Skocz do zawartości

Aplikacja doskonała - czyli jak wyobrażam sobie Sello moich marzeń.

Polecane posty

Piszcie jak Waszym zdaniem powinno docelowo wyglądać Sello, może nasi programiści kiedyś wezmą sobie to do serca  ;)

 

 

Pozwole sobie zacząć

WYDAJE MI SIĘ że Sello powinno być zbudowane w nastepujący sposób.

 

Zły jest dla mnie sztywny podział na aukcje, transakcje, paczki (i cholera wie co jeszcze)

Użytkownik sam powinien programować swój system pracy, czyli samodzielnie budujemy logikę obsługi transakcji-

sami budujemy zakładki, nazywamy je oraz wybieramy warunki kiedy np. transakcja ma sie w nich znaleść.

 

cdn...bo ide spac

Link to postu

Heh... pomarzyc mozna, ale dla mnie idealem by bylo gdyby Sello, bylo w stanie zrobic wszystko samo. Jedyne co trzeba by recznie robic to zapakowac i okleic paczki. Ewentualnie przejzec tranzakcje, ktorych nie udalo sie obsluzyc automatycznie(np niezidentyfikowane przelewy czy cus takiego) no i wystawic aukcje z nowymi towarami.

Link to postu

wierz mi, że 98% użytkowników by poległo jakby mieli np stworzyć sobie workflow do obsługi transakcji :). To wygląda prosto, ale jest tu kupa różnego rodzaju zależności. No ale z chęcią się dowiem, co Wam po głowach chodzi :)

 

e tam poległo by. Od czego kreatory i inne pomagacze. Zreszta dla mniej zaawansowanych kreator tworzyłby jakieś standardowe środowisko i tyle, a bardziej zaawansowani mogliby się grzebać w tym i poukładać wszystko jak chcą.

 

 

Heh... pomarzyc mozna, ale dla mnie idealem by bylo gdyby Sello, bylo w stanie zrobic wszystko samo. Jedyne co trzeba by recznie robic to zapakowac i okleic paczki. Ewentualnie przejzec tranzakcje, ktorych nie udalo sie obsluzyc automatycznie(np niezidentyfikowane przelewy czy cus takiego) no i wystawic aukcje z nowymi towarami.

 

Automatyzacja to właśnie to co chyba większośc oczekuje od sello (bo jaki jest inny sens używania takich aplikacji)

Tyle że Bartek nie chce o tym słyszeć ;)

Link to postu

w sumie... ale i tak trzeba by napisać Sello od nowa żeby uzyskać taką konfigurowalność.

 

Ja chcę słyszeć, tylko nie wszystko da się zautomatyzować tak łatwo. Problem w tym, że automatyzacja wygląda na dosyć prostą jeśli bierze się pod uwagę jeden scenariusz pracy - czyli jednego sprzedawcę. A z forum widać, że różni ludzie różnie pracują, więc automatyzacja co krok musiała by mieć konfigurację i zamiast prostej ścieżki mielibyśmy całe drzewo możliwych dróg.

Link to postu

Dokładnie to samo chciałem napisać co Bartek.

Taka konfigurowalność to kompletna zmiana filozofii programu i z tego powodu trzeba by to napisać na nowo.

Tyle że ja uważam, że nie jest to konieczne, bo jest to wszystko w miarę uniwersalnie i logicznie zrobione.

Oczywiście mac ma rację że jest zbyt sztywno narzucone jaka funkcja jest w którym miejscu dostępna i tego bym nie narzucał, pozostawiłbym userom taką możliwość, żeby mogli sobie dowolnie kształtować na jakim etapie co chcą robić. Jeśli ktoś chce pominąć zakładkę do paczek tworząc paczkę automatycznie po zapłaceniu - proszę bardzo, ale jeśli komuś innemu jest potrzebna - też proszę bardzo!! Można to rozwiązać możliwością ukrycia poszczególnych zakładek, jest to prostsze niż mechanizm tworzenia ich.

Uważam że Sello jest dość dobrze przemyślane i nie wiele mu już brakuje poza

- stabilnością i bezawaryjnością pracy

- automatyzacją wdrożenia (zbiorcze tworzenie towarów i szablonów z aukcji i wiązanie ich ze sobą)

- miniaturkami

- porządnym systemem wiadomości

- i właśnie swobodą zarządzania transakcjami ale to już i tak wygląda nieźle.

- współpracą z bankami

 

Pozdrawiam

Darek

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...