Skocz do zawartości

Wdrożeniówka

Polecane posty

Drodzy Programiści,

 

Po rozmowie z moim tatą, który również sprzedaje na Allegro i to dużo więcej ode mnie bo z tego żyje (wystawia w każdym miesiącu ok. 3000 aukcji) naszła mnie jedna refleksja. Otóż rozmawialiśmy o jego wdrażaniu zwykłego szablonu do aukcji, był on bliski zarzucenia tego wdrażania, gdyż wdrożenie zajmowało mu zbyt dużo czasu i nie miał czasu tego robić.

Z Sello jest podobnie. Czy zdajecie sobie sprawę, ile godzin trzeba siedzieć, aby wdrożyć wszystko na tyle, żeby z tego korzystać ? już o tym pisałem w innym temacie, ale powiem tutaj:

1) Stworzyć bazę towarów - w moim przypadku ok 200, w przypadku mojego taty ok 500.

2) stworzyć do nich szablony, czyli każdą aukcję ściągniętą do Sello zapisać jako szablon i powiązać go z towarem. Wierzcie mi, bez miniaturek i bez symboliki dodanej do tytułu KAŻDEJ aukcji jest to NIE-WY-KO-NAL-NE, jeśli 10 godzin dziennie poświęca się na biznes.

3) jak już będą szablony stworzone i osymbolowane, trzeba je powiązać z towarami, kolejne kilkanaście godzin, czyli kilkanaście dni, jeśli ktoś ma po 10 godz siłę poślęczeć przed kompem jeszcze godzinkę.

4) żeby właściwie rozpocząć obsługę transakcji, należałoby jeszcze powiązać towary z aukcjami trwającymi, ale przy takiej sprzedaży to kompletna utopia, należy więc zacząć od wystawiania aukcji z Sello i jak wszystkie przejdą to znajdą się w Sello już jako transakcje z towarami powiązanymi. Jeśli ktoś wystawia na 10 dni, to poczeka kolejną 1/3 miesiąca.

 

Sello chlubi się tym, że jest programem do obsługi dużej sprzedaży. Dobra, może i jest, tego jeszcze nie wiem, dowiem się jak przejdę przez conajmniej 3 kroki opisane powyżej, czyli pewnie za 2 tygodnie. Jednak w przypadku naprawdę dużej sprzedaży, rzędu 3000 sztuk miesięcznie w 500 wzorach, bez dobrze rozwiązanego wdrażania nawet nie warto podchodzić do Sello.

 

Aby to usprawnić, proponuję następujące rewolucyjne zmiany:

1) Automatyczne i oczywiście zbiorcze tworzenie towarów z trwających oraz zakończonych aukcji. Nazwa=tytuł aukcji, opis=treść opisu, zdjęcie=zdjęcie w Allegro, cena=cena wywoławcza lub kup teraz.

2) Jednocześnie musiałyby tworzyć się do tego szablony, już dowiązane do towarów jako domyślne.

3) Automatyczne powiązanie tworzonych towarów z trwającymi, zakończonymi aukcjami.

 

Wtedy wdrożenie, obojętnie dla jak dużej sprzedaży, trwałoby max 1 dzień a Sello zyskałoby klientów, którzy dotychczas kończyli na etapie demo.

 

Czy to jest w ogóle realne ??

 

Pozdrawiam

Darek

 

Link to postu

Zależy, co traktujemy jako sprzedaż. Z punktu widzenia istoty działania aukcji internetowych, sprzedaż jest zrealizowana dopiero, gdy wpłyną pieniądze za wylicytowany towar. Wówczas (przynajmniej u mnie) będą wystawiane paragony fiskalne, ale nie muszą być wystawiane przez program.

Mam nadzieję że dobrze zrozumiałem Twoje pytanie.

 

Pozdrawiam

Darek

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...