Skocz do zawartości

Logowanie się do Sello z dwóch różnych komputerów

Polecane posty

Dokładnie wygląda to tak

- pobieram program ze strony (wersję 30 dniową)

- instaluje na komputerze

- uruchamiam program

- wyskakuje odmowa dostępu z powodu braku uprawnien przez użytkownika "sa"

- wpisuje prawidłowego użytkownika oraz hasło z allegro

- znów wyskakuje odmowa dostepu z powodu braku uprawnien

 

Pytanie jest takie

Czy jeżeli wcześniej ktoś już ściągnął na innym komputerze sello i logował sie na to samo konto Allegro na które ja próbuje, czy to jest powodem odmowy dostępu?

 

Niestety nie jestem znawcą komputerów i może to pytanie jest głupie ale proszę o podpowiedz

 

Jeszcze jedno pytanie czy jezeli zdecydowalibyśmy sie na korzystanie z tego programu czy jest możliwe aby jednocześnie pracować w tym programie na dwóch lub więcej stanowiskach tak jak to jest w Subiekcie GT?

Pozdrawiam

Link to postu

Dokładnie wygląda to tak

- pobieram program ze strony (wersję 30 dniową)

- instaluje na komputerze

- uruchamiam program

- wyskakuje odmowa dostępu z powodu braku uprawnien przez użytkownika "sa"

- wpisuje prawidłowego użytkownika oraz hasło z allegro

- znów wyskakuje odmowa dostepu z powodu braku uprawnien

jaki dokładnie komunikat się pojawia, co jest wpisane w oknie logowania?

 

Pytanie jest takie

Czy jeżeli wcześniej ktoś już ściągnął na innym komputerze sello i logował sie na to samo konto Allegro na które ja próbuje, czy to jest powodem odmowy dostępu?

to z pewnością nie jest powodem

 

Jeszcze jedno pytanie czy jezeli zdecydowalibyśmy sie na korzystanie z tego programu czy jest możliwe aby jednocześnie pracować w tym programie na dwóch lub więcej stanowiskach tak jak to jest w Subiekcie GT?

Pozdrawiam

można jednocześnie pracować na nieograniczonej (licencyjnie) liczbie stanowisk na jednej bazie

Link to postu

Po otwarciu programu pojawia sie komunikat:

- Odmowa dostępu. podano nieprawidłowe hasło lub użytkownik "sa" nie ma uprawnień na serwerze. Podaj inne parametry i spróbuj ponownie

 

- wciskam OK bo tylko taka jest możliwość

 

- wyświetla sie "Program przygotowuje się do praci itd.

 

- wyświetla się Wybierz serwer oraz podaj nazwę użytkownika i jego hasło

 

- wpisuje nazwe użytkownika Allegro oraz hasło

 

- wyskakuje Odmowa dostępu. podano nieprawidłowe hasło lub użytkownik "..." nie ma uprawnień na serwerze. Podaj inne parametry i spróbuj ponownie

 

i tak jest cały czas

Hasło i uzytkownik są napewno poprawne serwer został wygenerowany automatycznie przez program

 

 

Pozdrawiam

Link to postu

na moje oko to próbujesz wpisać loginy z allegro do połączenia z bazą danych... (sa)

Też mi się tak wydawał najpierw musisz stworzyć nowe konto w programie i przy logowaniu klikasz "Nowa"

 

Nie mam takiej możliwości i nie wiem jak to zrobić cały proces logowania przebiega tak jak opisałem w odpowiedzi powyżej

Pozdrawiam

Link to postu

w tym oknie nie wprowadza się danych do Allegro

jeśli pojawia się problem z połączeniem to albo jest błędnie wpisana nazwa serwera, albo wybrana zła metoda logowania autentykacja lub użytkownik sa z hasłem (lub bez), albo jeszcze, jeśli te dane są poprawne to program nie może się połączyć bo go blokuje zapora albo program antywirusowy na docelowym komputerze, wtedy należy dodać  wyjątki (jest to opisane gdzieś na forum)

Link to postu

No bo tam się nie wpisuje loginu allegro, tylko jak mówi Wojtek, właściwa autentykacja... Wpisz tam login "sa", hasło pozostaw puste i powinno działać, pod warunkiem, że serwer jest poprawnie wpisany.

 

W krokach wygląda to następująco:

1. Podajesz nazwę serwera SQL, ustalasz autentykację windows lub sql, gdzie domyślnie jest użytkownik "sa", hasło puste.

2. Sello łączy się z serwerem i pobiera bazy danych, jesli ich nie ma, trzeba wybrać opcję nowa lub dearchiwizacja

3. po wybraniu nowa zaznaczamy czy chcemy dane przykładowe (przydatne tylko do obejrzenia), wiec wybieramy opcję NIE.

4. potem pojawia się monit o podanie uzytkownika i hasła DO PROGRAMU SELLO - nie do allegro (wystarczy wcisnąć OK logując się na Szefa)

5. pojawia się kreator startowy, w którym należy podać login i hasło do allegro czy ebaya.

Dalej już z górki.

 

Który z tych punktów powoduje problem?

 

Link to postu

Serdecznie Dziękuję Wszystkim Za Pomoc

 

jednak chyba zrezygnuje z tego programu całkowicie, tak jak pisałem wcześniej nie jestem informatykiem tylko przeciętnym użytkownikiem komputera, od jakiegoś czasu używam w firmie programu Subiekt GT z którym nie mamy żadnego problemu. Sello jest również produktem firmy Insert lecz uważam że jest całkowitą porażką, od trzech dni od ściągniecia tego programu nie jestem go w stanie nawet uruchomić,

dla mnie jest to obojetne czy używam Visty, XP, Linuxa czu obojetnie jakiego systemu, uważam że jeżeli ktoś chce sprzedawać na rynku jakiś program powinien zapewnic jego łatwą i sprawną obsługe przez każdego a nie tylko przez ludzi którzy "urodzili sie z komputerami w reku".

Pozdrawiam

Link to postu

nie zgodzę się praktycznie z żadnym wyżej wymienionym argumentem, bo instalacja jest praktycznie taka sama jak Subiekta GT, konfiguracja do pracy w sieci także, natomiast to na jakim systemie instalujemy program ma bardzo duże znaczenie (dodatkowo musi być to system który jest wymieniony w minimalnych wymaganiach)

w tym konkretnym przypadku jest to Vista (komputer kliencki), na którym jego producent wprowadził m.in. różnego typu zabezpieczenia, które dla zwykłego użytkownika są trudne do ominięcia i mają duży wpływ na instalowane oprogramowanie,

na zadane pytania zostały udzielone odpowiedzi, oczywiście mogą one być niezrozumiałe, ale m.in po to jest forum jeśli coś jest niejasne to staramy się pomagać (oczywiście w miarę możliwości)

taka konfiguracja programu odbywa się generalnie raz, później jeśli już wszystko wiemy, co i jak, jest łatwiej, zawsze na nowe oprogramowanie (i nie tylko) jest potrzebny czas i chęci

jeśli jednak zdecydują się Państwo na kontynuację instalacji i pracy na Sello to proszę opisać trudności i spróbujemy pomóc

Link to postu

no z systemem to nie taka prosta sprawa.. zważywszy na to, że program oparty jest o technologie Microsoft'u - na linuksie ma małe szanse na działanie.

 

Jeśli chodzi o problemy z uruchomieniem to raczej są one jednostkowe - Sello nie wymaga specjalnych umiejętności aby je zainstalować. Jak coś to proszę się do mnie odezwać na priv to spróbuję pomóc zdalnie.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...