać tylko na Sello), należy doprowadzić do tego, zeby miec poprawną datę, inaczej praca z Sello nie ma sensu, wszystkie wpisy w historii niepoprawne, co za tym idzie synchronizacja niepewna lub działająca w podobny sposób (do ww)

nie ma co łatać dziur, trzeba baterie albo komputer zmienić

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...