Skocz do zawartości

Problem z dokumentem początkowym

Polecane posty

WItam

Ustawiłem sobie aby tworzył się dokument początkowy zamówienie od klienta z rezerwacją towaru.

Jednak po utworzeniu nowych transakcji dokumenty sie nie tworzą i nie ma żadnej rezerwacji towaru.

Dokumenty końcowe działaja normalnie jak również powiązanie z Subiektem jest OK

Czy ktoś może coś podpowiedzieć?

Pozdrawiam

Link to postu

Akurat wczoraj były same paragony. Jeśli paragon nie realizuje zamówienia to błąd, dlaczego nie? Jest rezerwacja towaru ,towar jest sprzedany i zamówienie zostało zrealizowane, więc paragon powinien zmienić status zamówienia od klienta.

Czyli rozumiem ,że w przypadku paragonu muszę ręcznie poprawiać zamówienia od klienta ,tak?

Pozdrawiam

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

U mnie sytuacja wygląda następująco:

 

Przy połączeniu na komputerze stacjonarnym, sieć na kablu, wszystko działa OK. Poprawnie tworzone są zamówienia od klienta i poprawnie są realizowane podczas wystawiania dokumentu.

 

Przy połączeniu z laptopa przez wifi, Sello się rozłącza, (wygląda jakby traciło połączenie z bazą). Zamiast np. opisu transakcji pokazuje linijki XML-a

<Transakcje>

  <Transakcja>

    <DanePodstawe/>

  </Transakcja>

</Transakcje>

 

Wtedy trzeba ponownie uruchomić sello.

Przy okazji tworzone są duplikaty zamówień od klienta, i nie zawsze są realizowane po wystawieniu dokumentu końcowego.

 

Podobnie rzecz się ma, kiedy łączę się zdalnie poprzez VPN,

mimo, że Subiekt i VPN działają jak należy.

Link to postu

Przy połączeniu z laptopa przez wifi, Sello się rozłącza, (wygląda jakby traciło połączenie z bazą). Zamiast np. opisu transakcji pokazuje linijki XML-a

<Transakcje>

  <Transakcja>

    <DanePodstawe/>

  </Transakcja>

</Transakcje>

Czyli rozumiem, że jeśli pojawia się powyższe, to jest to jednoznaczne z utratą połączenia z serwerem?

Jest jakaś możliwość sprawdzenia/zabezpieczenia się przed tym?

Wolałbym pracować na laptopie przez wifi a nie na kablu.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

A ja mam inny problem.

Generalnie nie tworze dokumentów początkowych. Ale miesiąc temu miałem na jeden towar przedsprzedaż i chcąc jakoś odróżnic te transakcje od normalnych, recznie kazalem dokumenty poczatkowe (zamowienia w subiekcie) tworzyc. Wszystkie jednak zamówienia na bieżąco z Subiekta usuwałem, bo dla mnie to tylko śmieci.

Gdy przedsprzedaz sie zakończyła, ze wszystkich transakcji w Sello usunąłem informacje o tworzeniu dokumentów początkowych.

Mniej więcej od tamtej pory zawsze przy synchronizacji z Subiektem wyskakuje mi błąd przy aktualizacji dokumentów początkowych.

W Szczegółach mam:

Błąd przy tworzeniu/aktualizacji dokumentu do transakcji XXX: Nie znaleziono dokumentu w programie sprzedaży.

 

Można jakoś temu zaradzic, bo po co ma mi to wyskakiwac do końca życia?  ;)

Link to postu

jeśli połączenie jest zrywane i dokument się tworzy w Subiekcie GT, a Sello tego nie wie - to wtedy próbuje wystawić kolejny dokument - nie za bardzo jest możliwość, aby jakoś się zabezpieczyć przed taką sytuacją, ale zobaczymy co da się zrobić w przyszłości

proponuję dodać przycisk "przypisz dokument" lub "powiąż z"  w dolnym oknie przy tarnsakcjach w zakładce dokumenty... i to zarówno do ZK jak i do dokumentu końcowego

Link to postu

to daltego, że transakcja nadal trzyma powiązanie z dokumentem. Proszę dla tych felernych transakcji na dole wyświetlić zakładkę dokumenty, i tam wybrać opcję "Usuń powiązanie"

 

Już dawno to zrobiłem... problem jednak mam cały czas  :(

Dla pewności właśnie ponownie, chociaż już nie było, usunąłem powiązania z dokumentem początkowym wszystkich transakcji tej aukcji, któa pojawia sie w szczegółach błedu. Zwróciłem jednak uwagę, że są tam transakcje zgrupowane. Cała grupa nie ma utworzonego dokumentu wstępnego ale pomyślałem, że może jedna z tych transakcji ma przypisany taki dokument. Czy jest to możliwe? Nie ma jednak jak tego sprawdzic (poza rozgrupowaniem transakcji).

Link to postu

jeśli dokument był wystawiony to powinien się przenieść do transakcji zgrupowanej i tam można to powiązanie usunąć i nie powinno być problemu, po rozgrupowaniu powstanie kolejny dokument do tej transakcji w której było zaznaczone wystawianie dokumentów

 

poza rozgrupowaniem można wejść do transakcji na ostatnią zakładkę - transakcje zgrupowane i tam użyć opcji Pokaż i sprawdzić

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...