Skocz do zawartości

Strefa Sello - aktywacja???

Polecane posty

W jaki sposób mam to aktywować??? Potrzebny jest jakiś numer a nie mam pojęcia skąd go wziąć. W pomocy coś jest napisane, że mailem powinno przyjść przy pierwszej rejestracji ale maila takiego w skrzynce nie było. Dalej podtrzymuję to, że program nie jest prosty w obsłudze. Zbyt dużo udziwnień jak dla zwykłego użytkownika. W pomocniku stronę statusu aktywuje się bardzo prosto. Natomiast w Sello wszystko idzie mi nie tak - same schody, problemy i to już od samego początku. Chciałbym korzystać z funkcjonalności strefy sello, zwłaszcza, że za program zapłaciłem a opłatę uiściłem za pełną jego funkcjonalność a nie częściową.

Link to postu

Zarządzaj  kontami, licencjami> strefa sello, wszytko, a jeszcze w ustawieniach automatycznego pobierania ustaw :strefa sello pobieraj wysyłaj. Ale ostrzegam że pobieranie przez sello danych ze strefy na 100% cię zdenerwuje :P

 

W bazie danych nie ma zapisanego identyfikatora... itd. bla, bla, bla... Nie mam pojęcia skąd ten identyfikator wytrzasnąć - jak dla mnie to same schody z tym programem  >:(

Link to postu

No nie ma tego identyfikatora, bo konto było rejestrowane z innej bazy danych. Identyfikator rejestracji jest potrzebny aby serwer Strefy mógł zweryfikować użytkownika. Przy rejestrowaniu, ostatnia strona zawierała właśnie ten kod rejestracji (najlepiej go sobie wydrukować - jest tam nawet stosowny przycisk).

Jeśli jednak nie ma go nadal, to można wysłać mejla pod adres sello@insert.com.pl z zapytaniem o identyfikator rejestracji, podając przy tym jakie konto i na kogo zarejestrowane było.

 

Identyfikator ten w postaci ciągu znaków i liczb należy potem otworzyć okno zarządzania kontami i licencjami, opcja Zmień rejestrację, pojawi się okno rejestracji i tam wpisać ten identyfikator.

Przeklikać do końca dalej, dalej, dalej i na końcu Sello zapisze ten identyfikator w bazie.

Link to postu

Schodów by nie było gdyby wszystko szło podstawowym scenariuszem. Ale baza danych była zmieniana, no to jakoś trzeba przenieść informację potrzebną strefie sello. Zostało to zrobione tak a nie inaczej, być może da się to poprawić, ale w tej chwili bez konsultacji nie chcę mówić czy na pewno.

Link to postu

Skoro prosty, to dlaczego generuje mi wciąż dla trzech transakcji takie błędy:

Operacja nie została wykonana ze względu na błąd serwera.

Serwer zwrócił błąd: : org.xml.sax.SAXException: Invalid element in pl.allegro.ItemInfo - it-is-eco

Doszła strefa sello, którą w końcu aktywowałem to i doszły nowe błędy.

Powiem po raz enty - sello nie spełnia moich oczekiwań. Nawet nie ma eksportu danych (np. transakcje przygotowane do wysyłki).

Link to postu

Może dlatego, że Allegro bez zapowiedzi o godzinie 11 czasu polskiego zmieniło webApi ;). Proszę sprawdzić teraz, gdyż zostało to poprawione.

 

Eksport będzie za jakiś czas, w końcu nie każdy program w wersji 1.X spełnia wszystkie oczekiwania - zazwyczaj jest programem pilotażowym, który ewoluuje zgodnie z zapotrzebowaniem użytkowników.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...