Skocz do zawartości

Paragon imienny, błąd wystawiania.

Polecane posty

Słuchajcie - aby Sello ściągnęło i zakończyło transakcję w SGT należy wystawić jako dokument końcowy PAi lub F-rę sprzedaży. A co jeśli Sello uporczywie nie chce wystawiać PAi?

W administracji ustawiłem aby PAi był dokumentem standardowym, próbowałem też dla pojedyńczych transakcji gdy domyślnym dokumentem był PA.

Wychodzi tylko chmurka z krótkim i nic nie mówiącym komunikatem - Dokument końcowy nie mógł być utworzony - lub coś bardzo zbliżonego.

Zaznaczam PA i F-rę w dla tych samych transakcji dało radę wystawić. Zatem w czym może tkwić problem?

 

Drugie pytanie - dlaczego Sello tworząc transakcję z zakupu przez Allegro raz tworzy transakcje z produktami powiązanymi z SGT - a drugi raz wrzuca je jako jednorazowe - mimo, że towary są powiązane; czy może mieć wpływ na całą transakcję sytuacja gdzie z 5 zakupionych towarów 1 jest nie powiązany - czy wtedy moźe zaczytać wszystkie towary jako jednorazowe?

 

I ostatnie na ten moment pytanie - dlaczego Sello ściąga jakieś zaległe transakcje np. z 28 lutego - jeśli prędzej dokonałem wymiany danych między S a serwisem aukcyjnym i ręcznie pofatygowałem się usunąć wszystkie transakcje do 10 marca. Przy aktualizacji danych 14 marca czyli po 4 dniach realnej pracy - program zaczytał kilka transakcji z okresu, który już był "usunięty".

 

Prosze o sugestie...

Link to postu

2. Można prosić o dokładniejsze opisanie tego problemu? Jak są wystawiane aukcji, czy czymś różnią się od aukcji dla których towary są powiązane? Próbujemy namierzyć ten problem ale bez szczegółowych informacji się nie obędzie.

 

3. usuwanie transakcji w Sello nie ma sensu. Usunięcie transakcji zawsze spowoduje pobranie ich od nowa - przynajmniej tych które zwraca jeszcze allegro zanim trafią do archiwum. Zamiast tego, jeśli nie potrzebujemy tych transakcji należy je zakończyć.

Link to postu

Słuchajcie - aby Sello ściągnęło i zakończyło transakcję w SGT należy wystawić jako dokument końcowy PAi lub F-rę sprzedaży. A co jeśli Sello uporczywie nie chce wystawiać PAi?

W administracji ustawiłem aby PAi był dokumentem standardowym, próbowałem też dla pojedyńczych transakcji gdy domyślnym dokumentem był PA.

Wychodzi tylko chmurka z krótkim i nic nie mówiącym komunikatem - Dokument końcowy nie mógł być utworzony - lub coś bardzo zbliżonego.

Zaznaczam PA i F-rę w dla tych samych transakcji dało radę wystawić. Zatem w czym może tkwić problem?

przydałyby się komunikaty z Raportu, tam powinno być więcej informacji

Link to postu

2. Można prosić o dokładniejsze opisanie tego problemu? Jak są wystawiane aukcji, czy czymś różnią się od aukcji dla których towary są powiązane?

 

Aukcje wystawiane są jeszcze przez Allegro - zaczytywane synchronizacją i podpinane do propduktów - czy może produkty podpinane do aukcji. Dalej - produkty podpięte są do SGT również synchronizacją (parametr do systemu aukcyjnego zaznaczony w SGT przy tworzeniu bazy).

 

Jest natomiast część towarów, których nie mamy w bazie SGT - bądź część towarów które nie mogą być podpięte ze względu na to, że różnią się charakterystyką np. produkt wystawiany na Allegro w opcji czerowny, niebieski, zielony - na jednej aukcji - w SGT każdy z tych wariantów jest osobnym produktem.

 

3. Zamiast tego, jeśli nie potrzebujemy tych transakcji należy je zakończyć.

 

Czy konczenie tych transakcji polega na ich przeprocesowaniu do konca - czy jest jakas opcja "na skroty" sfinalozowano czy cos w tym stylu. - Nie usmiecha mi się konczyc 200 transakcji tak bez celu... ;-(

Link to postu

Aukcje wystawiane są jeszcze przez Allegro - zaczytywane synchronizacją i podpinane do propduktów - czy może produkty podpinane do aukcji. Dalej - produkty podpięte są do SGT również synchronizacją (parametr do systemu aukcyjnego zaznaczony w SGT przy tworzeniu bazy).

 

Jest natomiast część towarów, których nie mamy w bazie SGT - bądź część towarów które nie mogą być podpięte ze względu na to, że różnią się charakterystyką np. produkt wystawiany na Allegro w opcji czerowny, niebieski, zielony - na jednej aukcji - w SGT każdy z tych wariantów jest osobnym produktem.

 

aby dokument się wystawił musi istnieć powiązanie towaru w Sello z towarem z Subiekta GT, więc w tej danej transakcji (gdzie nie można wystawić dokumentu) należałoby sprawdzić czy towar w niej wystepujący jest powiązany z towarem z Subiekta GT

noi oczywiście należy sprawdzić co jest w Raporcie

Czy konczenie tych transakcji polega na ich przeprocesowaniu do konca - czy jest jakas opcja "na skroty" sfinalozowano czy cos w tym stylu. - Nie usmiecha mi się konczyc 200 transakcji tak bez celu... ;-(

przy poprawianiu transakcji na dole jest Stan transakcji, tam można np ustawić na zakończona (więcej w F1 - pomoc)

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...