Skocz do zawartości

[1.2.0] ZAKOŃCZONE AUKCJE SĄ JAK MUMIE...

Polecane posty

no tak, ale proszę wierzyć, że dużo błędów nie da się powtórzyć gdyż są one na dosyć specyficzne i powstają w sprzyjających im warunkach. Więc samo stwierdzenie, że aukcje pozostają nam nic nie mówi, bo testerzy sprawdzili i u nich nie zostały... Nie znaczy to, że błędu nie ma, ale skoro nie mamy szczegółów, konkretów, i nie jesteśmy w stanie powtórzyć błędu z tego powodu no to jeszcze trudniej go naprawić.

 

Pamiętajcie, że ciężko się naprawia błędów których nie ma ;]

Link to postu

jakie dokładnie są to aukcje?: Skąd wystawione, jakiego typu, jaki okres minął między zakończeniem aukcji a pobieraniem ich, jakie opcje są zaznaczone przy pobieraniu danych z serwisu, czy to były aukcje bez sprzedaży czy ze sprzedażą.

 

Wszystkie aukcje wystawiam z Sello, kup teraz lub sklep, nie rozumiem pytania, odbieranie wszystkiego co 5 min, pozostają aukcje ze sprzedażą i bez.

 

Analizując aukcje zaliczone do zakończonych i nadal "trwających" nie zauważyłem żadnej reguły.

 

Sorry, ale dwie strony kodu to chyba nie jest problem?

Przeanalizujesz to w 15 min.

No chyba, że koder nie miał nawyku komentowania :>

 

Ale tam jest bug, na pewno, na sto procent,

podeślij mi kod, to Ci go znajdę

Link to postu

nawyk komentowania to jest najgorsze zło jakie może zdarzyć się w kodzie - wierz mi :). Kiedyś jak byłem studentem, też uważałem, że komentarze w kodzie są dobre i potrzebne... szybko mnie z tej drogi nawrócono :)

 

Znalezienie go to nie jest 15 minut, tym bardziej nie znajdzie się błędu analizując sam kod bez uruchomienia programu pod debugerem. Zwróć uwagę, że osoba która pisała synchronizację z allegro pisała to i poprawiała sporo ponad rok. Gdyby tam był prosty błąd, to już by go nie było.

 

Z miłą chęcią przysłałbym Ci kod, wtedy byś zobaczył, że to nie jest takie hop siup jak w programach pisanych na studiach :) - no ale myślę, że publikowanie naszego kodu było by pewnym nadużyciem.

 

Więc rozwiązanie najprostsze i dające największe szanse na znalezienie błędu, to przysłanie nam bazy z takimi trwającymi-zakończonymi aukcjami. Wtedy można odpalić pobieranie danych i zobaczyć krok po kroku dlaczego kawałek kodu odpowiedzialny za ustawianie aukcji jako zakończonej nie działa poprawnie. Inaczej to się zwykle nie udaje znaleźć takich błędów, albo wymagają bardzo dużo nakładu pracy - najpierw trzeba wygenerować taki błąd. Więc jeśli ktoś ma taki błąd i chce pomóc.. to proszę o kontakt.

 

Tester działający w prawdziwym środowisku jest praktycznie niemożliwy do realizacji, bo firma InsERT musiała by otworzyć działalność na allegro i sprzedawać tą drogą sporo towaru, żeby to miało jakikolwiek sens.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...