Skocz do zawartości

Informacje dotyczące nowej wersji Sello (1.2.0)

Polecane posty

UWAGI TAKIE GORACE:

 

- nie istnieje opcja AUKCJA PRYWATNA na allegro juz - tak wiec mozecie ja usunac przy oknie tworzenia aukcji

 

- MUSICIE wyróznić na liscie aukcji przygotowanych, trwajacych, zakonczonych ze aukcja byla wyrozniona !!! jakis lekki koloem.. to jest musowe bo bez tego trzeba wszystkie aukcje przekopywac i szukac ktora to byla.

 

- jak macie zgrupowana transakcje to dodaliscie jakie aukcje sa zgrupowane z kierowaniem do allegro. dajcie to od nowej lini bo jak narazie to tak brzydko.

 

- jesli to nie klopot - widze ze rozbudowaliscie FINANSE na glownej stronie... mozecie dodac dodatkowa opcje aby zlukac kazdy miesiac lub aby wysiwetlala sie lista miesiecy wstecznych aby mozna bylo zobaczyc osiagi na kontach aukcyjnych

 

i jak narazie tyle..

to takie poprawni na szybko bo duzo wkladu pracy nie trzeba w nie

Link to postu

wie już ktoś czy:

 

" Czy jest jakakolowek mozliwosc posiadania zainstalowanych 2 wersji sello na jednym komputerze(obecna+nowa beta)?"

 

Niestety nie. Nie przy naszej architekturze. Jeśli masz maszyny irtualne, to da radę. Dałoby się też szybko przerejestrowywać między poszczególnymi wersjami, ale to dla hardcorowców ;)

 

Bo produkcyjnej wersji betą to trochę ryzykownie zastępować.

NIE ZASTĘPUJCIE! Już teraz widze, że bez modyfikacji bazy danych się nie obejdzie (np. te _pierdoły_ w podglądach tego wymagają), a upgradu nie zrobimy, bo nie zdążymy.

 

Najgorsze , że nie widzę wśród poprawek dublowania dokumentów w SGT :(

Nie widzisz, ponieważ nam nigdy nie udało się wygenerować takiej sytuacji, zatem nie wiemy, czy ją naprawiliśmy. Zapewniam, że wszystkie zmiany na styku Sello Subiekt zmieżają w dobrą stronę i mogą spowodować, że przestanie to u Ciebie występować. Jeśli nie - prosimy o kontakt.

 

Na razie tyle. Zmykam do udostępniania pozostałym chętnym tej wersji ;)

Link to postu

Witam

A dlaczego wersja beta jest tylko dla zaufanych?

Chyba im więcej osób testuje tym lepiej, wrzućcie link na stronke.

 

Dlatego, że jest potencjalnie _niebezpieczna_. Nie suportujemy jej i wolelibyśmy, żeby nie została przypadkowo zainstalowana przez osoby, które nie rozumieją konsekwencji.

 

Jeśli grono się poszerzy, a Wasze głosy w tej sprawie będą równie częste, to może kolejna Beta będzie puszczana w inny sposób ;)

Link to postu

Bo produkcyjnej wersji betą to trochę ryzykownie zastępować.

NIE ZASTĘPUJCIE! Już teraz widze, że bez modyfikacji bazy danych się nie obejdzie (np. te _pierdoły_ w podglądach tego wymagają), a upgradu nie zrobimy, bo nie zdążymy.

 

Aaaaaaa... niedobrze. Nie mowie ze zastapilem, calkowiecie, ale jednak. Obecnie mam zainstalowane nowe sello i widze ze nie ma wyjscia i bedzie trzeba przejsc jutro spowrotem na stara wersje zeby tranzakcje do niej zaciagnac :/.

 

Kurcze ja chetnie potestuje wszystko tylko wymyslcie jakies srodowisko testowe(2 sello) lub mozliwosc kontunuowania przekonwertowanej bazy danych.

 

Pytanie za 100 punktow: czy ja jutro worce do starego sello, tam sobie obsluze tranzakcje(wysylka i paragony) to cos mi sie posypie w zwiazku z nastepstwami nowej wersji. Mam tu na mysli strefe Sello. Wy wygenerowane linki w nowej wersji beda dzialac w starej?

Link to postu

Pytanie za 100 punktow: czy ja jutro worce do starego sello, tam sobie obsluze tranzakcje(wysylka i paragony) to cos mi sie posypie w zwiazku z nastepstwami nowej wersji. Mam tu na mysli strefe Sello. Wy wygenerowane linki w nowej wersji beda dzialac w starej?

Czy wysłałeś klientom te nowe linki? Z wersji Beta? No to może być problem z przeniesieniem ich do _starej_ bazy. Nie mam tego jak teraz sprawdzić i to Barek musiałby się wypowiedzieć, ale może być problem. Pozostała obsługa nie powinna stwarzać problemów pod warunkiem, że baza Subiekta też jest zarchwizowana i tak samo pracujesz na wersji przeznaczonej do testów. Błedem będzie np. jeśli z bazy danych Beta wystawisz dokument na transakcje X. Potem odpalisz bazę produkcyjną i tam również wystawisz (bo przecież Sello nie wie, że ma konkurencje w postaci drugiej bazy ;) ) dokument. Wówczas powstaną Ci 2 dokumenty do jednej transakcji.

Link to postu

O w morde. Linki sie wyslaly z nowego sello. I dokumenty chyba tez sie potworzyly w subiekcie, a archwizacji subiekta dzis nie robilem :/

 

Wydaje mi sie ze najsensowniej by bylo zeby poprostu za wszelka cene udalo sie po becie, kozystac z tej samej bazy. W tym momencie jak juz wiadomo ze bedzie poprawka, to po czesci testowanie nowego sello jest nie mozliwe, bo nie ma jak tego robic :(

 

Wystawiac dokumenty, tworzyc paczki itp i tak musze ze starej, bo to niestety musze miec uporzadkowane. Moze jutro uda wam sie jakos rozwazyc konwertowanie bazy po becie do normalnej wersji. Nie koniecznie musi byc z automatu. Mi wystarczy jakis skrypcik, ktory poprostu zrobi porzadek w bazie tak zeby sie to wszystko nie posypalo.

Link to postu

i dlatego właśnie nie robimy publicznych wersji Beta ;)

 

Poprawki będą w tych podglądach, o które prosicie. Nie da się ich zrobić skryptem, ale w najgorszym przypadku nie będziesz miał tych modyfikacji w linkach.

 

Morał z tego jednak jest inny: ryzykowne jest pracowanie na Becie i na serio nie należy tego bagatelizować. Podglądy to pikuś, ale jak testy wykarzą jakieś poważniejsze błędy, które będą wymagały dużej konwersji, to może być problem.

 

Zobaczę jutro w godzinach pracy co da się z tym zrobić. Na razie pracuj na nowej wersji.

Link to postu

Wiem z jakim to sie wiaze ryzykiem. Jedynie zwracam uwage, ze z perspektywa zmiany bazy wiaze sie znacze utrudnienie w testowaniu, bo wy sie bawicie na testowym allegro, a my ryzukujemy dla Was swoje firmy ;).

 

A co do bazy no to zmiana bedzie, ale ja mam pytanie czy nie da sie rozbic na koniec skryptu, ktory poprawi baze danych i przygotuje do nowej wersji. Utrata linkow w paru aukcjach nie jest problemem, bo bez nich dalo sie zyc wczesniej i jak znikna do starych tranzakcji to nic zlego sie nie stanie :). Wazne zeby potem dzialay w nowych.

Link to postu

nie widze na liscie zmian informacji o ulepszeniu wyszukiwania, głownie w wiadomosciach, chociaz i w klientach działa tak sobie, nie lepiej zamiast podziału wyszukiwania"wg nadawcy" "wg tematu" itp zrobic szybkie wyszukiwanie jak ma outlook , wystarczy wpisac 3-4 litery i bardzo ładnie sie wszystko sortuje "w locie" według tego co chcemy znalesc , a w sello troche trzeba sie naszukac i nakombinowac

Link to postu

Do odważnych świat należy czyli moje boje z Betą ;)

Jade na produkcyjnym sello - a co mi tam.

 

Dobra mam kilka pytań:

 

-"Ulepszono tworzenia dokumentów podczas grupowania transakcji."

Co konkretnie zostało zminione?

 

- W transakcji i towarach nagle pojawiła mi się kopia towaru z przypiskiem właśnie  "kopia". o co chodzi?

 

-jak to w końcu jest z nowym mechanizmem tworzenia stron w strefie. Czym się różni od poprzedniego. Myślałem , że klient na stronie allegro dostanie link do właściwej strony, ale chyba tak nie jest?

 

-Dodano mechanizm ułatwiający kopiowanie adresu klienta np. z treści wiadomości (Okno Adres – Zaawansowane).

Nie potrafie tego znaleść. Jak z tego skorzystać?

 

-Dodano Parametry użytkownika a w nich m.in. opcje dotyczące oznaczania wiadomości jako przeczytane.

Nic to nie daje skoro po ustawieniu czasu 0 wiadomośc po kilku sekundach i tak znika z zakładki. Chodzio o to by w ogóle nie znikała.

 

-Dodano parametr umożliwiający zdefiniowanie, który komputer wykonuje automatyczne wysyłanie i odbieranie danych.

hmm o ile dobrze rozumiem trzeba utworzyć nowego niezależnego użytkownika i zalogować się nim na serwerze z którego chcemy dokonywać synchronizacji?

 

-kopiowanie z raportu nie działa (nie wiem jak z innych rzeczy)

-dalej są wycieki pamięci 2  dni działania to ok 800 MB zajętej pamięci

-dalej istnieje problem "kropki" gdy otwiera się transakcje z klienta a nie serwera

-dalej wciśnięcie ctrl+r na transakcji do paczek po wystawieniu dokumentu sprzedazy bez wczesniejszego kliknięcia na niej powoduje próbe wystawienia PZ zamiast utworzenia paczki

 

Tylko dajcie odpowiedz czy to wypisywać bo w sumie nie chwaliliście się , że to zostało naprawione.

 

 

PS: Chciałem potestować niespodzianke, ale niestety dodatkowo płatna. Musi w takim razie poczekać na dodatkowe moce przerobowe ;).

Link to postu

Do odważnych świat należy czyli moje boje z Betą ;)

Jade na produkcyjnym sello - a co mi tam.

 

-jak to w końcu jest z nowym mechanizmem tworzenia stron w strefie. Czym się różni od poprzedniego. Myślałem , że klient na stronie allegro dostanie link do właściwej strony, ale chyba tak nie jest?

 

Wejdź w pomoc, masz tam dokładnie opisane co zrobić, żeby klient w mailu od Allegro dostał linka do Strefy.

Link to postu

witam, się włączę do dyskusji... ;)

 

gdzieś tam było pytanie o strony w Strefie Sello, to jeśli zostały utworzone na innej bazie, to przy próbie otwarcia ich ponownie z nowej/starej bazy powinien się pojawić bodajże komunikat w logu, ze strona już istnieje, i Sello sobie zapamięta tą stronę, tak, że tu problemu nie powinno być.

 

Grupowanie w strefie Sello, to funkcja której do tej pory nie było. Teraz klient będzie widział wszystkie zgrupowane transakcje zarówno z serwisów aukcyjnych jak i tych wpisanych ręcznie w Sello.

Link to postu

Powiedzcie mi jedna rzecz... czy jak recznie stworzymy transkacje to co jest w strefie podane jako tytul aukcji?

Przyznaje ze nie sprawdzalem, ale podejzewam ze to co wpiszemy w dotyczy i jesli tak jest to czy mozna zrobic zeby pisalo trnasakcja dodana recznie, albo cos neutralnego, bo mi np zdrza sie wpisac cos co mi latwo pozwoli zidentyfikowac transakcje i klient nie koniecznie powienien to widziec, bo pisze na przykald "smiecie do golfa"  ;D

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...