Skocz do zawartości

wystawianie aukcji - kolejnośc

Polecane posty

życzyłbym sobie zeby sello wysyłało na serwer allegro aukcje któe sa upożadzkowane alfabetycznie np dla piór wycieraczek -długosci 45 48 50 53 itd rosnąca nie mieszał jak chciał kolejnosci , tylko by aukcje w liscie przedmiotów byly w takim ukladzie jak na liscie "przygotuj" , mam tez tak z neonami ze rozwala mi dlugosci i powstaje blagana  a klent nie moze sie popatrzyc łątwo swojego rozmiaru ..

zróbcie tak zeby wysyłal aukcje zaczynajac od góry okienka jak wyswietla , my sprzedawcy mozemy sobie to segregowac np po nazwie rosnaca lub malejaco , ale gy klina wyslij to niech wysyła w takim ukladzie jak jest w oknie "przygotuj"

 

w przeciwnym wypadku chcąc miec porzaDEK , MUSZE WYSYLAC RĘCZNIE  po 1 aukcji co jest czasochłonne .

Link to postu

jest to raczej skomplikowane zadanie, gdyż mechanizm wysyłający nie ma nic wspólnego z wyświetlaniem aukcji i ich posortowaniem. Nie wiem czy przysłowiowa gra jest warta świeczki w tym przypadku, bo trzeba przebudować mechanizm wysyłania aukcji a jest to jedna z kluczowych działających już funkcjonalności.

 

Jeśli oczywiście będzie więcej głosów za tym aby ta kolejność była respektowana to zostanie to dodane.

Link to postu

Juz daaaaawno temu piaslem o tym zeby Sello potrafilow wysyawiac aukcje wlasnie w zadanej kolejnosci. To jest bardzo wazne jak klient przeglada nasze aukcje zeby wszystko bylo konkretniw ulozone, a nie w jakism totalnym chaosie.

 

Bartek, a czy mechanizm wysylania jest az tak bardzo skomplikowany zeby nie dalo sie tam dolozyc jedenj funkcji, ktora posotruje aukcje chocby po tytule i wysle po koleji? Przeciez chyba aukcje do wyslania nie sa wylewane jak z wiadra tylko ida pojedynczo do allegro. Kewstia tylko ustalenia ktora pierwsza :).

Link to postu

życzyłbym sobie zeby sello wysyłało na serwer allegro aukcje któe sa upożadzkowane alfabetycznie np dla piór wycieraczek -długosci 45 48 50 53 itd rosnąca nie mieszał jak chciał kolejnosci , tylko by aukcje w liscie przedmiotów byly w takim ukladzie jak na liscie "przygotuj" , mam tez tak z neonami ze rozwala mi dlugosci i powstaje blagana  a klent nie moze sie popatrzyc łątwo swojego rozmiaru ..

zróbcie tak zeby wysyłal aukcje zaczynajac od góry okienka jak wyswietla , my sprzedawcy mozemy sobie to segregowac np po nazwie rosnaca lub malejaco , ale gy klina wyslij to niech wysyła w takim ukladzie jak jest w oknie "przygotuj"

 

w przeciwnym wypadku chcąc miec porzaDEK , MUSZE WYSYLAC RĘCZNIE  po 1 aukcji co jest czasochłonne .

wystarczy ze zaplanujesz czasowo w jakiej kolejnosci maja zostac wyslane aukcje i problem z glowy.

Link to postu

tzn powiem tak, wysyłanie aukcji nie wie nic nt kolejności w jakiej posortowane są te aukcje na liście na zakładce aukcje do wystawienia.

 

Aukcje przy wystawianiu mogą być posortowane w jakiejś kolejności, ale będzie to zaszyte na stałe - co chyba nie wszystkim odpowiada. Bardziej dewelopersko mówiąc, aukcje wysyłane są z innego wątku, a wątek ten nie ma dostępu do listy aukcji widocznej na ekranie.

Chyba, żeby dorobić specjalną funkcję pt: Wyślij aukcje w takiej kolejności jak liście - był by to mechanizm wysyłania, który nie może korzystać z dobrodziejstw wysyłania o zaplanowanej godzinie np. do tego należy liczyć się z faktem, że gdy któreś aukcje nie uda się wystawić to i tak już jest po ptokach. Bo ponowne wystawienie umieści je na końcu.

Link to postu

Aukcje do wysłania biorą się z jakiegoś tam zapytania do bazy - można to po czymś posortować ale to nie jest konfigurowalne. To zapytanie ma się nijak do listy która wyświetla i sortuje te aukcje. To są zupełnie dwie różne rzeczy nie powiązane ze sobą.

 

Zaplanowane przez Sello nie zadziałały by z tą dodatkową funkcją o której pisałem.

Link to postu

problem z tym, że przy wysyłaniu aukcji interfejs może nie istnieć. Każdy moduł ładuje się dopiero w chwili użycia. Dlatego też pisałem, że owszem, taka opcja może być, ale dostępna z modułu aukcji (link, przycisk), którą odpalało by się zawsze z tego modułu. Wtedy lista jest dostępna i do "wysyłacza aukcji" można ją wysłać, aby ten zrobił co do niego należy. Natomiast to rozwiązanie nie zadziała, jak już wspominałem z aukcjami zaplanowanymi przez Sello, bo ten mechanizm działa niezależnie od interfejsu (nie klika w przycisk).

 

Z tym okienkiem to można pomyśleć, ale to będzie tylko zamieszanie wprowadzać.

Link to postu
  • 4 lata później...

Na mój rozum wystarczyłoby przechowywać sposób sortowania przy wysyłce w ustawieniach. Do tego ma dostęp każdy wątek, niezależnie od załadowania czy nie załadowania danego modułu.

Dodać należałoby dwa pola z listą rozwijaną:

1. Sposób sortowania (np. analfabetycznie, po dacie utworzenia, po cenie itd.)

2. Rosnąco / Malejąco

 

A sortowanie samego zapytania SQL chyba nie będzie problemem.

 

Myślę, że takim rozwiązaniem zainteresowany byłby cały przemysł włókienniczy, obuwniczy, samochodowy i metalowy.

 

Link to postu

Sortowanie nie jest pamiętane w danych biznesowych (czyli w aukcjach) a jest robione w czasie rzeczywistym przez grid. Możemy dodać takie sztuczne sortowanie o którym piszesz, ale zaraz komuś będzie potrzebne sortowanie po 3 innych polach i będziemy co chwilę rozszerzać mechanizm.

 

Sortowanie można załatwić np za pomocą zmian zbiorczych i zmiany czasu wystawienia aukcji ustawiając sortowanie na liście wg uznania a następnie planując aukcję na konkretną godzinę przez Sello i wybierając przesunięcie godziny wystawienia o 1 minutę. Wtedy aukcje będą wystawiane wg godziny, która będzie ustawiona w kolejnych aukcjach wg kolejności na liście aukcji

Link to postu

niech tak będzie. Coś trzeba ruszyć. kiedy implementacja?

 

A ja zrozumiałem wcześniejszą wiadomość Bartka tak, że TS nie chce tego dodawać bo za dużo pracy i każdy będzie chciał po innej kolumnie to sortować, a przecież można to obecnie zrobić korzystając ze zmian zbiorczych w aukcjach i każdy może wystawić wg kolejności jakiej chce.

To już można zrobić :)

 

Ustawiamy aukcje przygotowane np. po tytułach, zaznaczamy wszystkie i klikamy zmiany zbiorcze, potem czas wystawienia i kolejna aukcja wystawiana po np. 5 minutach. Ja tak wystawiam i jest posortowane i wystawiane tak jak chcę.

 

Link to postu

Idąc dalej tym tropem, nie możemy zagwarantować, że Allegro wystawia i sortuje aukcje zgodnie z tym jak zostały one wysłane - chociaż byłoby to logiczne. Aukcje nie są wystawiają od razu w chwili odebrania przez serwer, tylko są buforowane i wystawiane hurtem w odstępach czasu. Wysłanie ich zatem z minutowym opóźnieniem uniezależnia kolejność aukcji od nieznanego mechanizmu wystawiania na Allegro.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...