Skocz do zawartości

Polecane posty

Po pierwsze serdeczne dzięki za pamiętający się układ kolumn!

 

Co do pluginu to u mnie niestety cos nie tak. Po skonfigurowaniu najnowszej wersji(+wersja mszmala z wczoraj) klikając na "pobierz historie..." monitor rachunków wyświetla "przetwarzanie" i tak ma przez około 10 min, nic poza tym się nie dzieje. Tak jakby się zawieszał.

W parametrach pluginu odznaczone tylko "ksieguj ...za pobraniem"

 

Mam pytanie jak to jest z tymi kategoriami ? Nazwe kategorii wpisujemy po prostu w pluginie czy trzeba je wcześniej gdzieś zdefiniowac? Jeżeli tak to gdzie?

 

Link to postu

Co do pluginu to u mnie niestety cos nie tak. Po skonfigurowaniu najnowszej wersji(+wersja mszmala z wczoraj) klikając na "pobierz historie..." monitor rachunków wyświetla "przetwarzanie" i tak ma przez około 10 min, nic poza tym się nie dzieje.

 

W tym tygodniu postaram sie przeprowadzić więcej testów, być może znajdę jakiś błąd.

Link to postu

Dostałem wczoraj 3 przelewy i 3 zaksięgowane błędnie :/ plugin brał pod uwagę tylko kwotę

 

Problem powinien byc juz rozwiazany - zaznaczyl pan ksieguj po nazwisku, podczas gdy prawdopodobnie w sello nie bylo jeszcze wszystkich danych klienta...

 

Aktualna wersja pluginu: 1.02, mozna w nim juz podejrzec liste stu ostatnio zaksiegowanych transakcji.

Link to postu

Mam pytanie, czy aby program nie rozlicza przelewów tylko 1 konta z sello?

 

powinien rozliczac ze wszystkich kont, sprawdzielm i transakcje z roznych kont aukcyjnych przechowywane sa w tym samym miejscu

 

jesli chcemy ksiegowac z roznych podmiotow (wtedy sa to rozne bazy) i trzeba dodac odpowiednia liczbe powiadomien do jednego konta bankowego w emSzmalu

Link to postu

 

uff, no to dzis troszku potestowałem ksiegowanie.

I tak problem o ktorym pisałem wczoraj juz nie wystepuje, widocznie wczoraj cos sie w mbanku przycinało. na około 30 przelewow zaksiegował wiekszośc, ale jednak nie wszystkie , coś jeszcze gdzieś siedzi, ale generalnie... JEST SUPER!

Na przelewach przyoszczedze jakies 15-25 minut czasu dziennie, niby niewiele, ale w ferworze codziennej walki to dla mnie bardzo dużo:)

 

Pozostała kwestia ksiegowania pobrań po numerach nadawczych paczek i jestem w siódmym niebie.

Wielkie brawa dla autora!

 

aha rozlicza z wielu kont, wcześniej to musiał byc przypadek:)

 

 

Link to postu

I tak problem o ktorym pisałem wczoraj juz nie wystepuje, widocznie wczoraj cos sie w mbanku przycinało. na około 30 przelewow zaksiegował wiekszośc, ale jednak nie wszystkie , coś jeszcze gdzieś siedzi, ale generalnie... JEST SUPER!

 

zapewne wynika to z niedoskonalosci sposobu w jaki wyszukiwane sa nicki w tytulach przelewow (wole zeby cos sie nie zaksiegowalo niz zaksiegowalo za duzo);

mysle ze jeszcze da sie to dopracowac ale musze miec informacje jakie tytuly przelewow nie sa ksiegowane a powinny.

 

opcja druga - zmusic klientow do wpisywania w przelewach poprawnie sformatowanych danych /jak juz czytalem - awykonalne/

 

aha rozlicza z wielu kont, wcześniej to musiał byc przypadek:)

tak tez myslalem

 

co do propozycji:

Co do nowej wersji i okienka z zaksiegowanymi przelewami to koniecznie należałoby go przenieść do "rachunki historia" by był przydatny bo do konfiguracji to sie nie bedzie chciało zgladać. no i jak mówi estrefa dodac mozliwość skalowania.

to okienko prosze traktowac jako "techniczne" i tymczasowe - w razie czego

 

rozwiaznie zastosowane w przyszlej wersji bedzie polegac, jak napisal to ANDREW,

na wyswietlaniu tych danych w kolumnie "komentarz" czyli obok "kategorii" wedlug formatu okreslonego wg uzytkownika,

czyli wszystko bedzie w jednym miejscu - pod reka.

Link to postu
zapewne wynika to z niedoskonalosci sposobu w jaki wyszukiwane sa nicki w tytulach przelewow (wole zeby cos sie nie zaksiegowalo niz zaksiegowalo za duzo);

 

kurcze właśnie mam podejrzenia co do jednego przelewu, ale nie potwierdzone

 

u mnie klienci wklejają cała linijke danych więc wszystkie tytuły przelewów wyglądają tak samo, a jednak czegoś nie zaksięgował. Nie mam czasu niestety się w to wgłebiać w czasie pracy.

 

mysle ze jeszcze da sie to dopracowac ale musze miec informacje jakie tytuly przelewow nie sa ksiegowane a powinny."

 

będe sie przyglądał , ale tak jak mówie w czasie pracy ciężko to analizować.

 

opcja druga - zmusic klientow do wpisywania w przelewach poprawnie sformatowanych danych /jak juz czytalem - awykonalne/

 

u mnie tak własnie jest, trzeba nakazać klientom wklejać wcześniej wygenerowaną z automatu linijke. Działa najlepiej, polecam.

Link to postu

Zmuszenie klienta do wpisywania nicku itp to jedyny sposób większa tolerancja w wyszukiwaniu moze się skończyć kosztownie dla nas...

 

A co do niezaksięgowanych to u mnie jest ich mało i w większości to oczywiście pobrania LOL

 

A zwykłe przelewy to np. Nick - Kamil2008 tytuł przelewu- Kamil 2008   

Link to postu

Aktualizacja: wersja 1.03

 

zmiany:

informacje o zaksiegowanych transakcjach pojawiaja sie kolumnie komentarz wg formatu zdefiniowanego przez uzytkownika

 

dostepne formatowania to:

tr_Id - wew. nr transakcji

cs_Nick - nick/nazwa uzytkownika

cs_Surname - nazwisko klienta

au_Number - nr aukcji, dt. tranakcji aukcyjnych

tr_CreationDate - data transakcji

tr_Source - pole dotyczy

tr_Payment - kwota transakcji

 

teraz mozna szybko wylapac ewentualne bledy.

 

 

Niestety dziś znalazłem paczkę w której przelew zaksięgował się 5 tego, wczoraj wysłałem paczkę, a przelew fizycznie przyszedł dziś. Jeżeli autor będzie potrzebował szczegółow to proszę na priv.

 

prosze zglaszac wszelkie bledne ksiegowania na priva.

Link to postu

Idąc za ciosem apropo pamiętania konfiguracji to jeśli to możliwe to prosiłbym jeszcze o to by program pamiętał wielkośc okna i monitor na którym jest wyświetlany.

Ja pracuje na 2 monitorach i emszmal zawsze ląduje na 2- gim monitorze. Fajno by było gdyby sobie zapamiętał to ustawienie.

 

Jeśli chodzi o pola po których rozpoznawane są przelewy to docelowo proponowałbym by była możliwość ksiegowania po polach z bazy sello takich jak nick, nazwisko, kod dostawy, tytuł aukcji, numer aukcji itd itd. oraz zastosowania operatorów takich jak "lub", "oraz", "jeśli nie występuje to" by można tworzyć całe wyrażenie filtrujące. Każdy mogłby wtedy dość dokładnie określić parametry księgowania.

 

 

 

Link to postu

"bład ksiegowania przelewu w Sello. Kolumna 'au_Number' nie należy do tabeli."

 

Błąd został poprawiony - aktualna wersja pluginu 1.04.

 

>Czy dało by się dorobić jakieś ostrzeżenie gdy dane klienta się zgadzają, ale nie zgadza się kwota?

 

Tak, ale do dopiero po wprowadzeniu ręcznego zatwierdzania przelewów w pluginie.

Chwilowo brak na to czasu - w pierwszej kolejności pojawi się ponawianie księgowania transakcji.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...