Skocz do zawartości

problem z synchronizacją parametrów z serwisu

Polecane posty

klikając opcję "synchronizuj parametry z serwisu" pojawia się "dymek" trwa synchronizowanie po 30 sek pokazuje odebrano parametry.

Wcześniej uruchamiało się procentowe synchronizowanie parametrów i nie trwało to tak szybko.  I przez to sello przy kliknięciu Wyślij/odbierz wszystko wyrzuca błąd przy odbieraniu aukcji! w raporcie nic nie jest napisane o co chodzi i jaka jest tego przyczyna! przy raporcie widnieje czerwona ikonka z białym krzyżykiem

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Czyli sello już nie będzie zapisywał aukcji?! Przecież sam nie odznaczałem tej opcji!

Po raz kolejny mam przeglądać 6 stron aukcji i dodawać opcję transportu?!!

Brak słów....

 

Zastanawiam się czy nie przerzucić się na asystenta bo sello ma coraz większe problemy z działaniem...

Ciekawe kiedy wasze plany staną się realne odnośnie:

- Automatycznego wiązania przez sello aukcji z towarem

 

Bo jak na razie sello nie sprawdza się przy dużej ilości wystawiania towaru, chyba że ktoś lubi 300 aukcji edytować po to aby zaznaczyć kilka dodatkowych opcji albo powiązywać aukcje z towarem...

 

 

Link to postu

Sello samo z siebie nie ma nagle większych problemów z działaniem, skoro coś pojawia się nagle to najwyraźniej jest to działanie usług zależnych - w tym przypadku zmian na allegro jakie się tam dzieją od 2 miesięcy. A tego nikt nie jest w stanie przewidzieć.

 

Oczywiście dokładamy starań aby zgłaszane przez Was błędy były naprawione możliwie szybko... ale tu trzeba zdiagnozować problem, ustalić czemu i kiedy tak się dzieje, a to wcale trywialne nie jest, zwłaszcza gdy dotyczy to pojedynczych przypadków i jest zależne od serwisu aukcyjnego.

 

ps. Równie dobrze można mieć pretensje do producenta samochodu, że nie jeździ na chrzczonym paliwie. :)

Można by się spierać oczywiście, że Sello powinno zapisać aukcję bez opcji transportu, ale być może są one do czegoś potrzebne i przed zapisaniem takiej aukcji są sprawdzane te opcje. Jest też możliwość, że nikt nie przewidział takiej sytuacji, że nagle znikną te opcje z aukcji (bo to raczej normalne nie jest).

Link to postu

może nie wyraziłem się jednoznacznie... ;) Jeśli w programie pewna funkcjonalność działa dobrze i nagle przestaje działać, to program sam siebie raczej nie modyfikuje, sztucznej inteligencji też zaszytej nie posiada, więc usługi zewnętrzne z których korzysta musiały się zmienić lub działać nie tak jak powinny - na każdą sytuację ciężko się przygotować.

 

Jeśli taki problem wynika tylko i wyłącznie z naszego przeoczenia to nie ma sprawy, po zgłoszeniu jest lub będzie naprawiony. Ale co zrobić z problemami, których nie da się powtórzyć bo dotyczą tylko niektórych kont na allegro?

 

Oczywiście wspomniany problem postaramy się rozwiązać (przygotować na taką sytuację jak powyższa) ale nie jesteśmy w stanie w ciągu paru dni przygotować poprawki i wypuścić na świat. To musi potrwać chwilę, tym bardziej, że próbujemy skończyć wersję kolejną, a tu jeszcze problemy bieżące trzeba rozwiązać. Wiem, że każdy chce aby jego problem rozwiązać jak najszybciej, ale ja np mam ograniczone możliwości i nie mogę naraz zajmować się 5 sprawami - choć staram się pomóc w danej chwili tyle ile to jest możliwe (mam nadzieję, że nikt nie wątpi ;) )

 

Dalsze wskazówki są takie, że dopóki nie poprawimy tego w kodzie to aukcja się nie zapisze. A jeśli poprawimy, to się ponownie nie wystawi, bo trzeba będzie dodać te opcje transportu. Od miesiąca allegro obiecuje natomiast, że nowe opcje wysyłki będą dostępne na webapi, póki co do wczoraj jeszcze ich nie było, dziś nie sprawdzałem, więc sądzę, że aktualnie eksperymentują... stąd wszelakie błędy ostatnimi czasy. Termin ukończenia jaki podają, to "W najbliższym czasie..." - cokolwiek to znaczy.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...