Skocz do zawartości

Połączenie Subiek GT i Sello

Polecane posty

Próbuję skonfigurować połączenie Sello (beta 1.3.0) z Subiektem (wersja testowa), ale gdy chcę dodać powiązania użytkowników wyśiwetla się komunikat: "nie odczytano listy użytkowników gt (...). Korzystam z Visty, więc oba programy uruchamiałem jako adminstrator i w wierszu poleceń wpisałem komende (zgodnie z pomocą w subiekcie): sqlcmd /S (local)\insertgt /U sa /Q"sp_addsrvrolemember 'BUILTIN\Users', 'sysadmin'"

 

Następnie prosi o hasło które zostawiam puste.

 

Próbowałem też zastąpić nazwę serwera nr IP (nr IP/INSERTGT). Podłączony jestem do neostrady, więc podałem nr IP z aktualnego połączenia. Autentykacja Windows mam zaznaczone. Oba programy uruchamiam w użytkowniku Szef. Obie bazy są tak samo nazwane INSERT GT. Czy to może powodować problem? Bardzo proszę o jakąś wskazówkę.

Link to postu

Próbowałem też zastąpić nazwę serwera nr IP (nr IP/INSERTGT). Podłączony jestem do neostrady, więc podałem nr IP z aktualnego połączenia. Autentykacja Windows mam zaznaczone. Oba programy uruchamiam w użytkowniku Szef. Obie bazy są tak samo nazwane INSERT GT. Czy to może powodować problem? Bardzo proszę o jakąś wskazówkę.

 

Hmmmm... swieta w pelni, wiec myslenie nie dziala w 100%, ale mi tu cos nie gra.

Chcesz sie polaczy z z baza danych przez interent czy zlaczyc sello i sgt lokalnie?

Jezeli lokalnie to nie podajesz numeru IP neostrady(twojego wyjscia na swiat) tylko lokalne IP komuptera.

Link to postu

o tak jak piszesz. Chce je połączyć lokalnie, tzn dwa programy są na jednym komputerze. Jeśli chodzi o tworzenie sieci, to jestem lewy. Poniżej zamieszczam zrzut z ekranu. Może przeoczyłem coś oczywistego. Jest taka możliwość, żeby podać ścieżkę do serwera jak do folderu np. c:\(...) Sello i Subiekt są na jednym pc, więc ..

 

 

zrzut.jpg

Link to postu

chciałem przenieść baze danych do netartu, ale na tamtym serwerze mam na nią tylko 50MB. Chyba byłby to najprostszy sposób. Jako serwer mam podane "BACAJOSCYPEK-PC/INSERTGT". Jeśli oba programy są na jednym komputerze to wszystko powinno być ok. Nie wiem skąd wział mi się pomysł z nr IP neostrady..

Chyba chodziło mi o lokalny :) ale i tak nic z tego był nie było

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...