Skocz do zawartości

Wylewam swoje żale

Polecane posty

Witam wszystkich,

 

Po długiej przerwie z powodu urlopów pracowników musiałem popracować w Sello.

 

Wrrrr.

 

Program jest dalej w wersji beta. Od jego używania bolą zęby i wszystkie kości.

 

30% CPU i 80MB na stacji klienckiej???

 

Zwisy, błędy, nie działa Ctrl-C albo menu kontekstowe...

 

Klient e-mail to po prostu tragedia. Już o tym kiedyś pisałem, czy znalazł się jakiś odważny w Insercie, który ustawił sello jako jedynego klienta? Popracujcie na Sello przez tydzień, sami zobaczycie.

 

Za testowanie v beta dostałem program za darmo, ale teraz już dokupiłem 2 licencje, i nie mam ochoty rozwiązywać problemów. Program powinien po prostu działać. Czy wymagam za wiele?

 

Beta = za darmo. Płacę = brak błędów, stabilna praca.

 

Czytając posty osób, które udzielają się od początku istnienia forum, dziwię się, że jeszcze mają ochotę się tu udzielać. Błędy są usuwane albo i nie. Częściej nie.

 

Ani ja, ani moi pracownicy nie zgadzamy się na rolę darmowych beta testerów.

 

W moich oczach Insert dużo traci, wprowadzając taki niedopracowany produkt do sprzedaży. Jestem klientem Insertu od 2003 roku, kupiłem kilka różnych licencji, abonamentów i telekonsultantów i nigdy nie miałem takich problemów z oprogramowaniem jak z Sello.

 

 

Bez odbioru,

POsko

Link to postu

 

30% CPU i 80MB na stacji klienckiej???

 

 

Beta = za darmo. Płacę = brak błędów, stabilna praca.

 

Podpisuję się pod tym - Sello to pożeracz zasobów systemowych i główny sprawca spowalniania mojego komputera. Dłuższe użytkowanie programu powiększa tylko jego żarłoczność. Zauważyłem, że wystarczy wyłączyć program, zatrzymać SQL a po ponownym uruchomieniu zaczyna jako tako działać.

Błędy te stare i najbardziej uciążliwe (jak dla mnie) nie są usuwane. Po co komuś jakieś kosmetyczne poprawki w kartach skoro np. wyszukiwanie w Sello to jakaś masakra i to ustawiczne wciskanie F5 wrrrrr

Link to postu

Fakt, zmiany które zostały wprowadzone w ver. 1,3 tak naprawdę nie wnoszą nic konkretnego poza poprawą kilku błędów oraz wydrukami z których osobiście nie korzystam. Potrzebne są konkretne zmiany a nie kosmetyka. Druga sprawa to na forum powinien powstać post w którym pojawią się wyszczególnione wszystkie nowe funkcje/poprawki które zostaną wprowadzone w następnej ver. sello. Na tą chwilę odpowiedzi w stylu: "mamy to na uwadze, lub "mamy to zapisane" osobiście mnie nie satysfakcjonują. Chcę wiedzieć konkretnie punkt po punkcie co zamierzacie wdrażać w następnych ver. sello, płacę za to więc wymagam. 

 

Link to postu

Moje żale dotyczyły v. 1.3

 

Dziś Sello nie ma konkurencji, ale wcześniej czy później to się zmieni.

Zachęcam wszystkich użytkowników do głosowania:

 

a) Lubię Sello i nigdy go nie zmienię na inny program;

b) Chętnie zmienię Sello na inny program o podobnej funkcjonalności.

 

 

POsko

 

PS Dział "Znane problemy" to dopiero kuriozum:

 

"Problem będzie istniał do czasu wypuszczenia kolejnej wersji lub poprawki, która będzie tym szybciej im więcej odnotujemy przypadków powyższego błędu.

 

Przepraszamy za utrudnienia."

 

Najbliższy czynny taras widokowy znajduje się we Wrocławiu.

 

ROTFL

Link to postu

Wybaczcie, ale zrobienie wydruków zajęło kilka miesięcy - to nie jest kosmetyka tylko kawał nowej funkcjonalności.

 

Menu kontekstowe zostały poprawione, nie wiem gdzie jeszcze nie działają.

30% CPU i 80MB na stacji klienckiej???

Ja nie widzę w tym nic nadzwyczajnego. Gadu gadu potrafi pożerać 100% cpu, firefox potrafi pożerać także 100% cpu przy reklamach fleszowych na stronie i 500MB ramu przy otwartych kilkunastu zakładkach - a to jest tylko zwykła przeglądarka. Wkraczamy w erę .NETa a te programy potrafią zabierać naprawdę ogromne ilości pamięci - która jest teraz raczej tania, wiec nie powinno być problemu. Aplikacje stają się lepsze, większe, a to musi kosztować użycie ramu i procesora. Tego się obejść nie da.

 

Faktem jest natomiast, że Sello w specyficznych jeszcze przypadkach ma wycieki pamięci, które są sukcesywnie usuwane - jest to bardzo trudne do znalezienia, więc wszystkich jednocześnie usunąć się nie da.

 

Klient email nie był przerabiany, bo jeszcze nie jego kolej, więc tu nie ma co się wypowiadać nt poprawy jego działania.

 

Beta = za darmo. Płacę = brak błędów, stabilna praca.

Rozumiem, że każdy inny komercyjny program nie zawiera błędów. Żaden producent programów komercyjnych czy darmowych nie gwarantuje poprawnej pracy swojego oprogramowania. Wystarczy poczytać licencje, chociażby Windowsa. Więc nie można wymagać, żeby płatny program nie zawierał błędów, bo jest to po prostu niemożliwe. Można natomiast wymagać poprawy tychże błędów i to staramy się robić.

 

Błędy te stare i najbardziej uciążliwe (jak dla mnie) nie są usuwane. Po co komuś jakieś kosmetyczne poprawki w kartach skoro np. wyszukiwanie w Sello to jakaś masakra i to ustawiczne wciskanie F5 wrrrrr

Kosmetyczne poprawki w kartach są z trzech powodów:

1. zwiększa czytelność zakładek, bo niektórzy początkujący użytkownicy nie widzieli, że na dole są zakładki...

2. sprawiały wrażenie niedopracowanych

3. musiałem odpocząć od długoterminowych spraw i zrobić coś fajnego z puntu widzenia grafiki w programie ;)

 

W kolejnej wersji 1.3.2 wyszukiwanie jest nieco poprawione a jak zdążymy to pojawi się też nowy mechanizm wyszukiwania. Odświeżanie także jest w planach na tą wersję.

 

Chcę wiedzieć konkretnie punkt po punkcie co zamierzacie wdrażać w następnych ver. sello, płacę za to więc wymagam.  

Był taki pomysł, aczkolwiek bez profesjonalnego systemu śledzenia błędów wydaje się to trochę bezużyteczne, ponieważ zazwyczaj jest tak, że cześć błędów przewidzianych do wersji do niej nie wchodzi - o czym już na forum nie było by informacji i potem ktoś dziwiłby się dlaczego coś tam nie zostało zrobione, skoro było zaplanowane.

Druga sprawa jest taka, że umieszczanie planów na kolejne wersje jest raczej dobrą wolą producenta (co nie zawsze jest dobrym marketingowym posunięciem), nikt nie zobowiązywał się do umieszczania takich informacji w ramach opłat za używanie programu, więc akurat tego wymagać nie można.

 

Osobiście chciałem przepchnąć taką opcję, żeby było wiadomo co będzie w kolejnej wersji, w zasadzie taki wątek na forum miał powstać tydzień temu. Jednak przez wzgląd na to iż ciężko określić które z błędów uda się poprawić w zaplanowanym czasie zdecydowaliśmy nie umieszczać tej informacji, żeby nie siać zamieszania.

Zastanawiam się też, czy jest to rzeczywiście aż tak bardzo potrzebne? Aktualnie poprawiane/dorabiane są te rzeczy, które zgłaszacie w odpowiednim wątku - czyli macie bezpośredni wpływ na to w którym kierunku rozwija się Sello.

Link to postu

Wybaczcie, ale zrobienie wydruków zajęło kilka miesięcy - to nie jest kosmetyka tylko kawał nowej funkcjonalności.

 

Menu kontekstowe zostały poprawione, nie wiem gdzie jeszcze nie działają.

 

30% CPU i 80MB na stacji klienckiej???

Ja nie widzę w tym nic nadzwyczajnego. Gadu gadu potrafi pożerać 100% cpu, firefox potrafi pożerać także 100% cpu przy reklamach fleszowych na stronie i 500MB ramu przy otwartych kilkunastu zakładkach - a to jest tylko zwykła przeglądarka. Wkraczamy w erę .NETa a te programy potrafią zabierać naprawdę ogromne ilości pamięci - która jest teraz raczej tania, wiec nie powinno być problemu. Aplikacje stają się lepsze, większe, a to musi kosztować użycie ramu i procesora. Tego się obejść nie da.

 

SQL działa na serwerze z 2 xeonami, mamy dobrego switcha, małe obciążenie sieci. Nie ma żadnego powodu, dla którego klient Sello miałby zużywać tyle zasobów.

 

Subiekt GT z 12 tys. rekordów zużywa 1/3 zasobów Sello.

 

To, że inne programy zużywają więcej zasobów, to tłumaczenie na miarę przedszkolaka.

 

 

Rozumiem, że każdy inny komercyjny program nie zawiera błędów.

 

Ale nie od każdego bolą zęby. Subiekt GT od 1 wersji, jeśli posiadał błedy, to takie, które nie wpieniały na każdym kroku. To co w tej chwili sprzedajecie to jest beta. Powinniście płacić za jej używanie i za każdy zgłoszony błąd.

 

3. musiałem odpocząć od długoterminowych spraw i zrobić coś fajnego z puntu widzenia grafiki w programie ;)

 

Odpoczywa się po pracy, nie w trakcie. Ja nie mam możliwości odpocząć od Sello.

 

 

Chcę wiedzieć konkretnie punkt po punkcie co zamierzacie wdrażać w następnych ver. sello, płacę za to więc wymagam.  

 

Drogi Kolego, po co nam to? Jak kupuję program, to działający. Może jeszcze na pudełku powinni napisać: "W czerwcu 2009 zostanie poprawione wyszukiwanie, czas nowego klienta e-mail jeszcze nie nadszedł. Stabilna praca przewidywana od 2011r."

 

POsko

Link to postu
To, że inne programy zużywają więcej zasobów, to tłumaczenie na miarę przedszkolaka.

Czy porównywanie że Subiekt zużywa mniej zasobów także podlega pod to stwierdzenie?

 

Ale nie od każdego bolą zęby. Subiekt GT od 1 wersji, jeśli posiadał błedy, to takie, które nie wpieniały na każdym kroku. To co w tej chwili sprzedajecie to jest beta. Powinniście płacić za jej używanie i za każdy zgłoszony błąd.

A co wpienia na każdym kroku w Sello? Są błędy, przyznam, ale jakoś ludzie pracują, więc się da. Nikt nikogo przecież nie zmusza do używania konkretnego oprogramowania - wolny wybór.

 

Drogi Kolego, po co nam to? Jak kupuję program, to działający. Może jeszcze na pudełku powinni napisać: "W czerwcu 2009 zostanie poprawione wyszukiwanie, czas nowego klienta e-mail jeszcze nie nadszedł. Stabilna praca przewidywana od 2011r."

Rozumiem, że na pudełku od Windows Vista są wypisane wszystkie przyszłe poprawki do tego systemu i użytkownik może się dowiedzieć kiedy zostanie poprawiony dany błąd, zanim go jeszcze odkryje.

 

Zresztą większość błędów (np powodujących zamykanie programu) zgłaszanych przez użytkowników jest poprawiana na bieżąco. Siłą rzeczy nie wszystko jednocześnie da się zrobić. Przykładowo, wydruki były bardziej potrzebne niż nowy klient poczty, więc zostały zrobione pierwsze.

 

Rozumiem pretensje bo coś nie działa, to człowiek się denerwuje. Ale problemów nie załatwia się rzucając obelgami, wytykając jakieś słowa wyrwane z kontekstu innego wątku i pouczając co firma powinna robić. To nie jest konstruktywna krytyka, a takiej nikt nie lubi. Myślę, że o wiele fajniej żyje się w zgodzie (przynajmniej ze mną, bo jak pewnie niektórzy użytkownicy mogli by potwierdzić, często pomagam poza czasem pracy. Nawet nie powinienem pisać tu na forum, ale piszę i myślę, że jest to przynajmniej przez niektóre osoby doceniane). Piszę o tym dlatego, że wyrażam tu własne zdanie a nie zdanie firmy.

 

Odpoczywa się po pracy, nie w trakcie. Ja nie mam możliwości odpocząć od Sello.

No ja akurat mam i potrzebowałem trochę rozluźnić umysł. W końcu tworzenie oprogramowania to praca twórcza - wymaga trzeźwego umysłu. A słowo odpoczynek użyte zostało nie w domyślnym znaczeniu.

 

Pozwólcie zatem, że wrócę do pracy...

Link to postu

 

Drogi Kolego, po co nam to? Jak kupuję program, to działający. Może jeszcze na pudełku powinni napisać: "W czerwcu 2009 zostanie poprawione wyszukiwanie, czas nowego klienta e-mail jeszcze nie nadszedł. Stabilna praca przewidywana od 2011r."

Po to żeby wiedzieć co ekipa sello zamierza wdrożyć w następnej ver. programu, na tą chwilę można dowiedzieć się tylko tyle że to i owo jest w planach ale żadnych konkretów nie ma. Konkurencji poza pomocnikiem aukcji jak na razie nie macie więc nie wiem skąd te obawy marketingowe?!?! W takim tempie w jakim są wprowadzane zmiany to nawet do 2011 r. nie uda wam się wprowadzić połowy tych propozycji które zaproponowali użytkownicy tego forum. Ok to na tyle, powiedziałem co mi leżało na sercu i nie zamierzam się więcej denerwować, bo widzę że nie warto.   

Link to postu

To, że inne programy zużywają więcej zasobów, to tłumaczenie na miarę przedszkolaka.

Czy porównywanie że Subiekt zużywa mniej zasobów także podlega pod to stwierdzenie?

 

 

Masz mnie :-)

 

Ale nie od każdego bolą zęby. Subiekt GT od 1 wersji, jeśli posiadał błedy, to takie, które nie wpieniały na każdym kroku. To co w tej chwili sprzedajecie to jest beta. Powinniście płacić za jej używanie i za każdy zgłoszony błąd.

A co wpienia na każdym kroku w Sello? Są błędy, przyznam, ale jakoś ludzie pracują, więc się da.

 

Właśnie o te JAKOŚ chodzi. W czym piszecie Sello? Microsoft Visual Studio?

Spróbujcie sobie wyobrazić pracę, gdy: pamięć cieknie, zwisy, zamulenia na 5 min i dłużej, wyłączające się menu kontekstowe, Ctrl-C działa lub nie, żeby skompliować można zaznaczyć tylko niektóre parametry, bo inaczej się wyłoży...

JAKOŚ by się pracowało.

 

Nikt nikogo przecież nie zmusza do używania konkretnego oprogramowania - wolny wybór.

 

To prawda. Dziś nie ma wyboru, ale może kiedyś będzie.

 

Drogi Kolego, po co nam to? Jak kupuję program, to działający. Może jeszcze na pudełku powinni napisać: "W czerwcu 2009 zostanie poprawione wyszukiwanie, czas nowego klienta e-mail jeszcze nie nadszedł. Stabilna praca przewidywana od 2011r."

Rozumiem, że na pudełku od Windows Vista są wypisane wszystkie przyszłe poprawki do tego systemu i użytkownik może się dowiedzieć kiedy zostanie poprawiony dany błąd, zanim go jeszcze odkryje.

 

Prowadzę firmę od 2003 roku. Nigdy komputer (a potem komputery) mi nie zawisł.

Ani przez XP, ani przez Subiekta dla Windows, ani przez Subiekta Gt, ani przez Open Office, Irfan View, Firefoxa, itd... Tylko Sello.

 

Zresztą większość błędów (np powodujących zamykanie programu) zgłaszanych przez użytkowników jest poprawiana na bieżąco. Siłą rzeczy nie wszystko jednocześnie da się zrobić. Przykładowo, wydruki były bardziej potrzebne niż nowy klient poczty, więc zostały zrobione pierwsze.

 

Myślę, że tak naprawdę to problem leży w Insercie - macie za mało ludzi w zespole Sello. Ale o to trudno mieć pretensje do programistów, wręcz należy Wam współczuć.

 

Rozumiem pretensje bo coś nie działa, to człowiek się denerwuje. Ale problemów nie załatwia się rzucając obelgami

 

Gdzie, kiedy?

 

, wytykając jakieś słowa wyrwane z kontekstu innego wątku

"Problem będzie istniał do czasu wypuszczenia kolejnej wersji lub poprawki, która będzie tym szybciej im więcej odnotujemy przypadków powyższego błędu. Przepraszamy za utrudnienia."

 

Nie gniewaj się, ale to naprawdę wybitne słowa, bez względu na kontekst.

 

i pouczając co firma powinna robić. To nie jest konstruktywna krytyka, a takiej nikt nie lubi. Myślę, że o wiele fajniej żyje się w zgodzie (przynajmniej ze mną, bo jak pewnie niektórzy użytkownicy mogli by potwierdzić, często pomagam poza czasem pracy. Nawet nie powinienem pisać tu na forum, ale piszę i myślę, że jest to przynajmniej przez niektóre osoby doceniane). Piszę o tym dlatego, że wyrażam tu własne zdanie a nie zdanie firmy.

 

Doceniam. Ale wyobraź sobie, że musisz pracować w takich warunkach jak my.

 

Po prostu Sello nie jest dokończone, a prowadzenie biznesu za pomocą bety, to stresujące zajęcie.

 

Więc nie karmmy trolla, ja wracam do pracy, przy okazji następnego urlopu pracowników potestuję kolejną wersję (może to już będzie RC ;-) )

 

 

Pozdrawiam.

 

PS Walczcie o większy zespół. Trzymam za Was kciuki, od początku Wam kibicowałem, po prostu liczyłem, że to pójdzie szybciej.

Link to postu
Program jest dalej w wersji beta. Od jego używania bolą zęby i wszystkie kości.

 

No niestety, ale taka tendencja w epoce .NET. Pytanie tylko czy wolałbyś czekać powiedzmy rok dłużej na ukazanie się stabilnej wersji 1.0? Ja nie.

 

Beta = za darmo. Płacę = brak błędów, stabilna praca.

 

Mówisz poważnie? Chyba by się żaden program komercyjnie nie ukazał! Mimo, że nie jestem programistą już dawno zrozumiałem , że nie da się napisać TAKIEGO programu bez błędów. Co nie zmienia faktu, że sello akurat ma ich wyjątkowo dużo i to takich uciążliwych.

 

różne , a tak na poważnie to jakie konkretnie są problemy i gdzie nie ma poprawy?

 

Tak poważnie Wojtek to to nie poważne pytanie;) (dzięki za odp. w sprawie czerwonego S szkoda , że negatywna:( )

 

Fakt, zmiany które zostały wprowadzone w ver. 1,3 tak naprawdę nie wnoszą nic konkretnego poza poprawą kilku błędów oraz wydrukami z których osobiście nie korzystam. Potrzebne są konkretne zmiany a nie kosmetyka.

 

Właśnie edytor był bardzo konkretną funkcjonalnością oczekiwaną przez wielu. Zajął sporo czasu , ale wyszedł znakomicie.

 

Druga sprawa to na forum powinien powstać post w którym pojawią się wyszczególnione wszystkie nowe funkcje/poprawki które zostaną wprowadzone w następnej ver. sello. Na tą chwilę odpowiedzi w stylu: "mamy to na uwadze, lub "mamy to zapisane" osobiście mnie nie satysfakcjonują. Chcę wiedzieć konkretnie punkt po punkcie co zamierzacie wdrażać w następnych ver. sello,

 

Tu się zgadzam. Kilka razy na forum kwestia informowania nas była omawiana. Narazie jest post "co powinno znaleźć się w tej wersji", ale to trochę za mało. Brakuje publicznego bug trackera, głosowania co jest pilne na daną chwilę, ogólnie większego naszego udziału w podejmowaniu decyzji "co dalej"

 

płacę za to więc wymagam.

 

Sam jestem niemałym krzykaczem na tym forum i nie jedną batalię/pyskówkę z twórcami już stoczyłem, ale jak słysze takie teksty to robi mi się słabo.

Zamów sobie taki program pisany na zamówienie ukierunkowany pod własne potrzeby, wtedy będziesz mógł powiedzieć "płace-wymagam", myśle , że w 40 000 tyś byś się zmieścił. Tymczasem sello jest projektem Insertu , który nie jest pisany TYLKO dla Ciebie, ba powiedziłbym , że finansujesz go w bardzo ograniczonym stopniu.

Na sello nikt Cie nie skazuje, nie każe Ci płacić, są też programy konkurencji ,z których możesz skorzystać.

 

"Problem będzie istniał do czasu wypuszczenia kolejnej wersji lub poprawki, która będzie tym szybciej im więcej odnotujemy przypadków powyższego błędu.

 

Przepraszamy za utrudnienia."

 

Naprawde takiego babola któś walnął? :) hehe no to faktycznie trochę nie na miejscu:)

 

Odpoczywa się po pracy, nie w trakcie. Ja nie mam możliwości odpocząć od Sello.

 

:o Czy to wina twórców? To Twój problem.

 

Chcę wiedzieć konkretnie punkt po punkcie co zamierzacie wdrażać w następnych ver. sello, płacę za to więc wymagam.

 

:o :o Boszeee...bez komentarza.

 

Prowadzę firmę od 2003 roku. Nigdy komputer (a potem komputery) mi nie zawisł.

Ani przez XP, ani przez Subiekta dla Windows, ani przez Subiekta Gt, ani przez Open Office, Irfan View, Firefoxa, itd... Tylko Sello.

 

Winszuje... to zakrawana na jakiś fenomen.

 

 

Generalnie to fakt, że sello jest programem problematycznym ponad przeciętność. Wymaga jeszcze spoooro pracy by był w pełni użyteczny dla większości użytkowników i jest na co wylewać swoje żale, ale takie pretensjonalne podejście niewiele da.

Pozdrawiam!

 

Link to postu

Był taki pomysł, aczkolwiek bez profesjonalnego systemu śledzenia błędów wydaje się to trochę bezużyteczne, ponieważ zazwyczaj jest tak, że cześć błędów przewidzianych do wersji do niej nie wchodzi - o czym już na forum nie było by informacji i potem ktoś dziwiłby się dlaczego coś tam nie zostało zrobione, skoro było zaplanowane.

Druga sprawa jest taka, że umieszczanie planów na kolejne wersje jest raczej dobrą wolą producenta (co nie zawsze jest dobrym marketingowym posunięciem), nikt nie zobowiązywał się do umieszczania takich informacji w ramach opłat za używanie programu, więc akurat tego wymagać nie można.

 

Osobiście chciałem przepchnąć taką opcję, żeby było wiadomo co będzie w kolejnej wersji, w zasadzie taki wątek na forum miał powstać tydzień temu. Jednak przez wzgląd na to iż ciężko określić które z błędów uda się poprawić w zaplanowanym czasie zdecydowaliśmy nie umieszczać tej informacji, żeby nie siać zamieszania.

Zastanawiam się też, czy jest to rzeczywiście aż tak bardzo potrzebne? Aktualnie poprawiane/dorabiane są te rzeczy, które zgłaszacie w odpowiednim wątku - czyli macie bezpośredni wpływ na to w którym kierunku rozwija się Sello.

 

A nie mozecie zrobic tego prosta stronka www?

Przeciez chyba nie macie zapisane na kartkach naszych sugestii i bledow??

Wystarczy wyciagnac informacje z bazy i jakos pokazac. Nie musi to byc sliczne, byle dalo sie czytac.

Fajnie by bylo gdyby mozna bylo wiedziec co jest wogole zgloszone, bo niektorze sprawy przwijaja sie w kolko na forum.

Jak juz kiedys pisalem pewnych rzeczy juz czlowiek nie zglasza, bo wierzy ze macie zapisane. Pozatym to by ulatwilo testowanie, bo wiadomo co sprawdzic.

A co do tego ze moze byc popraiwone, a nie to nawet lepiej gdyby bylo widac, ze cos bylo zapalnowane do wersji powiedzmy 1.3.2 i z niej wylecialo.

Poprostu taka lista aktualizowana na biezaco, gdzie widac co jest zgloszone i co bedzie zrobione w nastepnej wersji.

Link to postu

Był taki pomysł, aczkolwiek bez profesjonalnego systemu śledzenia błędów wydaje się to trochę bezużyteczne, ponieważ zazwyczaj jest tak, że cześć błędów przewidzianych do wersji do niej nie wchodzi - o czym już na forum nie było by informacji i potem ktoś dziwiłby się dlaczego coś tam nie zostało zrobione, skoro było zaplanowane.

Druga sprawa jest taka, że umieszczanie planów na kolejne wersje jest raczej dobrą wolą producenta (co nie zawsze jest dobrym marketingowym posunięciem), nikt nie zobowiązywał się do umieszczania takich informacji w ramach opłat za używanie programu, więc akurat tego wymagać nie można.

 

Osobiście chciałem przepchnąć taką opcję, żeby było wiadomo co będzie w kolejnej wersji, w zasadzie taki wątek na forum miał powstać tydzień temu. Jednak przez wzgląd na to iż ciężko określić które z błędów uda się poprawić w zaplanowanym czasie zdecydowaliśmy nie umieszczać tej informacji, żeby nie siać zamieszania.

Zastanawiam się też, czy jest to rzeczywiście aż tak bardzo potrzebne? Aktualnie poprawiane/dorabiane są te rzeczy, które zgłaszacie w odpowiednim wątku - czyli macie bezpośredni wpływ na to w którym kierunku rozwija się Sello.

 

A nie mozecie zrobic tego prosta stronka www?

Przeciez chyba nie macie zapisane na kartkach naszych sugestii i bledow??

Wystarczy wyciagnac informacje z bazy i jakos pokazac. Nie musi to byc sliczne, byle dalo sie czytac.

Fajnie by bylo gdyby mozna bylo wiedziec co jest wogole zgloszone, bo niektorze sprawy przwijaja sie w kolko na forum.

Jak juz kiedys pisalem pewnych rzeczy juz czlowiek nie zglasza, bo wierzy ze macie zapisane. Pozatym to by ulatwilo testowanie, bo wiadomo co sprawdzic.

A co do tego ze moze byc popraiwone, a nie to nawet lepiej gdyby bylo widac, ze cos bylo zapalnowane do wersji powiedzmy 1.3.2 i z niej wylecialo.

Poprostu taka lista aktualizowana na biezaco, gdzie widac co jest zgloszone i co bedzie zrobione w nastepnej wersji.

Zgadazam się w 100%

Link to postu

 

Właśnie edytor był bardzo konkretną funkcjonalnością oczekiwaną przez wielu. Zajął sporo czasu , ale wyszedł znakomicie.

 

Czytaj to co napisałem ze zrozumieniem, "oprócz edytora i kilku błędów nie wnoszą nic konkretnego"

 

 

 

 

 

Sam jestem niemałym krzykaczem na tym forum i nie jedną batalię/pyskówkę z twórcami już stoczyłem, ale jak słysze takie teksty to robi mi się słabo.

Zamów sobie taki program pisany na zamówienie ukierunkowany pod własne potrzeby, wtedy będziesz mógł powiedzieć "płace-wymagam", myśle , że w 40 000 tyś byś się zmieścił. Tymczasem sello jest projektem Insertu , który nie jest pisany TYLKO dla Ciebie, ba powiedziłbym , że finansujesz go w bardzo ograniczonym stopniu.

Na sello nikt Cie nie skazuje, nie każe Ci płacić, są też programy konkurencji ,z których możesz skorzystać.

 

To nie jest żadne wytłumaczenie, mam wrażenie że jesteś przybocznym wlazi...(domysl sie co jest dalej) ekipy sello, a twój krzyk to zaledwie marny pisk  :D, ale to tylko tak na marginesie. Druga sprawa to jak masz pisać takie farmazony w stylu "na sello cie nikt nie skazuje" itp. to daruj sobie bo to żaden argument. Oczekuję od ludzi którzy pracują przy sello żeby wywiązywali się przynajmniej w częsci z tego co zostało zaproponowane na forum (jak na razie realizowanie propozycji które zostały zaproponowane idzie bardzo wolno, co jest bardzo frustrujące) oraz informowali nas o dalszych planach rozwoju programu. Myślę że wprowadzenie przejrzystego informowania nas użytkowników sello o nowych funkcjach/zmianach jest niezbędne. Dział "propozycje nowej funkcjonalności" nie spełnia swojej roli. Potrzebny jest dział "propozycje nowej funkcjonalności zaproponowane przez użytkowników do wdrożenia w nowej ver. sello, gdzie to wy czyt. "ekipa sello" przedstawicie nam to co możecie z zaproponowanych przez nas zmian wprowadzić w najbliższej ver. sello.               

 

 

Chcę wiedzieć konkretnie punkt po punkcie co zamierzacie wdrażać w następnych ver. sello, płacę za to więc wymagam.

 

:o :o Boszeee...bez komentarza.

 

bez komentarza, to po co komentujesz?!?!

 

 

Link to postu
A nie mozecie zrobic tego prosta stronka www?

Przeciez chyba nie macie zapisane na kartkach naszych sugestii i bledow??

Wystarczy wyciagnac informacje z bazy i jakos pokazac. Nie musi to byc sliczne, byle dalo sie czytac.

Fajnie by bylo gdyby mozna bylo wiedziec co jest wogole zgloszone, bo niektorze sprawy przwijaja sie w kolko na forum.

Jak juz kiedys pisalem pewnych rzeczy juz czlowiek nie zglasza, bo wierzy ze macie zapisane. Pozatym to by ulatwilo testowanie, bo wiadomo co sprawdzic.

A co do tego ze moze byc popraiwone, a nie to nawet lepiej gdyby bylo widac, ze cos bylo zapalnowane do wersji powiedzmy 1.3.2 i z niej wylecialo.

Poprostu taka lista aktualizowana na biezaco, gdzie widac co jest zgloszone i co bedzie zrobione w nastepnej wersji.

 

Przykład:

http://www.magentocommerce.com/roadmap/issue-roadmap

Link to postu

W takim tempie w jakim są wprowadzane zmiany to nawet do 2011 r. nie uda wam się wprowadzić połowy tych propozycji które zaproponowali użytkownicy tego forum.

A co jeśli powiem, że kolejna wersja jest zaplanowana za niecały miesiąc?

 

A nie mozecie zrobic tego prosta stronka www?

Przeciez chyba nie macie zapisane na kartkach naszych sugestii i bledow??

Wystarczy wyciagnac informacje z bazy i jakos pokazac. Nie musi to byc sliczne, byle dalo sie czytac.

Fajnie by bylo gdyby mozna bylo wiedziec co jest wogole zgloszone, bo niektorze sprawy przwijaja sie w kolko na forum.

Jak juz kiedys pisalem pewnych rzeczy juz czlowiek nie zglasza, bo wierzy ze macie zapisane. Pozatym to by ulatwilo testowanie, bo wiadomo co sprawdzic.

A co do tego ze moze byc popraiwone, a nie to nawet lepiej gdyby bylo widac, ze cos bylo zapalnowane do wersji powiedzmy 1.3.2 i z niej wylecialo.

Poprostu taka lista aktualizowana na biezaco, gdzie widac co jest zgloszone i co bedzie zrobione w nastepnej wersji.

Można, tylko ktoś musi to zrobić ;) i trzeba nieco zmienić taktykę. Na kartkach nie zapisujemy, mamy dosyć spora bazę błędów, ale znajdują się tam błędy, nazwijmy to niepubliczne, ze wskazówkami dla deweloperów, testerów etc, które nie koniecznie musi widzieć ktoś z zewnątrz. Po prostu nie jest to zaprojektowane i używane tak, aby mogło być nagle widoczne dla użytkowników z zewnątrz. Ale będziemy myśleć nad jakimś rozwiązaniem bo mi się też podoba taki system.

 

 

Naprawde takiego babola któś walnął? Uśmiech hehe no to faktycznie trochę nie na miejscu:)

Zdaje się ja, o ile mnie pamięć nie zmyla ;D. Wytłumaczenie jest proste... akurat była taka sytuacja, że wypuszczenie service packa pokrzyżowała by inne plany, stąd jeśli masa ludzi nie zasypała nas skargami na powyższy temat, to zimna kalkulacja dała wnioski takie, że nie należy tego błędu poprawiać w trybie natychmiastowym w tym czasie. Stwierdziłem, że lepiej poinformować niż milczeć. Jak widać tak źle i tak nie dobrze ;)

 

To nie jest żadne wytłumaczenie, mam wrażenie że jesteś przybocznym wlazi...(domysl sie co jest dalej) ekipy sello, a twój krzyk to zaledwie marny pisk Chichot, ale to tylko tak na marginesie. Druga sprawa to jak masz pisać takie farmazony w stylu "na sello cie nikt nie skazuje" itp. to daruj sobie bo to żaden argument. Oczekuję od ludzi którzy pracują przy sello żeby wywiązywali się przynajmniej w częsci z tego co zostało zaproponowane na forum (jak na razie realizowanie propozycji które zostały zaproponowane idzie bardzo wolno, co jest bardzo frustrujące) oraz informowali nas o dalszych planach rozwoju programu. Myślę że wprowadzenie przejrzystego informowania nas użytkowników sello o nowych funkcjach/zmianach jest niezbędne.

Nie przesadzaj, mac swego czasu ostro traktował nasz zespół, ostatnio może trochę złagodniał ;), ale dużo pomaga, ma cenne uwagi i raczej jego pisk ma duże znaczenie.

Realizacja idzie wolno, bo najpierw był eBay, potem nowe wydruki - to pochłonęło sporo czasu. Postanowiliśmy częściej robić mniejsze updejty, tak, że myślę średnio co miesiąc-dwa można się spodziewać nowej wersji Sello. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Link to postu

Realizacja idzie wolno, bo najpierw był eBay, potem nowe wydruki - to pochłonęło sporo czasu. Postanowiliśmy częściej robić mniejsze updejty, tak, że myślę średnio co miesiąc-dwa można się spodziewać nowej wersji Sello. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

To dobrze, ze nowe wersje beda czesciej :) Tylko zeby to sie nie zatrzymalo znowu na pol roku jak bedzie do zrobienia cos wiekszego.

A powiedz jeszcze czy cos nowego pojawilo sie webapi (wystawiam faktury na przyklad)?

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...