Skocz do zawartości

Komunikacja z Subiekt GT

Polecane posty

Posiadam program Subiekt GT w wersji: 1.18 (1.1800.0.1590)

Próbuję zsynchronizować Sello z Subiektem korzystając z pomocy Sello.

Parametry połączenia: serwer i bazę danych odczytuję z górnego paska w Subiekt GT. Pomimo wpisania poprawnych parametrów komunikacji nie mogę się połączyć z Subiektem GT.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu sprawy.

 

Cz y jest mozliwość importowania samych stanów magazynowych z Subiekt GT do Sello i utworzenie oddzielnych opisów niezależnych od Subiekt GT?

 

Pozdrawiam,

 

Link to postu

Cz y jest mozliwość importowania samych stanów magazynowych z Subiekt GT do Sello i utworzenie oddzielnych opisów niezależnych od Subiekt GT?

 

stany magazynowe widzisz, samych stanów raczej nie da się importować. utworzenie opisu oddzielnie też nie powinno być problemem.

Administracja => parametry => subiekt gt => towary

pobieranie opisów - tylko przy pierwszej synchronizacji. dalej możesz w sello edytować do woli i do bólu

Link to postu

dobrym argumentem jest argument przytoczony przez  kfsw :)

a generalnie taka została przyjęta zasada

 

co nie zmienia faktu że tak pocudowaliście synchonizację towarów, że teraz usuwają mi się opisy w sello, bo robiłem je w sello a nie w subiekcie i subiekt zastępuje te opisy sam sobie.

a ja po prostu nie chciałem zaśmiecać subiekta i sello rzeczami, które ich nie dotyczą. i co teraz?

Link to postu

korzystając z tematu...

dlaczego w sello nie widze kontrahenta wprowdzonego w subiekcie?

dobrym argumentem jest argument przytoczony przez  kfsw :)

a generalnie taka została przyjęta zasada

 

dla mnie  żaden argument, są inne sposoby na dbanie o pojemnośc bazy, równie można nie synchronizować towarów bo też zaśmiecają baze.

Przez tą "zasade" trace możliwość tworzenia transakcji ręcznych dla klientów z przed epoki sello (zresztą nie tylko). A wystarczyłby ptaszek w kartotece w subiekcie lub opcja w sello.

Link to postu

ogólnie synchronizacja z subiektem ma kompletne minimum opcji konfiguracji. każdy narzeka na coś innego. wydawałoby się - dwa programy tej samej firmy, używające podobnie wyglądających i działających modułów, a tu dupa blada. nic nie można zrobić. ja straciłem już dwa dni na przenoszenie danych na zewnątrz - jakbym dostał inny program porozumiewający allegro z subiektem i zarządzający aukcjami, pewnie bym odpuścił sello i potestował tamten.

Link to postu

Dzięki za odpowiedż ale nadal nie moge sie połączyć z Subiektem GT

co jest wpisane w poszczególnych polach połączenia z Subiektem GT?

jakie komunikaty się pojawiają?

jaki komunikat się pojawia przy wciśnięciu Sprawdź połączenie?

 

1) Konfiguruję połączenie:

serwer: KOMPUTERFIRMOWY\SUBIEKTGT

baza danych: michal

autentykacja Widows: tak

użytkownik: SA

hasło: niewypełnione

2) Klikam testuj połączenie z Subiekt GT.

Komunikat:

Należy podać przynajmniej jedno powiązanie między użytkownikami Sello i InseRT GT

3) Użytkownicy w Subiekcie GT:

klikam: dodaj

4)W nowym oknie:

użytkownicy Sello: szef

użytkownik Subiekt GT: nie odczytano listy użytkowników GT. Prawdopodobnie parametry połączenia z GT nie są zdefiniowane lub serwer GT nie jest dostępny. :-[

 

Link to postu

Mam jeszcze kilka pytań.

Towary z Subiekta GT pojawiły się w zakładce towary. Mogę je teraz edytować i wystawiać na aukcjach. Klikając na "wystaw na aukcji" otwiera się okno edycji. Czy po edycji tworzą się nowe aukcje zapisane w zakładce aukcje?

 

Czy można podzielić towary na odpowiednie kategorie np: komputery, myszki, monitory jak w Menadżer Sprzedaży?

Link to postu

Wydaje mi się że synchronizacja z Subiekt GT jest mało funkcjonalna, ale może jeszcze nie poznałem dobrze tego programu.

 

Nie mogę utworzyć aukcji gotowych do wystawienia zapisanych w zakładce "Towary". Zamiast tego takie aukcje tworzone są w innej zakładce "Aukcje" gdzie cena poszczególnych aukcji nie synchronizuje się z cenami z zakładki "Towary" (za wyjątkiem pierwszego tworzenia aukcji) oraz ilość sztuk przedmiotów dostępnych w magazynie nie jest wyświetlana na liście tylko muszę zaglądać do zakładki "Towary" i sprawdzać stan magazynowy.

Podsumowując aby określić cenę oraz sprawdzić stan magazynowy w zakładce "aukcje" pod zakładka  "przygotowane" muszę zajrzeć do zakładki Towary oraz ręcznie zmienić cenę "aukcji przygotowanych" (ponieważ nie synchronizują się automatycznie).

Równie dobrze można włączyć sobie Subiekta GT w tle i ręcznie zmieniać cenę oraz sprawdzać stan magazynowy przed przygotowaniem aukcji.

 

Link to postu

moja propozycja odnośnie aukcji - ja tak robię

 

pracuję tylko na zakładce towary

 

do każdego towaru dodaję szablon aukcji - szablon ma standardowy wygląd, miejsce w którym system wpisze opis towaru pobrany z subiekta, oraz ustawione parametry aukcji.

 

w ten sposób można wyfiltrować towary ze stanem i towary niewystawione i tylko te wrzucić na allegro.

 

praca na zakładce aukcje jest krótkowzroczna - brak kontroli nad stanami, mniejsza kontrola nad aukcjami wystawionymi - ogólnie bryndza.

 

M

Link to postu

Nie mogę utworzyć aukcji gotowych do wystawienia zapisanych w zakładce "Towary". Zamiast tego takie aukcje tworzone są w innej zakładce "Aukcje" gdzie cena poszczególnych aukcji nie synchronizuje się z cenami z zakładki "Towary" (za wyjątkiem pierwszego tworzenia aukcji) oraz ilość sztuk przedmiotów dostępnych w magazynie nie jest wyświetlana na liście tylko muszę zaglądać do zakładki "Towary" i sprawdzać stan magazynowy.

Podsumowując aby określić cenę oraz sprawdzić stan magazynowy w zakładce "aukcje" pod zakładka  "przygotowane" muszę zajrzeć do zakładki Towary oraz ręcznie zmienić cenę "aukcji przygotowanych" (ponieważ nie synchronizują się automatycznie).

W zakładce towary są.. towary. W zakładce aukcje.. aukcje - to chyba jest logiczne. Aukcje nie tworzy się po to, żeby oglądać na nich stany magazynowe. Aukcje wystawia się w danej chwili, w której stany magazynowe są jakieś. Przecież w module aukcji nie będą się zmieniać stany i ceny jak aukcja jest wystawiona, bo aukcja odpowiada temu co jest lub będzie wystawione na serwisie aukcyjnym.

 

Może nie do końca jest dla mnie jasna istota problemu, więc proszę o doprecyzowanie.

Link to postu

Dzięki.

Zgadzam się że jest to mało użyteczne. Zrobione bez pomysłu.

 

Nawet wystawianie aukcji z sekcji Towary jest czasochłonne. Za każdym razem trzeba tworzyć aukcję pomimo powiązania z określonym szablonem zajmuje to zbyt dużo czasu. Ponadto nie wiadomo które aukcje zostały już wystawione a które nie.

 

Zakładka aukcje nie jest przejrzysta. W konkurencyjnym oprogramowaniu Allegro, stworzono sekcję Magazyn która jest świetnym rozwiązaniem. Można podzielić go na sekcje np: komputery, laptopy etc.

Jest czytelne które aukcje trwają a które się zakończyły (zastosowano specjalne oznaczenie jak w pilocie do telewizora: znaczek PLAY (aukcja trwa) znaczek: Pause-aukcja zakończyła się) Dzięki temu w mgnieniu oka wiem które aukcje muszę wystawić ponownie. Zaznaczam kilka aukcji na raz, wystawiam i gotowe.

Jeżeli Sello miałoby taką funkcjonalność to pewnie przesiadłbym się tylko na to oprogramowanie oprogramowanie.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...