Skocz do zawartości

Początkujący potrzebuje wyjaśnieni i instrukcji

Polecane posty

Witam

Zainstalowałem Sello ale nie mogę sobie z nim poradzić.

Prosze o wyjaśnienia kilku operacji do których nie mogę dojść a bez nich jest niemożliwe pracowanie z programem a na forum nie znalazłem odpowiedzi

1) jak dodać notatkę do użytkownika i zakupionego przez niego towaru

Kupił przedmiot ale zaznaczył inny kolor bądź rozmiar a ja przy pakowaniu chce wiedzieć że on żąda zmian.

2) jak mogę drukować tylko etykiety z adresami na kartce A4 podzielonej na 40 etykiet?

3) można zrobić listę wysyłkową zawierającą tylko istotne informacje? tzn imię i nazwisko, adres miejsce na nr nadania oraz opłaty

Dziękuje za pomoc

Wojtek

 

Link to postu

1. Po zakupie powstaje transakcja, w transakcji jest zakładka Notatki

2. można drukować cokolwiek po utworzeniu stosownego wzorca wydruku. Proszę podesłać specyfikację etykiet (rozmiary etc) to zrobimy taki druczek - w tej chwili nie ma. Będzie można sobie zaimportować.

3. można, takie wersje wydruków są już przygotowywane

Link to postu

Tak wlasnie myslalem.Wiec jest to analogiczna sytuacja jak z polem Notatki.Tak jak notatki to transakcji powinny byc kopiowane do notatek do paczki tak samo takie rozdzielanie korespondencji wprowadza tylko dodatkowe utrudnienie bo trzeba skakac pomiedzy sekcjami i zakladkami zeby znalezc potrzebna informacje.A pozniej musicie czytac na forum ze w Sello trzeba sie "naklikac" :)Przeciez i wiadomosci z pola notatki i z maili od klienta potrzebne sa wlasnie zeby spakowac paczke.Wiec zamiast biegac po calym Sello zeby zebrac potrzebne informacje najwygodniej byloby miec do tych danych dostep z jednego miejsca.

Link to postu

nie chce robic balaganu na forum, wiec sie podepne do watku

 

jestem poczatkujacym urzytkownikiem sello i subiekta

 

zaczalem prace ze wszystkimi danymi wprowadzonymi do tych dwoch programow

 

towary z subiekta sa powiazane z sello. Ceny w subiekcie zostały zmienione, a w sello w module "towary" widnialy stare ceny. Zmienilem je w tym module i wystawilem towar na aukcji ('wystaw na aukcji z szablonu'). Niestety subiekt nie widzi zakupu towaru przez klienta, sello dziala poprawnie. Jak to odkrecic?

Link to postu
...takie rozdzielanie korespondencji wprowadza tylko dodatkowe utrudnienie bo trzeba skakac pomiedzy sekcjami i zakladkami zeby znalezc potrzebna informacje.A pozniej musicie czytac na forum ze w Sello trzeba sie "naklikac" :)Przeciez i wiadomosci z pola notatki i z maili od klienta potrzebne sa wlasnie zeby spakowac paczke.Wiec zamiast biegac po calym Sello zeby zebrac potrzebne informacje najwygodniej byloby miec do tych danych dostep z jednego miejsca.

 

definitywnie!

nawet sobie z tego nie zdawałem sprawy (może dlatego, że bardzo mało narazie korzystam z maili sello).

Ktos miał odważny pomysł by wprowadzić taką selekcje :) Koniecznie wybór "wszystkie" w filtrach.

Link to postu

nie chce robic balaganu na forum, wiec sie podepne do watku

wątek dotyczy całkiem innych zagadnień, więc lepiej założyć osobny wątek

 

towary z subiekta sa powiazane z sello. Ceny w subiekcie zostały zmienione, a w sello w module "towary" widnialy stare ceny. Zmienilem je w tym module i wystawilem towar na aukcji ('wystaw na aukcji z szablonu'). Niestety subiekt nie widzi zakupu towaru przez klienta, sello dziala poprawnie. Jak to odkrecic?

Należy skonfigurować we współpracy z Subiektem GT tworzenie dokumentów, dokumenty tworzą się do transakcji (po wykonaniu synchronizacji), w związku z czym należy sprawdzić czy w danej transakcji mają się tworzyć dokumenty (w tym przypadku zapewne nie jest to ustawione więc dokument się nie tworzy w Subiekcie i nie jest zmniejszany stan)

Link to postu

dokumenty, ktore sa powiazane z subiektem to "dokument wstepny-zamówienie od klienta (z rezerwacją)" Dokument końcowy nie jest tworzony.

 

poproszono mnie żebym wystawił znowu aukcję. ceny ponownie zostały zmienione w subiekcie na magazynie, z którego korzysta sello. Ceny w sello sie nie zmienily, czy prawidłowo zrobię jeżeli w module towary zmienie cene, na taka jak w magazynie?

 

edit: Chyba cos bedzie nie tak, ceny chyba powinny byc pobierane z subiekta i ja w sello nic nie powinienem zmieniac. Towary sa powiazane z subiektem, zatem jak pobrac nowe ceny z subietka?

Link to postu

dokumenty, ktore sa powiazane z subiektem to "dokument wstepny-zamówienie od klienta (z rezerwacją)" Dokument końcowy nie jest tworzony.

jeśli nie jest tworzony dokument końcowy to stan nie ulegnie zmianie, będzie tylko rezerwacja

 

poproszono mnie żebym wystawił znowu aukcję. ceny ponownie zostały zmienione w subiekcie na magazynie, z którego korzysta sello. Ceny w sello sie nie zmienily, czy prawidłowo zrobię jeżeli w module towary zmienie cene, na taka jak w magazynie?

jeśli się nie mylę to można zrobić synchronizację albo zmienić ręcznie

Link to postu

Tak jak notatki to transakcji powinny byc kopiowane do notatek do paczki tak samo takie rozdzielanie korespondencji wprowadza tylko dodatkowe utrudnienie bo trzeba skakac pomiedzy sekcjami i zakladkami zeby znalezc potrzebna informacje.A pozniej musicie czytac na forum ze w Sello trzeba sie "naklikac" :)Przeciez i wiadomosci z pola notatki i z maili od klienta potrzebne sa wlasnie zeby spakowac paczke.Wiec zamiast biegac po calym Sello zeby zebrac potrzebne informacje najwygodniej byloby miec do tych danych dostep z jednego miejsca.

Oczywiście się zgadzam. Postaramy się to poprawić możliwie szybko ;)

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...