Skocz do zawartości

Polecane posty

Nie wiem jak u Was , ale u mnie po dzisiejszym upgrade w mbanku , emszmal przestał działać:( Napiszcie jak jest u Was.

 

A żeby nie było całkiem offtopicowo to ja bym życzył sobie własnie taka obsługę banków w sello jak oferuje emszmal:).

Wiem, że zaraz jakiś z naszych ukochanych programistów powie , że taka jest właśnie natura  parserów stron, że przy byle jakim upgrade'dzie, przestaje działac, ale zapewniam ,że mbank jeszcze rzadziej ulepsza swoje strony niż załoga sello swój program...

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

witam,

 

osoby zainteresowane tematem automatycznego ksiegowania przelewow z mB w programie Sello(czytaj: oznaczaniem transakcji jako oplaconych) informuje, iz powstal plug-in do programu emSzmal 2 realizujacy taka funkcjonalnosc.

 

zasada dzialania  i opis konfiguracji dostepny jest pod ponizszym linkiem

http://www.mksoft.pl/emSzmal2/sello.pdf

 

wszystkich, ktorzy chcieliby przetestowac opisane rozwiazanie, prosze o kontakt e-mailowy

 

pozdr.

KM

Link to postu

No prosze jaka faja zabaweczka na nowy rok :)

 

A czy mozna wiedziec cos wiecej na temat tego rozwiazania? Rozumiem, ze emszmal rozpoznaje wplate po loginie z allegro i numerze aukcji? Co sie stanie jesli kwota bedzie na przyklad wieksza albo mniejsza? Co z przelewami, ktorych nie udalo sie rozpoznac lub bedzie tylko nick z allegro? Czy jest jakis spob na auto ksiegowanie transakcji z poza allegro czyli na przyklad takie wpisanych recznie ze sklepu internetowego?

Link to postu

A czy mozna wiedziec cos wiecej na temat tego rozwiazania? Rozumiem, ze emszmal rozpoznaje wplate po loginie z allegro i numerze aukcji?

 

tak, w tytule operacji musza znalezc sie i nr aukcji (ebay, allegro) i login uzytkownika, rowniez kwota musi byc identyczna z ta okreslona w programie Sello

przynajmniej takie jest dzialanie pluginu w tej chwili - jest to najbezpieczniejsze rozwiazanie zeby uniknac niepopoprawnych ksiegowan

 

Co sie stanie jesli kwota bedzie na przyklad wieksza albo mniejsza?

 

plugin ma byc w pelni konfigurowalny, kolejne opcje beda pojawiac sie stopniowo wg sugestii uzytkownikow - dlatego zachecam do wypowiadania sie w tej kwestii;

opcja do ksiegowania rowniez kwot innych niz ustawione w programie zostanie dodana w pierwszej kolejnosci

 

Co z przelewami, ktorych nie udalo sie rozpoznac lub bedzie tylko nick z allegro?

 

najprostsze rozwiazanie to przypisywac takie przelewy w programie emSzmal do kategorii np. "Niezidentyfikowane" (propozycja - rowniez do rozwazenia jako opcja konfiguracyjna) 

 

Czy jest jakis spob na auto ksiegowanie transakcji z poza allegro czyli na przyklad takie wpisanych recznie ze sklepu internetowego?

 

jesli tylko program Sello na to pozwala to tak, probowalem dodac transakcje nie zwiazana z zadnym kontem aukcyjnym - niestety bez powodzenia :)

Link to postu

A czy mozna wiedziec cos wiecej na temat tego rozwiazania? Rozumiem, ze emszmal rozpoznaje wplate po loginie z allegro i numerze aukcji?

 

tak, w tytule operacji musza znalezc sie i nr aukcji (ebay, allegro) i login uzytkownika, rowniez kwota musi byc identyczna z ta okreslona w programie Sello

przynajmniej takie jest dzialanie pluginu w tej chwili - jest to najbezpieczniejsze rozwiazanie zeby uniknac niepopoprawnych ksiegowan

Czy musi byc jakis konkretny uklad czy wystarczy ze bedzie numer aukcji i login nie wazne jak napisany?

Przymuszenie ludzi do wpisania tak jak im sie mowi jest bardzo trudne i w tytule zdarzaja sie naprawde niezle kwiatki.

Co sie stanie jesli kwota bedzie na przyklad wieksza albo mniejsza?

 

plugin ma byc w pelni konfigurowalny, kolejne opcje beda pojawiac sie stopniowo wg sugestii uzytkownikow - dlatego zachecam do wypowiadania sie w tej kwestii;

opcja do ksiegowania rowniez kwot innych niz ustawione w programie zostanie dodana w pierwszej kolejnosci

Ludzie czesto zaokraglaja kwote w gore. Czy byla by szansa ze jesli przelew przyszedl wiekszy niz sie spodziewamy, to nadwyzka zostaje dodana do ceny wyslki?

 

Czy jest jakis spob na auto ksiegowanie transakcji z poza allegro czyli na przyklad takie wpisanych recznie ze sklepu internetowego?

 

jesli tylko program Sello na to pozwala to tak, probowalem dodac transakcje nie zwiazana z zadnym kontem aukcyjnym - niestety bez powodzenia :)

Oczywiscie, ze mozna. Na liscie transakcji wciskasz Insert i masz okienko do wklepania transakcji z reki. Klienta zamias wybierac z listy mozna wpisac rowniez recznie.

Po czym w takim przypadku byla by identyfikowana wplata? Nie ma ani numer aukcji, ani nicka (przewaznie jest imie i nazwisko).

 

W jaki sposob w Sello oznaczana jest wplata? Rozumiem, ze zaksiegowanie wplaty wykonuje dokladnie taka operacje jak klikniecie przycisku linka "zerejestruj pelna wplate"?

Link to postu
tak, w tytule operacji musza znalezc sie i nr aukcji (ebay, allegro) i login uzytkownika, rowniez kwota musi byc identyczna z ta okreslona w programie Sello

przynajmniej takie jest dzialanie pluginu w tej chwili - jest to najbezpieczniejsze rozwiazanie zeby uniknac niepopoprawnych ksiegowan

 

Przydała by się tolerancja np. 5gr (do wyboru)

Nr aukcji szczerze mówiąc troszkę mi osobiście nie pasuje od zawsze wymagałem tylko i wyłącznie nicku jest prościej i sam nick wystarczy do zaksięgowania przelewu, z resztą jakie kryteria musi spełnić tytuł przelewy też mogło by być opcjonalne.

 

najprostsze rozwiązanie to przypisywać takie przelewy w programie emSzmal do kategorii np. "Niezidentyfikowane" (propozycja - rowniez do rozwazenia jako opcja konfiguracyjna)

 

"Niezidentyfikowane" to według mnie najlepszy pomysł po prostu ręcznie będzie się księgować :) A ci klienci co zostali zaksięgowani automatycznie w nagrodę dostaną szybciej paczkę a ręcznie   przelewy będę sprawdzał co 2 dni :P żarcik oczywiście :D

Link to postu

> Czy musi byc jakis konkretny uklad czy wystarczy ze bedzie numer aukcji i login nie wazne jak napisany?

 

kolejnosc nie jest istotna, wielkosc liter w nicku nie gra roli

 

>Ludzie czesto zaokraglaja kwote w gore. Czy byla by szansa ze jesli przelew przyszedl wiekszy niz sie spodziewamy, to nadwyzka zostaje dodana do ceny wyslki?

 

zatem pojawi sie dodatkowa opcja, "powieksz koszt transportu o nadplate"

 

>Po czym w takim przypadku byla by identyfikowana wplata? Nie ma ani numer aukcji, ani nicka (przewaznie jest imie i nazwisko).

 

Niestety przypisanie Cechy do Transakcji nie pozwala na przypisanie do niej zadnej wartosci, szkoda. Na razie chyba pozostaje ksiegowanie po nazwisku. /pkt ten na razie odloze na pozniej/

 

> W jaki sposob w Sello oznaczana jest wplata? Rozumiem, ze zaksiegowanie wplaty wykonuje dokladnie taka operacje jak klikniecie przycisku linka "zerejestruj pelna wplate"?

 

Na razie modyfikowana jest jedynie kwota wplaty.

Do pluginu ksiegowania zostanie dodana opcja, ktora dodatkowo oznaczy transakcje jako Oplaconą, wtedy efekt powinien byc identyczny.

 

Link to postu

>Przydała by się tolerancja np. 5gr (do wyboru)

 

tolerancja to dobry pomysl (bedzie za rowno w gore jaki i w dol - osobno)

 

>Nr aukcji szczerze mówiąc troszkę mi osobiście nie pasuje od zawsze wymagałem tylko i wyłącznie nicku jest prościej i sam nick wystarczy do zaksięgowania przelewu, z resztą jakie kryteria musi spełnić tytuł przelewy też mogło by być opcjonalne.

 

a wiec w przypadku transakcji pochodzacych z aukcji domyslnie wymagane bedzie podanie nicku, spr numeru aukcji bedzie opcjonalne

 

przelewy, ktore przejda poprawna weryfikacje beda w emSzmalu przypisywane do kategorii "Zaksięgowano w Sello" (lub dowolnie innej zdefiniowanej przez uzytkownika)

Link to postu

 

Kidy możemy zacząć testy ?

 

Już...

 

Zawsze najświeższa wersja pluginu (do czasu zakończenia testów) będzie znajdować się pod poniższym adresem:

http://www.mksoft.pl/emSzmal2/bin/NotifySello.dll

 

Zaktualizowana dokumentacja:

http://www.mksoft.pl/emSzmal2/sello.pdf

 

Uwagi:

1. Zalecam aktualizację programu emSzmal 2 do najnowszej wersji, osoby które nie mają licencji mogą korzystać z wersji DEMO.

 

2. Opcja przypisywania zaksięgowanych przelewów do wybranej kategorii wymaga zmian w programie emSzmal 2, więc na razie nie jest dostępna.

 

3. Proszę pamiętać, że na razie księgowane są tylko przelewy dotyczące pojedynczych aukcji.

 

4. Plugin był testowany na najnowszej wersji Sello (na danych testowych).

Link to postu

No dobra rozpocznijmy wiec testy  ;D

 

Zapowiada sie naprawde fajnie, ale ciekawi mnie cena  :P

 

Pytania dodatkowe:

1. Czy mozna jakos wymusic ponowne sprawdzenie przelewow? Moze sie zdarzyc sytuacja, ze bedzie juz wplata, ale nie bedzie transkacji w winy allegro/sello/innych czynnikow?

2. Czy jakos mozna zobaczyc raport z tego co sie dzieje/co sie dzialo?

3. Moje ulubione.... pobrania  ;D. Czy jest szansa ze plugin poradzi sobie z pobraniami?

Hint: rzekomo jak przychodzi wplata z poczty to jest tam albo nick podany przez nas w tutule i/lub znajduje sie numer nadania paczki pobraniowej. Wszystkie dane sa w Sello :)

 

PS

Strasznie mi sie podoba wprowadzanie poprawek na biezaco!!

 

Link to postu

No to czekam na pierwsze przelewy:)

 

Przy okazji mam prośbe do autora. Czy dałoby się zrobić by emszmal pamiętał , które kolumny są włączone, a które wyłączone bo bardzo irytujące jest codzienne wyłączanie niepotrezbnych kolumn.

 

flyfish: login i hasło jest do bazy więc pewnie login: sa i puste hasło

 

estrefa: ja sobie poradziłem z pobraniami pocztowymi- po prostu nie wysyłam ich:)

A tak poważnie to u mnie też kaplica z pobraniami bo schodzą zbiorcze przelewy tylko z numerami listów (GLS)

Link to postu

Zapowiada sie naprawde fajnie, ale ciekawi mnie cena  :P

 

Jak na razie pomoge powiedziec, ze plugin bedzie darmowy dla obecnych posiadaczy wersji eCommerce.

Pozostali, _prawodopodobnie_ beda musieli wykupic dodatkowa licencje (o rownowartosci zwyklej licencji na wersje PRO).

Biorąc pod uwagę, że najstarsi uzytkownicy emSzmala korzystają z niego nieprzerwanie od 2004 roku nie wydaję mi się żeby była to wygórowana kwota.

 

1. Czy mozna jakos wymusic ponowne sprawdzenie przelewow?

 

Tak, taka opcja na pewno się pojawi.

Sugeruje nastepujace rozwiazanie:

Plugin autoksiegowania bedzie "odkladal" wszystkie niezaksiegowane przelewy i ponawial probe ich zaksiegowania w ustalonym okresie czasu az do momentu wylaczenia programu /jako opcja/.

Dodatkowo w histori operacji pojawi sie przycisk do recznego przeslania zaznaczonych przelewow do ponownego przetworzenia.

 

 

2. Czy jakos mozna zobaczyc raport z tego co sie dzieje/co sie dzialo?

 

Tutaj jedyne co mogę zaproponować to log do pliku tekstowego. Ew dodatkowe okienko podgladu dostepne z poziomu konfiguracji pluginu.

 

3. Moje ulubione.... pobrania  ;D. Czy jest szansa ze plugin poradzi sobie z pobraniami?

 

Nie powinno być z nimi problemu. Na razie wszystkie transakcje z forma platnosci inna niz "z gory" sa /sztucznie/ pomijane.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...