Skocz do zawartości

kod kreskowy na listy polecone

Polecane posty

Witam, czy któryś z użytkowników robił może kod kreskowy na listy polecone? Mam pulę numerów na listy i potrzebuję stworzyć wydruk tzw. R czyli sam kod kreskowy z literą R. Ponieważ edytor wydruków to jak na razie czarna magia dla mnie -proszę o pomoc. Myślę, że można by wykorzystać szablon etykiet 3x8.

 

I prośba do admina aby stworzyć katalog, gdzie mozna wrzucać szablony wydruków stworzone przez siebie dla pociechy innych użytkowników :)

Link to postu

Uffff, siedziałem do 2 w nocy ale w końcu udało sie ;D.

Zrobiłem szablon na R w/g zaleceń poczty, co prawda nie wiem jeszcze czy zostanie zaakceptowany przez PP. Jak by ktoś potrzebował to wyślę. Jest przygotowany dla etykiet 3x8 ale z górnym i dolnym marginesem po 10mm. A przy okazji czy ktoś może mnie oświecić jaki jest przelicznik milimetrów na punkty?

Link to postu

Uffff, siedziałem do 2 w nocy ale w końcu udało sie ;D.

Zrobiłem szablon na R w/g zaleceń poczty, co prawda nie wiem jeszcze czy zostanie zaakceptowany przez PP. Jak by ktoś potrzebował to wyślę. Jest przygotowany dla etykiet 3x8 ale z górnym i dolnym marginesem po 10mm. A przy okazji czy ktoś może mnie oświecić jaki jest przelicznik milimetrów na punkty?

Można proszć o kod

Link to postu

Tak, obsługuje pomijanie etykiet ale jest inny problem. W/g wzoru poczty sam kod kreskowy powinien mieć wymiar 39x15mm i taki ustawiam. Drukując 2 kody: mój projekt i udostępniony przez Bartka wychodzą inne wydruki- tzn. mój kod ma 73 kreski a Bartka 43. Ustawienia są takie same poza wymiarem- skąd ta różnica???

Oczywiście mojego kodu skaner nie odczyta bo jest za gęsty :(

Link to postu
  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...

akurat był przedstawiciel poczty i też potwierdził, że etykieta jest OK, pozostaje kwestia odczytu kodu kreskowego, jak sie okazało skaner nie czyta, mimo że kod wydaje się bardziej wyraźny niż na oryginalnej "R-ce", wysłałem im 3 wersje powiększone, zobaczymy czy pomoże.

 

Mam jeszcze pytanie związane z drukowaniem, aby etykieta zaczeła sie drukowac musze kliknąć/potwierdzić komunikat "Proszę włożyć następny wydruk", trzeba więc kliknąć tyle razy ile jest etykiet -wie ktoś o co chodzi?

Link to postu

Proszę oto screen...

 

pytanie 2:

 

Okazuje się, że drukowane kody kreskowe "R" nie są czytane przez czytniki poczty. Jeśli porównam oryginalną R-kę z ta wydrukowaną to cyferki arabskie się zgadzają natomiast paseczki kodu kreskowego sa zdecydowanie inne -jakby to był inny kod. Przypuszczam, że jest zastosowane złe kodowanie/zła tablica znaków, gdzie, co i na jaką wartość ustawić aby kody kreskowe były prawidłowe?

 

Untitled-1.thumb.png.4ab7f81ba047faa3a7c2cc4ebd2b002d.png

Link to postu

Czyli nadal nie wiadomo "czyje" jest to okienko. W kodzie Sello nie ma treści widniejącej w tym oknie, więc może ma to związek z ustawieniami sterownika w drukarce, ewentualnie ze wzorcem wydruku. Czy wzorzec druku to jest to ten dostarczony przez nas?

 

A propos kodu to można do nas podesłać kody otrzymane od poczty, zweryfikujemy gdzie jest różnica, ewentualnie samemu można zmienić typ kodu w edytorze wydruków, edytując ustawienia kodu

Właściwość Symbology > EAN128, Charset C

 

 

Link to postu

Wzorzec pobrany z tego forum (tylko zmodyfikowałem sobie rozmieszczenie, zawartość i wielkość etykiety -dopasowanie do drukarki termicznej).

 

Było ustawione kodowanie na Charset A - po poprawieniu drukuje prawidłowo.

 

Teraz jeszcze weryfikacja przez pocztę -myślicie, że drukarka termiczna 203 dpi wystarczy?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...