Skocz do zawartości

Problem z pobraniem nowych kategorii - tym razem inny...

Polecane posty

Witam,

 

Niestety i mnie dotknal problem z pobraniem nowych kategorii stworzonych przez Allegro. Oczywiscie uzylem wielokrotnie narzedzia synchronizacji parametrow z serwisem aukcyjnym - bez skutku.

 

Uzylem rowniez OSQL i zmienilem w bazie pola st_UpdateNeeded oraz st_CategoriesVersion. Sello poslusznie pobralo liste kategorii, ale... Nowe kategorie nadal nie sa widoczne!

 

Wyglada to tak, jakby Allegro stworzylo nowe kategorie, ale nie wlaczylo ich do API (?)

 

Prosze innych uzytkownukow o sprawdzenie, czy w ich kopiach Sello dostepna jest kategoria:

 

Allegro › Odzież, Obuwie, Dodatki › Okazje › Przebrania, kostiumy, maski › Akcesoria i gadżety

 

Kod kategorii w Allegro to 55258. Pomozcie, bo juz nie wiem co robic - moje towary pasuja wlasnie do tej kategorii, a przeciez nie po to kupilem Sello, zeby wystawiac aukcje recznie...

 

pozdrawiam

Link to postu

Cytuje odpowiedz ze strony Allegro:

 

W odpowiedzi na Pana pytanie uprzejmie informuję, iż problem mógł być spowodowany niedawną aktualizacją kategorii w serwisie Allegro. Zalecam ponowne zaktualizowanie wersji formularza sprzedaży. Najnowsza wersja to 1.1.77 i zawiera najaktualniejszą strukturę kategorii.
Link to postu

Sprawdziłem, u mnie także tej kategorii nie pobiera (i nie tylko tej), bo allegro jej nie zwraca przez webApi.

 

Czy moge prosic o ponowne sprawdzenie? Allegro napisalo:

 

Zgadza się - mea culpa - obu Panów proszę o aktualizację wersji kategorii do 1.1.78. W chwili obecnej mapa kategorii dostępna przez API powinna być identyczna z tymi dostępnymi w serwisie, a wynik wywołania metody doGetCatsDataCount powinien wskazywać na liczbę 17957.

 

Moje Sello pobralo nowa wersje kategorii, ale niestety nadal nie widze tej, ktora mnie interesuje.

Link to postu

do nowej wersji dodałem podgląd numeru wersji kategorii i ich liczbę, tak, że przy pobieraniu będzie można wstrzymać pobranie lub pobrać do końca jeśli liczba kategorii jest poprawna dla danej wersji.

 

Na ogół jak patrzę, to dla jednej wersji pobierają się raz stare raz nowe kategorie.. Teraz przy 5 próbach z rzędu są nowe, za szóstym razem znów stare...

Link to postu

Problem jest taki, że Sello zapamiętuje pobraną wersję kategorii i na tej podstawie pobiera nowe jeśli się pojawią. Jeśli pobrana została wersja 1.1.78 z wadliwymi (starymi) kategoriami, to nawet jeśli All naprawi te kategorie a nie podniesie numerka to Sello nie pobierze ich od nowa. Trzeba wtedy użyć jakiegoś narzędzia do edycji baz danych na tą chwilę.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...