Skocz do zawartości

Sello nie pobiera nowych kategorii

Polecane posty

Pierwszy post i pierwszy problem. Od jakiegoś czasu zauważyłem że sello nie pobiera nowych kategorii. Nie zwracałem na to uwagi dopóki allegro nie dodało nowych podkategorii w kategorii w których wystawiam. Nie pojawia się żaden błąd ani nic się nie wywala. Po prostu działa jakby nigdy nic. Dziś zaktualizowałem do 1.2.0.673 i nic się nie zmieniło. Próbowałem włączać i wyłączać antywirus ale to nic nie zmieniło. Zaporę mam wyłączoną.

 

2008-09-02 18:51:27 Zakończono: wysyłanie aukcji

2008-09-02 18:51:27 Wysyłanie aukcji 'Naturalny szafir z gwieździstym odblaskiem 15,59CT' nie powiodło się. Zdalny serwer zwrócił błąd: Wybierz kategorię przedmiotu. Błąd!

2008-09-02 18:51:24 Wysyłanie aukcji 'Naturalny szafir z gwieździstym odblaskiem 11,28CT' nie powiodło się. Zdalny serwer zwrócił błąd: Wybierz kategorię przedmiotu. Błąd!

2008-09-02 18:51:20 Wysyłanie danych na konto artus666 na Allegro.pl (Polska)

2008-09-02 18:51:20 Rozpoczęto wysyłanie aukcji

 

 

Problem w tym że nie mam w sello tych kategorii a opcja Synchronizuj parametry z serwisu też tego nie uaktualnia. Jakieś sugestie??

 

Link to postu

Taa, oczywiście, najlepiej odesłać gdzieś do forum i szukaj bracie wiatru w polu. Gdybym coś znalazł nie pisałbym tego wątku. Znalazłem jedynie http://forum.sello.pl/index.php?topic=220.0  ale nic z niego nie skutkuje. W tygodniu spodziewam się wystawić kilkadziesiąt aukcji, jeśli nie rozwiąże tego problemu przesiadam się na menadżera sprzedaży allegro. Nie wiem czy jest bardziej funkcjonalny ale jest tańszy i z pewnością mniej problematyczny.

Link to postu

Chciałem pomóc, w danej chwili (wieczór godzina 20, mam też życie prywatne i rodzinę) nie miałem akurat tyle czasu, żeby szukać tego na forum a zaproponowałem poszukanie na forum bo w poście nie było nic wspomniane, że forum było już przeszukane - skąd zatem miałem to wiedzieć? ;).

 

Więc proszę nie odbierać moich wypowiedzi jako lekceważących, czy złośliwych, bo po prostu pomagam w danej chwili na tyle na ile jest to możliwe (mogę tego nie robić, ale już wynikło nieraz, że lepsza pomoc marna niż żadna)

Link to postu

I dupa, nic nie działa, kod z pierwszego tematu:

1> UPDATE st__Site SET st_Update

2> WHERE st_SiteId=1

3> GO

Msg 208, Level 16, State 1, Serv

Invalid object name 'st__Site'.

 

Kod z drugiego:

 

1> UPDATE  st__Site  SET st_UpdateNeeded = 1

2> GO

Msg 208, Level 16, State 1, Server ROM\INSERTGT, Line 1

Invalid object name 'st__Site'.

 

Kod z pomocy sello:

 

1> SELECT rd_vint FROM reg_Data

2> WHERE rd_Name='CV1' AND rd_RegId=

3> (SELECT reg_Id FROM reg__Registration WHERE reg_SvcProvId='1' AND reg_Active=

'1')

4> GO

Msg 208, Level 16, State 1, Server ROM\INSERTGT, Line 1

Invalid object name 'reg_Data'.

 

Ja widzę że to nagminnie się zdarza więc nie lepszym rozwiązaniem było by umieszczenie takiej opcji pod jednym przyciskiem? Takie ganianie po konsoli w wierszu poleceń to przypomina mi oprogramowanie open source pod linuxem gdzie wszelakie problemy tak się przeważnie rozwiązuje a nie komercyjne oprogramowanie.

Link to postu

nie działa, i serwer sql podpowiada dlaczego: Invalid object name 'st__Site'.

 

Ja bym obstawiał, że polecenia są wykonywane nie na tej bazie co trzeba

 

inne możliwe przyczyny tego błędu to:

- brak uprawnień do wykonywania poleceń sql

- użytkownik nie jest zalogowany na właściwe konto użytkownika sql

- podano błędną nazwę tabeli

 

 

Link to postu

nie działa, i serwer sql podpowiada dlaczego: Invalid object name 'st__Site'.

 

Ja bym obstawiał, że polecenia są wykonywane nie na tej bazie co trzeba

 

inne możliwe przyczyny tego błędu to:

- brak uprawnień do wykonywania poleceń sql

- użytkownik nie jest zalogowany na właściwe konto użytkownika sql

- podano błędną nazwę tabeli

 

 

 

 

Taak, a przyczyną ocieplenia klimatu jest dziura ozonowa, gazy cieplarniane itp. A co z tym zrobic?

Invalid object name 'st__Site'. Ekspertem baz danych nie jestem a jeśli bym był to bym nikomu głowy nie zawracał. Może ktoś kompetentny wie co z tym zrobić??

 

jeszcze takie pytanie, zanim przejdziemy dalej, czy na nowej bazie danych pojawiają się te nowe kategorie?

 

Na nowej bazie również ich nie widać.

Link to postu

co się pojawia jeżeli wciśniemy sprawdź opłaty za aukcję (lewa dolna część okna), ewentualnie proszę wybrać kategorię jeszcze raz w tej aukcji i ją zapisać.

 

Jak mam tą kategorię wybrać jak jej nie ma. Wcześniej była tylko kategoria kamienie szlachetne. Wystawiłem poprzez witrynę allegro aukcje w jednej z nowododanych podkategorii szafiry i kazałem sello ściągnąć aukcje z serwisu. Zaznaczyłem ją i wybrałem opcję wystaw ponownie. Skopiowało mi ją do przygotowywanych lecz gdy wybrałem opcję popraw, zobaczyłe że okno kategorii jest puste.

 

A po wciśnięciu Sprawdź opłaty za tę aukcje wyskakuje dymek Zdalny serwer zwrócił błąd: Wybierz kategorię przedmiotu.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...