Skocz do zawartości

Jak usunąć nieużywaną baze danych

Polecane posty

Dzień dobry wszystkim

 

Od kilku dni walczę /bo w zasadzie tak to można nazwać/ z Sello

 

w związku z tym mam kilka pytań

 

1/ Jak usunąć bazę danych z podmiotem, której to bazy nie zamierzamy wykorzystywać

 

2/ Byc moze usunięcie baz lokalnych rozwiąze mój problem, i sello samo sie nauczy ze korzystamy z bazy na serwerze zewnętrznym, ale, jesli nie, to czy jest sposób zeby nie musiec przy kazdym uruchomieniu wciskac CTRL i wpisywać z palca adresu serwera ?

 

3/ Czy jest w planach jakiś lepszy engine do htmla w opisach ? Bo narazie nie działa w trybie WYSWIG ;) inaczej aukcja wygląda w sello, inaczej w allegro. I pewnie dało by sie to przetrwac, ale sie wszystko rozjeżdza :/

 

 

to na razie tyle... ale pewnie bedzie więcej ;(

dziekuje i pozdrawiam

k.

Link to postu

1. można za pomocą narzędzie SQL Management Studio Express, lub wpisując polecenie w linię poleceń (uruchom/cmd)

osql -S (local)\insertgt -U sa -P"" -Q "drop database NAZWA_BAZY"

podałem tu domyślne parametry z jakimi uruchamiany jest serwer sql.

 

Przed tego typu zabiegami zalecamy wykonać archiwizację

 

2. Nie rozwiąże. Rozwiąże go natomiast wpisanie danych startowych do xmla, który znajduje się w C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\InsERT\Sello\ (XP). Szczegóły można znaleźć np http://forum.sello.pl/index.php?topic=950.0

 

Można też te parametry podać w linii poleceń przy uruchamianiu Sello.

 

3. Tak. Jeszcze nie w najbliższym czasie, ale jest w planach ;)

 

Link to postu

1/ Połowiczne dziekuję

 

jedną bazę udało się wywalić,

z drugą jest kłopot - wynikły z tego ze nazywa się

192.168.42.12\SELLO

 

nazywa sie tak albowiem podczas próby uruchomienia sello zdalnie, nie wpadłem na jakże naturalne naciskanie ctrl przy uruchamianiu ;) Tylko wpisałem adres z nazwą bazy w pole nowa baza... no cóz, nie zadziałało jak chciałem

 

jak to mozna wyciąć ?

próbowałem dać \ przed kropki, wziasc całą nazwę w cudzysłów, w cudzysłów z \ itd i niestety nic :(

 

 

2. Dzieki, dalej juz pewnie sobie poradze :)

 

 

3. Czy da się w takim razie to wyłączyc ? Wrzucam swój szablon w htmlu, i niestety formatka obsługująca edytor sello wycina część znaczników, dodając w to miejsce swoje. Mocno to denerwuje czasami :/

 

Link to postu

Trzeba wszelkie dziwne znaki pozamieniać na _ stąd baza pewnie będzie się nazywać 192_168_42_12_SELLO.

 

Najlepiej wklepać:

osql -S (local)\insertgt -U sa -P"" -Q "select name from sys.databases"

Wyświetlą się wszystkie bazy danych na serwerze. Można tam zobaczyć jak nazywa się dokładnie ta baza 192.... Tylko nie usuwać tabel, których nazwa nic nie mówi bo są to tabele potrzebne do działania SQL serwera ;)

 

 

3. nie da się, mnie też to denerwuje, bo lubię porządek w htmlu ;)

Link to postu

Trzeba wszelkie dziwne znaki pozamieniać na _ stąd baza pewnie będzie się nazywać 192_168_42_12_SELLO.

 

Najlepiej wklepać:

osql -S (local)\insertgt -U sa -P"" -Q "select name from sys.databases"

Wyświetlą się wszystkie bazy danych na serwerze. Można tam zobaczyć jak nazywa się dokładnie ta baza 192.... Tylko nie usuwać tabel, których nazwa nic nie mówi bo są to tabele potrzebne do działania SQL serwera ;)

 

:) Dziekuję uprzejmie.

wszystko skasowane :D

 

 

3. nie da się, mnie też to denerwuje, bo lubię porządek w htmlu ;)

 

szkoda ;(

 

 

Link to postu

Programy>Microsoft SQL Serwer 2005>Configuration Tools>SQL Server Configuration Manager  system zapyta o zgodę na kontynuację działania,TAK

następnie w otwartym oknie w lewym panelu klikasz SQL Server 2005 Services,w prawym panelu zobaczysz uruchomiony serwer,prawym klikiem na SQL Server-wybierasz stop

po zatrzymaniu można usunąć bazy.Uruchamiasz serwer i to wsio.

Sello oczywiście musi być w tym czasie wyłączone,po włączeniu nie powinno już być w oknie wyboru usuniętej bazy.

Link to postu

Programy>Microsoft SQL Serwer 2005>Configuration Tools>SQL Server Configuration Manager  system zapyta o zgodę na kontynuację działania,TAK

następnie w otwartym oknie w lewym panelu klikasz SQL Server 2005 Services,w prawym panelu zobaczysz uruchomiony serwer,prawym klikiem na SQL Server-wybierasz stop

po zatrzymaniu można usunąć bazy.Uruchamiasz serwer i to wsio.

Sello oczywiście musi być w tym czasie wyłączone,po włączeniu nie powinno już być w oknie wyboru usuniętej bazy.

Wielkie Dzięki, niepotrzebne bazy danych zostały usunięte :)

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...