Skocz do zawartości

Ksiażka nadawcza z wagą i obliczaniem opłaty

Polecane posty

Aby sumować wartości wyliczone w skrypcie należy dodać do wydruku własną zmienną i do niej dodawać wartości wyliczane w onbeforeprintach poszczególnych wierszy danych.

 

Potem w jakimś podsumowaniu można wstawić wartość tej zmiennej.

 

Zmienne predefiniowane przez Sello są używane między innymi na wydruku etykiet, na liście pól jest sekcja Parameters i tam SkipLabelsCount. Ta akurat zmienna jest inicjowana przez Sello, bo Sello wie o jej istnieniu. Można tam dodać własne parametry, nawet monitować o wprowadzenie ich wartości przed wydrukowaniem.

Link to postu
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

ponizej kod do wypelniania pola masa dla listy na ktorej sa piorytety i listy ekonomiczne

ceny dla GABARRYT B

masa jest podwyzszana do maksimum w danym przedziale

mozna rowniez uwzglednic mase koperty

np tak wstawiajac odpowiednia liczbe

if( masa +"masa koperty"< 0.05m )

 

niestety na mojej liscie nie moge zrobic numerow porzadkowych podejzewam ze ma jakis skrypt ktory czysci komorke porzadkowa wiec operacje typu groupitd jak wyzej nie dzialaja

 

 

private void OnBeforePrint(object sender, System.Drawing.Printing.PrintEventArgs e) {
Decimal masa = Convert.ToDecimal(xtraReport1.GetCurrentColumnValue("Paczka_Masa"));
if( masa < 0.05m )
	{
xrTableCell34.Text = "3,75";
xrTableCell31.Text = "0,05";
}
else if( masa < 0.1m )
	{
xrTableCell34.Text = "4,20";
xrTableCell31.Text = "0,10";
}

else if( masa < 0.35m )
	{
xrTableCell34.Text = "4,50";
xrTableCell31.Text = "0,35";
}
else if( masa < 0.5m )
	{
xrTableCell34.Text = "5,10";
xrTableCell31.Text = "0,50";
}
else if( masa < 1.0m )
	{
xrTableCell34.Text = "7,50";
xrTableCell31.Text = "1,00";
}
else if( masa < 2.0m )
	{
xrTableCell34.Text = "9,50";
xrTableCell31.Text = "2,00";
}	

        if( (bool) xtraReport1.GetCurrentColumnValue("Paczka_Priorytet") )
           if( masa < 0.05m )
	xrTableCell34.Text = "4,15";
else if( masa < 0.1m )
	xrTableCell34.Text = "5,20";
else if( masa < 0.35m )
	xrTableCell34.Text = "5,70";
else if( masa < 0.5m )
	xrTableCell34.Text = "6,20";
else if( masa < 1.0m )
	xrTableCell34.Text = "9,00";
else if( masa < 2.0m )
	xrTableCell34.Text = "12,10"; 	
  if( Convert.ToDecimal( ((XRTableCell)sender).Text) == 0 )
        	((XRTableCell)sender).Text = "";
}

Link to postu
  • 10 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Aby sumować wartości wyliczone w skrypcie należy dodać do wydruku własną zmienną i do niej dodawać wartości wyliczane w onbeforeprintach poszczególnych wierszy danych.

 

Potem w jakimś podsumowaniu można wstawić wartość tej zmiennej.

 

Zmienne predefiniowane przez Sello są używane między innymi na wydruku etykiet, na liście pól jest sekcja Parameters i tam SkipLabelsCount. Ta akurat zmienna jest inicjowana przez Sello, bo Sello wie o jej istnieniu. Można tam dodać własne parametry, nawet monitować o wprowadzenie ich wartości przed wydrukowaniem.

 

Mógłbyś to przetłumaczyć na prostszy, bardziej praktyczny język? Nie wiele mówi mi ta wskazówka, a mam już cały wydruk zrobiony z obliczaniem wszystkich opłat i Lp, ale brakuje mi sumy na końcu. Będę wdzięczny za pomoc....

Link to postu
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

zrobiłam masę wg waszych instrukcji, natomiast utknęłam w takim miejscu:

w momencie gdy towar nie ma przypisanej jeszcze masy - w książce nadawczej zamiast masy nic się nie pojawia (wiec dopisze się ręcznie, jak towar zostanie zważony), ale oplata sie pojawia - ta najniższa 4,15zł. Ten skrypt czyta poprostu masę mniejsza niz 0,05m (czyi 0,0 tez odpowiada temu równaniu). Mozna to obejść? Tak, zeby dla masy 0,00 nie wpisywało nic w miejsce opłaty?

 

Link to postu

zrobiłam masę wg waszych instrukcji, natomiast utknęłam w takim miejscu:

w momencie gdy towar nie ma przypisanej jeszcze masy - w książce nadawczej zamiast masy nic się nie pojawia (wiec dopisze się ręcznie, jak towar zostanie zważony), ale oplata sie pojawia - ta najniższa 4,15zł. Ten skrypt czyta poprostu masę mniejsza niz 0,05m (czyi 0,0 tez odpowiada temu równaniu). Mozna to obejść? Tak, zeby dla masy 0,00 nie wpisywało nic w miejsce opłaty?

 

 

oczywiscie ze mozna wystarczy wiedza matematyczna na poziomie podstawowki by zmienic ten skryot odpowiednio poco odrazu takie pytanie na forum.....

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...