Skocz do zawartości

Pobieranie danych o licencjach i ....

Polecane posty

witam

dla mnie problem jest oczywisty

wine ponosi zly sposob zabezpieczenie programu

po co sprawdzac licencje przy kazdym uruchomieniu programu?

ja dzis rowniez mialem problemy z sello, gdyz serwer sello.pl

nie ladowal sie i program nie mogl pobrac informacji o licencji

nie moglem pobrac ani zamowien z allegro ani nawet poczty..

nie moglem rowniez nic zmieniac w transakcjach gdyz program krzyczal

iz mam nieaktualna licencje;

naszczescie mialem dzialajaca werscje ktora chodzila na serwerze od wczoraj

bo inaczej zastoj w pracy gwarantowany

sprawdzanie za kazdym razem waznej licencji nie dosc ze doprowadza do takich sytuacji to jeszcze spowalnia uruchomienie programu

czy nie mozna sprawdzac tego raz na dzien albo raz na dwa, trzy dni?

 

Link to postu

z jednej strony zły, z innej dobry. Wiele programów sprawdza licencję przy uruchamianiu i wątpię aby to zostało zmienione w Sello (nie ja to wymyśliłem i nie ja o tym decyduję, żeby była jasność :) ), więc tu można co najwyżej pomyśleć o poprawie tego tak aby działało bardziej niezawodnie. Myślę, że to będzie jedna z pierwszych rzeczy do kolejnej wersji.

 

Nie można sprawdzać raz na 3 dni, bo skąd Sello miało by wiedzieć ile dni minęło od ostatniego sprawdzenia? Jeśli oczywistym (pozornie) rozwiązaniem miało by być sprawdzanie daty w komputerze... to cały ten mechanizm "bierze w łeb" gdyż wtedy można by używać Sello w nieskończoność przestawiając jedynie datę w systemie przy starcie programu.

 

Pomyślimy nad poprawieniem pobierania licencji żeby nie sprawiało problemów.

Link to postu

witam

myslalem nad tym i moze takie rozwiazanie mogli byscie wykorzystac?

no chyba ze osoba, ktora wprowadzala obecne jest tak uparta, ze nie zgodzi sie na zadne inne :)

 

rozwiazanie ktore zaproponuje byloby bardzo latwo wprowadzic, gdyz wykorzystywalo by obecny mechanizm

zamiast sprawdzac licencje przy zdarzeniu a = uruchomienie komputera,

program sprawdzalby licencje przy trigerze czasowym, po uplywie czasu x (ktore jest random z przedzialu np od 2 do 10 minut) od uruchomienia programu.

Jesli podczas takiego sprawdzania nie udalo by sie pobrac danych odnosnie licencji

przy kolejnym uruchomieniu program sprawdzalby licencji tak jak teraz, czyli przy uruchomieniu programu; jesli sprawdzanie by sie powiodlo to program przeszedl by w "tryb2". Przelacznik mozna by bylo umiescic w bazie danych jako jakies zaszyfrowane dane.

 

Zalety tego rozwiazania: brak opoznien przy uruchomieniu programu (nawet nie zdajecie sobie sprawy ile razy trzeba uruchomic sello w ciagu dnia);

jesli wystapily by chwilowe problemy z laczenie sie z serwerem to nie blokowalo by to od razu programu

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...