Skocz do zawartości

Wstawianie zdjęć na ftp a zdefiniowane szablony

Polecane posty

Dlaczego zdjęcia nie ładują się w wyznaczonym miejscu w szablonie?

 

Aby zobrazować mój problem stworzyłem aukcję przykładową

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=443586845

Mam nadzieję, że obsługa allegro jej nie usunie zbyt szybko.

 

Mój tok postępowania przedstawia się następująco:

0. Zdefniowałem adres mojego serwera ftp, przetestowałem, wszystko działa prawidłowo.

1. Wykorzystałem istniejący w Sello szablon "Blue Bar Universal", wprowadziłem w nim pola autotekstu [Towar::Zdjecie1] [Towar::Zdjecie2] w miejscach gdzie chciałbym aby ładowały się fotografie.

2. Stworzyłem odpowiedni towar

3. Przygotowałem aukcję w oparciu o zdefiniowany wcześniej szablon i towar.

4. Wysłałem grafiki na serwer.

5. Sprawdziłem Allegro a tu niespodzianka. W miejscach gdzie miały być zdjęcia są słynne prostokąciki z czerwonym iksem. Zdjęcia natomiast są ale w galerii alegro na dole pod aukcją.

Gdzie tkwi błąd?

Link to postu

widocznie do aukcji były dodane zdjęcia z towaru np. (aukcja\zakładka dodatkowe)

 

ps. do testowania aukcji z Sello proponuję korzystać z testowego webApi allegro. Wystarczy trzymając ctrl w oknie zarządzania kontami i licencjami nacisnąć dodaj konto. Powinna się pojawić opcja testwebapi, na koncie tym obowiązuje ten sam nick co na Allegro.

Link to postu
widocznie do aukcji były dodane zdjęcia z towaru np. (aukcja\zakładka dodatkowe)

Oczywiście, że były! Nie bardzo rozumiem w jaki inny sposób należy umieszczać zdjęcia w aukcjach. Moje postępowanie jest zawsze następujące:

1. Definuję towar wraz z przyporządkowaniem zdjęć

2. Definiuję aukcję zaczytując dane o towarze oraz ładując zdefinowany szablon.

3. Gdy aukcja pojawia się w "Przygotowanych" używam funkcji "Wyslij grafiki na serwer"

4. Wystawiam aukcję (wysyłam)

Rozumiem, że w zakładce "dodatkowe" nie powinno być zdjęć ale jak wtedy je załadować na serwer? Przecież podczas wysłania zmienia się nazwa pliku zdjęcia. Jeśli zrobię to ręcznie to skąd allegro będzie wiedziało, które zdjęcia z serwera przyporządkować do danej aukcji?

Link to postu

Opcja wyślij grafiki na serwer wysyła te grafiki, które są w opisie przedmiotu w aukcji. Zdjęcia, które mają się znaleźć na allegro w formie galerii to są zdjęcia, które znajdują się na zakładce dodatkowa w aukcji, przy czym pierwsze z nich będzie na allegro widoczne jako miniaturka.

 

Więc aby wstawić zdjęcia towaru w opis, należy wstawić odpowiednie tagi w szablon opisu i usunąć je z aukcji z zakładki dodatkowe, lub zdefiniować szablon aukcji (nie mylić z szablonem opisu) w którym zdjęć tych nie będzie na zakładce dodatkowe, lub będzie tylko jedno zdjęcie - będące miniaturką.

Link to postu

ja akurat ekspertem od aukcji nie jestem, więc mój autorytet w tej kwestii śmiało można podważać :)

Aczkolwiek, będę obstawiał przy swoim, gdyż z tego co mi wiadomo webApi nie daje takiej możliwości. Natomiast, jest to możliwe do zrealizowania za pomocą sztuczek htmlowych/stylowych. W tej chwili nie bardzo mam czas na dochodzeni jak i czemu, ale proszę spojrzeć na adres pierwszego dużego zdjęcia... jest to zdjęcie z serwera allegro (to które staje się miniaturką) a kolejne zdjęcia są już z serwera sprzedawcy.

 

Może ewentualnie ten wątek coś pomoże:

http://allegro.pl/phorum/read.php?f=281&i=48239&t=48239&view=h

Link to postu

dzięki, spróbuję

 

a tak przy okazji to nie potrafię z tego skorzystać

do testowania aukcji z Sello proponuję korzystać z testowego webApi allegro. Wystarczy trzymając ctrl w oknie zarządzania kontami i licencjami nacisnąć dodaj konto. Powinna się pojawić opcja testwebapi, na koncie tym obowiązuje ten sam nick co na Allegro.

trzymam ctrl i nie pojawia się rzeczona opcja

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...