Skocz do zawartości

Wiadomości odbierane są z kilkunastogodzinnym opóźnieniem

Polecane posty

Witajcie,

 

Mam następujący problem. Mianowicie podczas odbierania nowych wiadomości, w pasku na dole pojawia mi się komunikat: "Nowych wiadomości: 2". Zaraz potem "Zapisywanie wiadomości 1/2" ale już 2/2 nie wyświetla i w efekcie mam tylko jedną nową wiadomośc w skrzynce Sello (oczywiście podane liczby są przykładowe). Ponowne pobranie skutkuje komunikatem "Nowych wiadomości: 1", ale już nic nie pobiera. Gdy sprawdzę pocztę na tym koncie przez www, to widze że jest nowa wiadomość, mogę ją przeczytać i na nią odpowiedzieć. Inny klient poczty odbiera ją natychmiast. W końcu Sello też ją pobiera. Po kilkunastu godzinach. Jest to duży problem bo na pilne wiadomości muszę odpowiadać przez www przez co nie mam spójnośći korespondencji na Sello.

 

Czy ktoś się z tym spotkał? Czy ktoś może wie co może być przyczyną? Niestety serwis Sello działa dość powolnie i nim cokolwiek się od nich dowiem to lata miną.

 

pozdrawiam

HoGo

Link to postu

Być może to właśnie wina odświeżenia listy (F5), bo nie widzę powodu dla którego mail miałby się ściągnąć po jakimś czasie. Niestety przy naprawie ogólnego odświeżania ucierpiało w wersji 1.3.4 odświeżanie maili przy pobieraniu, więc dla świętego spokoju warto wcisnąć F5.

Link to postu

Jest, po kolumnie "wysłano".

Wiadomości czytam i odpisuję z zakładki "Odebrane" -nieprzeczytane są pogrubione.

Są 2 problemy:

1. Sortowanie wo ponownym uruchomieniu Sello nie jest zapamiętane.

2. Jeśli odbieram kolejny raz wiadomości i sortowanie jest już ustawione to wiadomości trafiają nie wiem gdzie, dopiero naciśnięcie "F5" powoduje pojawienie się na górze listy wiadomości tych nowo ściągniętych.

 

We wcześniejszej wersji tego problemu nie było...

Link to postu

1. Sortowanie wo ponownym uruchomieniu Sello nie jest zapamiętane.

 

przecież ten temat był już wałkowany (jeśli chodzi o kolumny)

http://forum.sello.pl/index.php?topic=1721.0

a jeśli nie - to potrzebny dokładny opis

 

2. Jeśli odbieram kolejny raz wiadomości i sortowanie jest już ustawione to wiadomości trafiają nie wiem gdzie, dopiero naciśnięcie "F5" powoduje pojawienie się na górze listy wiadomości tych nowo ściągniętych.

może jest to wynikiem problemu nie zapamiętywania list. proszę najpierw (jeśli nie było to zrobione)wykonać procedurę podaną powyżej i później sprawdzić

Link to postu

oba? Wydaje mi się, że maile nadal trzeba ręcznie odświeżać - wszystko to wina zakładki "nieprzeczytane" która przy automatycznym odświeżaniu znikała wiadomości - musi być przerobiona. Wracać nie ma do czego, bo stary mechanizm odświeżania był.. zły :) Ten jest dobry, za wyjątkiem maili. Myślę, że w nowej wersji będzie też poprawione.

Link to postu
  • 1 rok później...

Jeżeli pojawi się nowa wiadomość/wiadomości przeważnie i ta poprzednia zostaje pobrana. Czasem zdarza się że trzeba odczekać kilkadziesiąt minut,lub kilka razy wyłączyć i włączyć sello. Dodam że program informuje, że wiadomość została pobrana, ale jej "nie widać" F5 i powyższe sposoby nie przynoszą rezultatów.

 

 

Link to postu

 

Chodzi tylko o ostatnią wiadomość? Czy pojawienie się nowej wiadomości powoduje pobranie poprzedniej?

 

Jednak jest trochę inaczej niż napisałem wcześniej. Pojawienie się nowej wiadomości powoduje pobranie poprzednie, ale wtedy jest problem z tą nową tzn dostaję komunikat od sello, że zostały pobrane dwie wiadomości, ale widać tylko jedną. 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...