Skocz do zawartości

[1.2.0] Kilka pytań.

Polecane posty

W sumie to powielam niektóre pytania do wersji beta:

 

-"Ulepszono tworzenia dokumentów podczas grupowania transakcji."

Co konkretnie zostało zminione?

 

-Dodano Parametry użytkownika a w nich m.in. opcje dotyczące oznaczania wiadomości jako przeczytane.

Nic to nie daje skoro po ustawieniu czasu 0 wiadomośc po kilku sekundach i tak znika z zakładki. Chodzio o to by w ogóle nie znikała. O co chodzi?

 

-Dodano parametr umożliwiający zdefiniowanie, który komputer wykonuje automatyczne wysyłanie i odbieranie danych.

hmm o ile dobrze rozumiem trzeba utworzyć nowego niezależnego użytkownika i zalogować się nim na serwerze z którego chcemy dokonywać synchronizacji?

 

(Jest to bardzo fajne ulepszenie!! Nie wiem czy wszyscy zdają sobie sprawę z jego "mocy", ale nareszcie w połowie pracy nie włącza się syncronizacja!)

 

 

-kopiowanie z raportu nie działa (nie wiem jak z innych rzeczy)

-dalej są wycieki pamięci 2  dni działania to ok 800 MB zajętej pamięci

-dalej istnieje problem "kropki" gdy otwiera się transakcje z klienta a nie serwera

-dalej wciśnięcie ctrl+r na transakcji do paczek po wystawieniu dokumentu sprzedazy bez wczesniejszego kliknięcia na niej powoduje próbe wystawienia PZ zamiast utworzenia paczki

 

Tylko dajcie odpowiedz czy to wypisywać bo w sumie nie chwaliliście się , że to zostało naprawione.

 

 

PS: Chciałem potestować niespodzianke, ale niestety dodatkowo płatna. Musi w takim razie poczekać na dodatkowe moce przerobowe .

Link to postu

z focusem walczyłem osobiście, ale okienko było uparte i ustawiało focusa nadal na pierwszy element. Z racji, że zabrało by mi to więcej czasu, przestałem nad tym pracować i przesunięte zostało dalej.

 

-Dodano Parametry użytkownika a w nich m.in. opcje dotyczące oznaczania wiadomości jako przeczytane.

Nic to nie daje skoro po ustawieniu czasu 0 wiadomośc po kilku sekundach i tak znika z zakładki. Chodzio o to by w ogóle nie znikała. O co chodzi?

no  a odznaczyłeś checkboxa?

A już rozumiem o co chodzi. Opcja ta dotyczy oznaczania jako przeczytane po najechaniu. Jeśli dwuklikniesz na mejla to wtedy zostanie oznaczony jako przeczytany

 

-Dodano parametr umożliwiający zdefiniowanie, który komputer wykonuje automatyczne wysyłanie i odbieranie danych.

hmm o ile dobrze rozumiem trzeba utworzyć nowego niezależnego użytkownika i zalogować się nim na serwerze z którego chcemy dokonywać synchronizacji?

tak, ja sobie stworzyłem na ten przykład mietka synchronizatora ;D. Tu należy pamiętać, że synchronizacja jest robiona dla konkretnego użytkownika a nie komputera. Więc trzeba na właściwym komputerze zalogować się właściwym użytkownikiem.

Link to postu

"Chyba cos naprawiali, bo mi przez chwilke dzialalo"

No w sumie mi też kilka razy zadziałało, ale potem przestało :)

jakie są szczegóły

 

"Nadal sie zle zaznacza forma platnosci w subieckie gdy mamy przedplate."

Tja , a pamiętam jak o tym przypominaliśmy...

a co jest zaznaczone w paramterach połączenia z Subiektem GT?

coś kojarze ten problem ale proszę o szczegóły co dokładnie jest nie tak (żeby się upewnić)

 

Link to postu

"Chyba cos naprawiali, bo mi przez chwilke dzialalo"

No w sumie mi też kilka razy zadziałało, ale potem przestało :)

jakie są szczegóły

 

Lubie takie pytania ;)

Szegoly sa takie, ze chcemy zeby bylo tak:

-mamy transakacje, wciskamy crtl+s dla paragonu, potiwerdzamy(lub nie) paragon sie drukuje

-wciskamy crtl+r zeby zrobic paczke i tu zamiast okienka z paczka pokazuje sie okienko PZ z subiekta, bo sello traci focus na ta tranzakcje i otiwera okienko subiekta.

U mnie tez pare razy zadzialalo tak jak powinno, a potem samo z siebie przestalo i jest tak jak bylo od samego poczatku istnienia Sello czyli po wystawieniu paragonu trzeba znowu kliknac na liste i zaznaczyc (juz po czesci zaznaczona) transakcje zeby moc robic z niej paczke.

Link to postu

"Chyba cos naprawiali, bo mi przez chwilke dzialalo"

No w sumie mi też kilka razy zadziałało, ale potem przestało :)

jakie są szczegóły

 

"Nadal sie zle zaznacza forma platnosci w subieckie gdy mamy przedplate."

Tja , a pamiętam jak o tym przypominaliśmy...

a co jest zaznaczone w paramterach połączenia z Subiektem GT?

coś kojarze ten problem ale proszę o szczegóły co dokładnie jest nie tak (żeby się upewnić)

 

 

ad1. Szczegóły są takie , że kilka razy załapał i prawidłowo uitworzył paczkę, ale nadal w większości tworzy bodajże Pzke z subiekta. Kwestia czy w ogóle sprawa była poruszona w kodzie.

 

ad.2. Faaaajnie...

No właśnie w parametrach nie da się wybrać "płatność przelewem"

, a podobno wszystko dokładnie czytacie i zapisujecie...

Troche sobie teraz jaja robicie...

 

http://forum.sello.pl/index.php?topic=277.msg2181#msg2181

http://forum.sello.pl/index.php?topic=488.msg3106#msg3106

http://forum.sello.pl/index.php?topic=665.msg4153#msg4153

 

Ja poprosze Was jeszcze raz.

UPUBLICZNIJCIE TAKIE RZECZY JAK ROADMAP I LISTĘ BŁĘDÓW A UNIKNIEMY TAKICH SYTUACJI.

Link to postu

Ja to rozumiem, ale te bledy jak prawy przycisk myszki, platnosc przelewem, czy tez to gubienie focusa na liscie to nie sa nowe bledy i sa od samego poczatku. Byly zglaszane wieeeele razy, sa naprawde bardzo uciazliwe i co najgorsze wyszla nastepna wersja, a bledy sa nadal.

Wydaje mi sie te powyzsze bledy powinny miec naprawde wyzszy priorytet(oczywiscie poza jakimis krytycznymi poprawkami).

Link to postu

sprawa prawego przycisku była poruszana ze 3 razy i nie ustaliliśmy jeszcze przyczyny takiego zachowania. Jeden z pomysłów jest taki, żeby następna, bądź kolejna po niej wersja nie wprowadzała żadnych nowości, tylko poprawiała wszystkie, a przynajmniej większość starych błędów. Co z tego wyjdzie - zobaczymy.

Link to postu

ad.2. Faaaajnie...

No właśnie w parametrach nie da się wybrać "płatność przelewem"

, a podobno wszystko dokładnie czytacie i zapisujecie...

Troche sobie teraz jaja robicie...

 

http://forum.sello.pl/index.php?topic=277.msg2181#msg2181

http://forum.sello.pl/index.php?topic=488.msg3106#msg3106

http://forum.sello.pl/index.php?topic=665.msg4153#msg4153

 

Ja poprosze Was jeszcze raz.

UPUBLICZNIJCIE TAKIE RZECZY JAK ROADMAP I LISTĘ BŁĘDÓW A UNIKNIEMY TAKICH SYTUACJI.

 

jaja jajami, też bym sobie porobił ale nie w tym rzecz, a mianowicie:

jeśli piszecie, że źle się zaznacza forma płatności - to inaczej nie da się tego zrozumieć jak, że jest poprostu źle, a nie czegoś nie ma

pisanie źle zaznacza się forma płatności - płatość przelewem (np. 7, 14 dni itp.),to jest co innego niż zapłacono przelewem,

zapłacono przelewem brzmi calkiem inaczej i znaczy coś innego (i mamy to w planach), więc nie dziwcie się pytaniom o szczegóły, jeśli nie piszecie szczegółowo

Link to postu

wątek 1

 

Cytat: e-strefa  Niedziela, 30/12/2007, 21:35:50

Jak juz grzebiemy w tym watku to mam jeszcze do was zapytanko czy mozecie dorobic rozliacznie tranzakcji w subiekcie. Jezeli tworzone sa paragony imienne(tworze je z kredytem kupieckiem, jako przelew 0 dni no bo przeciez nie zaplacono gotowka /moze da sie inaczej??/) to w subiekcie wisza jako nierozliczone. Powinny byc odrazu zaplacone, a pobrania powinny sie rozliczac w subiekcie po kliknieciu(w sello) zarejestruj pelna wplate.

 

no właśnie w subiekcjie jest opcja "zapłacono przelewem" , a w sello nie widziałem takowej

 

 

wątek 2:

Brak możliwości przypisania opcji "zapłacono przelewem" w parametrach połaczenia z SGT.

 

W zasadzie nie wiem czy to błąd czy brak takiej funkcjonalności, ale cholernie by się przydało.

 

 

wątek 3:

 

Już nawet ten temat był poruszany

 

http://forum.sello.pl/index.php?topic=277.msg2181#msg2181

 

i z tego co pamiętam ktoś obiecywał, że będzie to naprawione tzn będzie można wybrać opcje zapłacono przelewem.

 

Bartek:

a mi chyba ktoś nawet mówił, żebym to naprawił

 

----------------------------

Co tu nie jest jasne?

Czy z tego nie wynika czarne na białym, że chodzi właśnie o opcję "zapłacone przelewem" ?

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...