Skocz do zawartości

Sello nie uruchamia się

Polecane posty

Zaczynam mieć dosyć tego programu. Po świeżej instalacji systemu próbowałem zainstalować sello. Ściągnąłem plik z bazą i instalacja przebiegła bez żadnych problemów. Po uruchomieniu programu wywala :

 

screen.jpg

 

I na tym sello staje. Dodam że nie mam żadnego oprogramowania antywirusowego, zapora jest wyłączona i nie miałem instalowanego wcześniej serwera sql.

Link to postu

Zwracam honor programowi ale tylko częściowo. Poradziłem sobie z tym. Windows nie zainstalował pewnego komponentu który musiałem ręcznie instalować z płyty winowsa.

 

Na Viście proszę wszelkie operacje związane z zakładaniem bazy, upgrejdem, dearchiwizacją wykonywać uruchamiając Sello w trybie administratora.

 

To nie jest vista lecz xp. Częściowo zwracam honor gdyż poradziłem sobie dzięki innemu programowi który wypluł mi powiadomienie o błędzie i na jego podstawie udało mi się problem zneutralizować. Powinniście panowie i panie zadbać o jakiekolwiek wyświetlanie takich błędów, czy to do logu czy na wyskakującym oknie. Ja jak widzę okno z samym wykrzyknikiem to mi się scyzoryk w kieszeni otwiera.

Link to postu

No i kolejny problem. Sello nie chce czytać maili z serwisu allegro. Zwykłe textówki odczytuje. Wyświetla mi takie okno:

 

mail.jpg

 

Po wybraniu pierwszej opcji Wyszukaj w trybie online program, za pomocą którego można wyświetlić tę zawartość sieci Web. przeglądarka wypluwa mi:

 

Protocol Type: mhtml

 

Description: UnKnown

Windows does not recognize this Protocol. 

 

Dodam że Thunderbird bez problemu odczytuje te wiadomości.

Link to postu

Błąd sugeruje brak jakiegoś składnika systemu Windows związanego z mhtml. Z racji, że nie spotkałem się z takim błędem wcześniej, ciężko mi powiedzieć co dokładnie jest przyczyną. Jednak utrzymuję zdanie, że wina leży po stronie systemu.

 

Prawdopodobnie Outlook express też będzie miał problem z wyświetleniem mejla.

Link to postu

Ja z tego wszystkiego rozumiem, że problem leży po stronie konfiguracji systemu. Nigdy nie mieliśmy podobnego zgłoszenia, więc i ciężko powiedzieć czemu tak się dzieje. Jedyna nadzieja w googlach, choć tam szukałem i nie znalazłem takiej sytuacji. Nie mając niedziałającego środowiska nie jesteśmy w stanie powtórzyć i określić przyczyny. Czy zatem na pewno w systemie nie było żadnych istotnych zmian? Żadne usługi nie były wyłączane? Żadne składniki nie były odinstalowywane/zastępowane innymi?

Link to postu

Ciężko tworzyć log z czegoś co jest tworzone przez składnik systemu. Nie jest to problem nagminny, wszak można powiedzieć, że przypadek jednostkowy. Na takie sytuacje nie da się nigdy przygotować w 100%.

 

Proszę jeszcze sprawdzić w logach systemowych, a nuż coś tam zostało dopisane. Panel sterowania/narzędzia administracyjne/podgląd zdarzeń. Tam proszę przejrzeć wszystkie dokumenty i zobaczyć czy jest coś nt. błędu z mhtml.

Link to postu

Znajduje tam tylko 2 błędy, pierwszy:

 

Filtr zdarzeń kwerendy „SELECT * FROM __InstanceOperationEvent WHERE TargetInstance ISA 'AntiVirusProduct' OR TargetInstance ISA 'FirewallProduct'” nie mógł być (ponownie) uaktywniony w obszarze nazw „//./ROOT/SecurityCenter” z powodu błędu 0x80041010. Zdarzenia mogą nie być przekazywane przez ten filtr aż do chwili usunięcia problemu.

 

Aby znaleźć więcej informacji, zobacz http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp'>http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp'>http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp w Centrum pomocy i obsługi technicznej.

 

drugi:

 

Usługa Centrum zabezpieczeń systemu Windows nie może załadować wystąpień AntiVirusProduct z WMI.

 

Aby znaleźć więcej informacji, zobacz http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp w Centrum pomocy i obsługi technicznej.

 

Oraz jedno ostrzeżenie:

 

The configuration of the AdminConnection\TCP protocol in the SQL instance INSERTGT is not valid.

 

Aby znaleźć więcej informacji, zobacz http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp w Centrum pomocy i obsługi technicznej.

 

 

Nic o mhtml nie znalazłem.

Link to postu

To ja zadam pytanie pomocnicze. Czy mechanik samochodowy potrafiłby naprawić każdą usterkę czytając jedynie objawy usterki?

 

Tu sprawa jest podobna (nawet bardziej skomplikowana). Na ile jesteśmy w stanie pomóc, na tyle pomagamy. Czasami reinstalacja systemu jest najprostszym rozwiązaniem wielu problemów, ale tego nie polecałem, bo sam nigdy tego nie robię - wg mnie to nie jest rozwiązanie problemu i niczego nie uczy ;).

 

Ewentualnie poszukałbym jeszcze w googlach "AdminConnection\TCP protocol in the SQL instance is not valid."

Link to postu

Zatem, nie odpala mi silnik. Co jest nie tak? :) - Już tu widać, że lista potencjalnych przyczyn jest wręcz ogromna, a i tak może się okazać, że kierowca nie przekręcił kluczyka w stacyjce.

 

Dlatego mówię, jeśli jest to prosty błąd, lub błąd powtarzalny, jeszcze lepiej gdy taki błąd możemy z powodzeniem powtórzyć u nas to odpowiedzi udzielimy. Jeśli jednak z jednym konkretnym komputerem coś jest nie tak, to ciężko wymyślać potencjalne przyczyny, co z nim jest nie tak. Jedyne co mogę zaproponować w takiej sytuacji to połączenie zdalnym pulpitem. Może coś się uda znaleźć. W razie czego, proszę pisać na priva, odpiszę kiedy, co i jak.

Link to postu

Zatem, nie odpala mi silnik. Co jest nie tak? :) - Już tu widać, że lista potencjalnych przyczyn jest wręcz ogromna, a i tak może się okazać, że kierowca nie przekręcił kluczyka w stacyjce.

 

To jest porównanie nietrafne. Urzyłeś wielkiego uogólnienia. Ja określiłem dokładnie co nie działa. Jeśli problem był by systemowy to inne programy by maili nie czytały. Thunderbird odczytuje, outlook odczytuje tylko sello ma jakieś problemy. Sącze że jako autorzy oprogramowania powinniście wiedzieć jakie biblioteki odpowiadają za czytanie treści html.

Link to postu

Dla mnie dokładne określenie jest takie, że mogę ten błąd powtórzyć u siebie na komputerze. W przypadku szukania błędów muszę mieć bardzo szczegółowe informacje, których często po prostu nie da się opisać. Błąd jest jasny, system windows nie rozpoznaje protokołu mhtml - o czym zresztą poinformował. Wyświetlaniem mejli (htmla) zajmuje się kontrolka użyta w internet explorerze i to on zgłasza błąd, stąd wniosek, że coś nie tak jest z system. Być może jest to złożenie dwóch błędów. Błąd Sello może polegać na tym, że nie jest gotowe na taki błąd iExplorera. To by tłumaczyło dlaczego inne klienty działają. Ciężko od razu być gotowym na wszelkie błędy, tym bardziej na taki, który wystąpił 1 raz w ciągu 3 lat.

 

Na tą chwilę odpowiedzi nie znam na to pytanie, jeśli się czegoś dowiem - poinformuję.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...