Skocz do zawartości

[1.2.0] Transakcja nie chce przejśc do zakończonych

Polecane posty

Problem jest następujący:

 

Transakcja: odbiór osobisty, zapłacono gotówką, dokumenty wystawione, wpłata zatwierdzona.

Po zrealizowaniu, taką transakcję wypadałoby ręcznie zakończyć.

Po zmianie stanu na "zakończona" transakcja ładnie znika z oczekujący i....pojawia się ponownie po restarcie sello jako "w trakcie realizacji"

 

 

Link to postu

no właśnie po dokładnym przeczytaniu pierwszego postu zorientowałem się, że nie robisz paczek i oznaczasz ręcznie transakcję jako zakończoną. W wersji 1.2 zostało dodane cofanie stanu transakcji z zakończonej do w trakcie realizacji jeśli się usunie paczkę... transakcja sama ustawiała sobie ten stan przy zapisywaniu, które między innymi odbywało się przy synchronizacji strefy. Więc synchronizacja strefy wpływała na zmianę stanu transakcji zgodnie z warunkami - czyli jeśli nie ma paczek wysłanych to transakcja jest w trakcie realizacji...

 

poprawione, jeśli wyjdzie servicepack to będzie ok.

Link to postu

Mysle ze tak, bo ja zaznaczylem ze transakcja jest anulowana i narazie nie wrocilo. Nie jest to zgodne z prawda, bo ona poprostu jest zakonczona. Znowu zaznaczanie ze zakonczona i powroty groza ponownym wyslaniem towaru do klienta. Coprawda dokumenty wystawione itp, ale ryzyko jest i w dodatku transakcja caly czas wisi i wali po oczach ze trzaba wyslac.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

czyli jest to problem na tyle uciążliwy, że trzeba to poprawić w miarę szybko?

 

 

PROBLEM JEST UCIĄŻLIWY JAK NIE WIEM CO !!! Przecierz przy dużej ilości transakcji nie jesteśmy w stanie pamiętać wszystkich paczek i kiedy transakcja przenosi się sama do "w trakcie realizacji" i ma status "opłacona" (a w moim przypadku tak właśnie było) to wendruje do klienta ponownie i nawet nie wiemy że wcale nie powinna. Zauważyłem dwa takie przypadki ale aż boje się pomyśleć ile mogło ich być zanim się zorientowałem !!!

WIĘC PROSZĘ ZRÓBCIE Z TYM COŚ BYLE SZYBKO !!! 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...