Skocz do zawartości

Polecane posty

  • 2 tygodnie później...

A ja mam takie pytanie natury technicznej do autora, nie bawiłem się tym jeszcze, ale chciałbym się dowiedzieć (może być prywatnie) co dokładnie zmienia on w bazie danych Sello. Bo śmiem przypuszczać, że robi nie do końca pożyteczne rzeczy. Można pomyśleć o jakimś wspólnym lepszym rozwiązaniu ;)

 

Nie ma problemu, taka informacja zostanie przekazana w prywatnej wiadomosci.

 

---

 

Zgodnie z podejrzeniami Bartka w pluginie znalazl sie blad.

www.mksoft.pl/emSzmal2/bin/NotifySello.dll

Aktualna wersja 1.07.

 

W oknie konfiguracji pluginu znajduje sie przycisk "Napraw" który poprawia blednie dokonane wpisy w bazie danych.

 

 

(Z tego co przed chwilą zauważyłem plugin prawdopodobnie nie działa z wersją 1.3.0. )

 

Z powyższego sie wycofuje - skoro flyfish twierdzi ze dziala ;)

 

Link to postu

chyba wszyscy co testowali plugin mieli 1.3.0 więc dlaczego takie podejrzenia??

 

a) błędnie skonfigurowany plugin u jednego z użytkowników, sugerował swoim komunikatem, że zmieniła się struktura bazy (a miał on wersję 1.3.0)

b) po aktualizacji aplikacji do wersji 1.3.0 przez moją osobę i próbie podłączenia się do bazy danych stworzonej przez wcześniejszą wersję aplikacji - aplikacja Sello nie zezwoliła na pracę z tą bazą.

 

Stąd moja informacja - jak się okazało bezpodstawna.

 

Niemniej jednak, tak jak napisał, proszę o aktualizację pluginu do wersji 1.07.

Link to postu

czy możemy liczyć na dalszą rozbudowę plugina czy to już wszystko ?

 

Chwilowo - lekki brak czasu. Jeśli jako forumowicze ustalicie co miałoby być wdrożone w pierwszej kolejności to postaram się to zrealizować... wkrótce.

 

I drugie pytanie, czy z emszmalem można pracować sieciowo? (jedna baza-wielu użytkowników)

 

Niestety NIE, aplikacja nie była projektowana jako aplikacja bazodanowa.

Dostęp do niej powinien mieć właściciel konta, pozostali uzytkownicy powinni korzystać z informacji zawartych w powiadomieniach e-mailowych o transakcjach albo opcji automatycznego drukowania na drukarce sieciowej.

 

 

PS. Proszę was - nie zadawajcie pytan o wiadomą aplikację na forum Sello ;)

 

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Emszmal - a nie macie czegos podobnego dla MultiBanku? To jest ta sama platforma co mBank - wiec moze duzo nie trzebaby sie napracowac zeby podpiac i pod multiBank...

 

O obsludze MultiBanku (ew. innych bankow) mozna pomyslec tylko w kontekscie importu historii operacji do program.

 

1. Logujemy sie do swojego banku.

2. Pobieramy wyciag w formacie CSV/XML.

3. Przeciagamy plik csv/xml do okna programu emSzmal.

4. Nastepuje import transakcji (ktore mozna pozniej przegladac i filtrowac w programie w trybie offline) oraz dokonywane jest automatyczne ksiegowanie w Sello.

 

PS. Jesli ktos bylby zainteresowany takich rozwiazaniem prosze dac znac (z dopiskiem jaki bank mialby byc obslugiwany).

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

1.Czy autor dałby rade coś zrobić z notorycznym wysypywaniem pluginu w przypadku zawieszenia /wyłaczenia koputera z właczonym emszmalem?

 

Czy wystepuje jakis konkretny komunikat bledu? czy po prostu znikaja ustawienia pluginu?

 

2. Czy jest szansa na księgowanie pobrań po numerach nadawczych?

 

Jak rozumiem mowimy o polu "Paczka>Podstawowe>Dostawa>Nr nadania"? w tytule przelewu?

Link to postu
Czy wystepuje jakis konkretny komunikat bledu? czy po prostu znikaja ustawienia pluginu?

 

Nie, błąd żaden nie występuje, po prostu wchodząc na konfigurację plugin w ogóle nie jest wybrany (nie jest w prawym okienku) no i trzeba konfigurować wszystko od początku.

 

Jak rozumiem mowimy o polu "Paczka>Podstawowe>Dostawa>Nr nadania"? w tytule przelewu?

 

Tak

Link to postu

ŁAŁ, autor jak milczy to milczy , ale jak już robi to robi na całego!

 

ja mam takie pytanka:

 

1. Wspólpracuje z Kurierem GLS, który to pobrania przesyła zbiorczo podając kilka/kilkanaście numerów nadania w JEDNYM przelewie. Czy plugin zaksięguję wszystkie?

 

2. Zdaża się, że kolejne numery nadanie nie są oddzielone przecinkiem/spacją/innym znakiem. Prosiłbym o uwzględnienie tego.

 

3. I ostatnie pytania z rodziny science-fiction ;)

Czy program mógłby parsować sobie sam numery nadania ze strony GLS-u i wpisywać je do paczek sello tak jak czyni to emszmal w przypadku przelewów?

 

Link to postu

1. Wspólpracuje z Kurierem GLS, który to pobrania przesyła zbiorczo podając kilka/kilkanaście numerów nadania w JEDNYM przelewie. Czy plugin zaksięguję wszystkie?

 

Nie, ale postaram sie to zmienic do konca tygodnia. /Patrz nizej/

 

2. Zdaża się, że kolejne numery nadanie nie są oddzielone przecinkiem/spacją/innym znakiem. Prosiłbym o uwzględnienie tego.

 

Nie sa w ogole porozdzielane? /Jesli tak to bedzie klopot/

Czy moge prosic o "wklejke" z autentycznymi danymi z tytulu przelewu?

 

3. I ostatnie pytania z rodziny science-fiction ;)

Czy program mógłby parsować sobie sam numery nadania ze strony GLS-u i wpisywać je do paczek sello tak jak czyni to emszmal w przypadku przelewów?

 

Pluginy moga nawet spiewac i tanczyc ;)) Tylko ktos musi je napisac... zrodla moge udostepnic, choc i bez tego mozna taki plugin napisac - samemu :)

 

A tak na serio (informacja o udostepnieniu zrodel byla na serio) - nie wydaje mi sie zeby robienie wszystkiego na boku, bylo dobrym pomyslem. Prosze cisnac autorow Sello o odpowiednie funkcje importujace lub jaki remoting - tak zeby mozna bylo zasilac program z zewnetrznych zrodel.

 

Link to postu
Nie sa w ogole porozdzielane? /Jesli tak to bedzie klopot/

Czy moge prosic o "wklejke" z autentycznymi danymi z tytulu przelewu?

 

nie wszystkie są oddzielone, tak to wygląda:

 

44648923776 44648923788 4464892378544648923780 44648923783

 

Jest 5 numerów. 3 i 4 numer nie są odzzielone od siebie jednak posiadają identyczną liczbę cyfr. Zaczynają się także od tych samych cyfr. Może te cechy da się jakoś wykorzystać pryz rozpoznawaniu?

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...