Skocz do zawartości

PILNE: Przeorganizowano cala kategorie "Bizuteria i Zegarki"

Polecane posty

Przeorganizowano cala kategorie "Bizuteria i Zegarki" lecz nie uwzgledniono tego faktu w sello. Normalnie nie pisalbym nic lecz srednio co godzine klikam auktualizowanie danych i kategorii z serwisem allegro w sello i tak od 3 dni sie nic nie zmienia.

W sello nadal jest stary uklad kategorii. Jako ze handluje bizuteria glownie - nie moge wystawiac zadnych nowych aukcji.

 

Prosze o pilne przebadanie problemu, mam nadzieje ze to nic po mojej stronie.

 

Dziekuje i pozdrawiam

Link to postu

Napiszemy, ale nie w sobotę, bo niektórzy wtedy po prostu nie pracują.

Problemy o których piszecie wynikają prawdopodobnie z tego, że allegro zwracało nowy numer wersji kategorii ale kategorie były nadal stare, skutkiem czego Sello uważa, że ma najnowsze już ściągnięte.

W najbliższym czasie wprowadzimy pewną poprawkę, ale całkowicie automatycznie nie da się tego zrealizować.

 

W tej chwili można wyczyścić w bazie Sello informacje o aktualnych wersjach kategorii, co zmusi Sello do pobrania ich od nowa.

 

Jeśli jest zainstalowany np SQL management studio to proszę wykonać poniższe zapytanie:

 

update st__Site set st_CategoriesVersion = '', st_FormVersion = '', st_AttributesVersion='' where st_SvcProvId = 1

 

Jeśli nie ma wyżej wspomnianego narzędzia to proszę w start/uruchom/ cmd wpisać poniższe polecenie:

osql -S %dbInstance% -U %dbLogin% -P %dbHaslo% -d %dbPodmiot% -Q "update st__Site set st_CategoriesVersion = '', st_FormVersion = '', st_AttributesVersion='' where st_SvcProvId = 1
"

zamieniając:

%dbInstance% - na lokalizację serwera, np (local)\insertgt

%dbLogin% na login użytkownika sql, domyślnie "sa"

%dbHaslo% - hasło uzytkownika sql, domyślnie puste ""

%dbPodmiot% - nazwa podmiotu (bazy danych)

 

Jeśli to nie pomoże proszę napisać, bo z tego co sprawdziłem kategorie mam poprawne.

Link to postu

Panie Bartku problem zostal zgloszony w srode w zeszlym tygodniu. Nawet pomijajac sobote czekamy 5 dni na rozwiazanie tego powaznego problemu. Ponadto nie jestesmy informatykami takze uprzejmie prosimy o bardziej czytelne dla nas sugestie rozwiazania problemu. Bedziemy zobowiazani jezeli odpowiedz otrzymamy jeszcze w tym tygodniu.

 

Link to postu

No ja rozumiem, ale też proszę zrozumieć mnie, czasami jest tyle roboty, że nie mam (ja) czasu wejść na forum.

 

Proszę utworzyć plik czysc_kategorie.bat, upewnić się! że plik ma rozszerzenie bat a nie txt, bo windows lubi ułatwiać życie użytkownikom.

 

następnie wkleić do niego poniższy kod:

set dbInstance=(local)\insertgt
set dbLogin=sa
set dbHaslo=
set dbPodmiot=
rem ----------------------------------------------------
osql -S %dbInstance% -U %dbLogin% -P %dbHaslo% -d %dbPodmiot% -Q "update st__Site set st_CategoriesVersion = '', st_FormVersion = '', st_AttributesVersion='' where st_SvcProvId = 1
"

w pierwszej części tego pliku proszę uzupełnić dane takie jakie używane są do logowania do serwera SQL. Jeśli nie było żadnych zmian z logowaniem, to wystarczy tylko dopisać nazwę podmiotu Sello.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...