Skocz do zawartości

Aukcje sa caly czas widoczne jako trwajace

Polecane posty

Witam,

 

w wersji 1.3.4. z ktorej korzystam jest blad polegajacy na tym, ze jesli na jakas aukcja wieloprzedmiotowa zakonczy sie przed czasem poprzez sprzedanie wszystkich wystawionych przedmiotow to w sello aukcja ta jest dalej widoczna jako trwajaca.

Powoduje to tez, ze ustawienie filtru w dziale TOWARY "o statusie w serwisach aukcyjnych: niewystawione/wystawione" daje nieprawdziwe rezultaty. W efekcie trzeba samodzielnie przegladac wszystkie aukcje i sprawdzac, czy mamy wszystko powystawiane.

W poprzednich wersjach tego problemu nie bylo.

 

pozdr.

Link to postu

Ale mówimy o aukcji czy o kup teraz? Bo aukcja wieloprzedmiotowa trwa do zakończenia czasu a nie do wykupienia wszystkich przedmiotów. Przecież zawsze może przyjść ktoś jeszcze kto da więcej.

 

Właśnie pracuję nad tymi aukcjami które się nie kończą, więc proszę o informacje, jakie aukcje się nie kończą (mogą być linki do aukcji na priv)

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Mam ten sam problem.

Aukcje "kup teraz". Jeżeli cokolwiek z aukcji jest sprzedane, aukcja pomimo zakończenia (czy to z powodu sprzedaży całej puli, czy też upłynięcia czasu)w Sello ma cały czas status aktywnej. Usuwanie ręczne nie wchodzi w grę z powodu powiązanych transakcji, których nie chcę usuwać.

Przez ten bug zrobił mi się "niezły burdel" i zamiast korzyści wynikających z automatyzacji muszę prowadzić w chwili obecnej podwójną "buchalterię".

Bardzo proszę o szybkie ustosunkowanie się do problemu i jego rozwiązanie lub jako rozwiązanie tymczasowe podać rekord bazy odpowiedzialny za oznaczenie aukcji jako trwającej, którego zmiana z poziomu sql przeniosłaby aukcję do zakończonych. Tak jak dealer samochodowy nie może sprzedawać jako pełnowartościowego samochodu, w którym nie otwierają się drzwi, tak nie wyobrażam sobie, że płacę za program który ma w/w "mankament". A jak widzę od niemal miesiąca brak supportu w tej kwesti ze strony autorów.

Link to postu

Bo autorów jest nieco mniej niż błędów i problemów :) Wszystkim naraz nie sposób się zająć. Problem nie został jeszcze rozwiązany, bo nie możemy go powtórzyć. Więc muszą być jakieś dodatkowe czynniki, niż tylko niesprzedane aukcje wieloprzedmiotowe kup teraz. Do czasu aż nie uda się powtórzyć błędu ciężko go będzie naprawić, bo go nie widać.

Link to postu

Po pierwsze chciałbym przeprosić za ton swojej poprzedniej wypowiedzi. Trochę mnie poniosło, tak więc przepraszam.

Postanowiłem znaleźć jakiś punkt zaczepienia, jakąś regułę występowania błędu aby pomóc w jego "rozpracowaniu". Niestety wszystko wyglądało przypadkowo. Czasami aukcje typu "kup teraz" przechodziły do zakończonych, czasami nie. Czasami ilość ofert zgadzała się z ilością transakcji w innych przypadkach nie. Żadnych zależności czasowych: aukcje wystawione jednocześnie, obie z częściową sprzedażą obie zakończone po upływie 14 dni i jedna pozostaje w grupie trwających, a druga przeskakuje do zakończonych. Nic, totalny null.

Zacząłem spekulować, że być może podczas pobierania danych z serwisu aukcyjnego realizuje to kilka procesów jednocześnie i się "rozsynchronizowują" przez co następują zapisy w bazie blokujące później innemu procesowi modyfikację powiązanego rekordu. Jako,że nie mogłem tego zweryfikować, pozostało rozpatrzenie jeszcze jednej możliwości często występującej: nie zabezpieczenie opcji programu przed "głupotą" czy jak kto woli niewiedzą użytkownika. Piszący program nie są w stanie wyobrazić sobie co potrafi użytkownik. Tak na marginesie: do testowania nowego softu najlepiej zatrudnić dziecko - takich kombinacji naciskania klawiszy i zmieniania opcji ustawienia nie wymyśli żaden dorosły. No i bingo.   

Link to postu

Problem można obejść za pomocą opcji pobierania informacji z serwisów aukcyjnych.

Istnieje tam możliwość wyboru zakresu pobieranych informacji: aukcje trwające, ze sprzedażą i bez sprzedaży. Zaznaczenie więcej niż jednego powoduje problemy, które są tematem tego wątku. Nie można wybierać ich jednocześnie. Aby poprawnie dokonać synchronizacji trzeba dokonać tego w trzech podejściach: po kolei każda z opcji oddzielnie.

A teraz ustępuję pola autorom. Wygląda na to, że jednak podczas pobierania danych z serwisu aukcyjnego coś się rozjeżdża. Program powinien realizować pobieranie w odpowiedniej kolejności, czy "cuś takiego"   :)

 

Pozdrawiam

 

P.S.

A w nagrodę zamiast "pochwały w rozkazie" może jakiś abonamencik na Sello gratis.

Oczywiście żartuję  ;)  O północy, po drinku człowiekowi trochę chce się pośmiać.

 

 

Link to postu

Dziękujemy za dochodzenie. Faktycznie, pobieranie wszystkiego jednocześnie może mieć jakieś znaczenie. Czyli jak rozumiem, zaznaczam wszystko - nie kończą się aukcje... zaznaczam pojedynczo i wtedy zakańczają się bez problemu?

 

Czy może dotyczy to opcji "pobieraj pełne dane"?

Link to postu

u mnie aukcji trwających jest prawie 4 tys. i już to olałem. Nie mam pojęcia jak je stamtąd wyrzucić. Wystawiam aukcje po przez Allegro, ponieważ sello się do tego nie nadaje (nie potrafi wystawić aukcji z atrybutami - sprawa zgłaszana baaardzo dawno temu i cisza). Po wystawieniu w Allegro usuwam te, które były w zakładce niesprzedałem - może to jest przyczyną tego, że trwających przybywa, bo sello nie wie co się nie sprzedało.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Mam ten sam problem.

Dzisiaj rano Sello zaczął pobierać parametry 1.2.1, mimo, że wczoraj pobrał 1.2.2. Ja w tym czasie wystawiłem ponownie kilka zakończonych wczoraj aukcji przez strony allegro i usunąłem wystawione z listy niesprzedanych przedmiotów. Sello nie pobrał aukcji - błąd.

Ponownie wybrałem aktualizację parametrów - tym razem pobrał 1.2.2 i później aukcje. Na liście aukcji trwających pozostały te zakończone, które w międzyczasie wystawiłem ponownie i usunąłem z listy. Te z którymi nie zdążyłem tego zrobić Sello prawidłowo przeniósł do zakończonych.

Mam już sporo aukcji, które wiszą mi w trwających, mimo że się zakończyły. Może Sello powinien przenosić je do zakończonych wg daty i czasu (zsynchronizowanego z Allegro)?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...