Skocz do zawartości

Edytowanie trwającej aukcji - zmniejszanie ilości

Polecane posty

witam,

 

proponuję wprowadzić funkcję monitorowania stanu magazynowego towaru w Subiekcie i odpowiednio automatyczne zmniejszanie ilości towaru wystawionego na aukcji.

 

Załóżmy - mam 10 szt. towaru, który jednocześnie wystawiony jest na Allegro, w sklepie internetowym i na wystawie.

 

Sello wystawiło na aukcji 10 sztuk.

 

2 szt. się sprzedały bezpośrednio - zniknęły ze stanu w Subiekcie.

>> Sello reaguje i natychmiast edytuje trwającą aukcję zmieniając ilość na 8.

 

3 się sprzedały w sklepie internetowym - tworzy się automatycznie rezerwacja w Subiekcie.

>> Sello reaguje i natychmiast edytuje trwającą aukcję zmieniając ilość na 5.

 

Ułatwienie byłoby wielkie, wręcz bezcenne.

 

pozdrawiam

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Dodałbym automatyczne zakończenie aukcji gdy ilość w magazynie spadnie do określonego poziomu np. 0szt.

Tak, ale taka aukcja (towar) powinny byc dodatkowo oznaczone, ze ma byc pilonwany stan magazynowy. Ja na przyklad wystawiam duzo rzeczy, ktorych nie mam na magazynie, bo mam je u siebie na nastepny dzien, a to jest dla klienta nie zauwazalne. Sa jednak towary, ktorych pilnowanie stanu by sie przydalo jak najbardziej.

 

Do tego auto wznowienie takiej aukcji jak stan w SGT sie zwiekszy. Uprzedzajac pytanie mogla by byc powielana ostatnia aukcja z ktora byl wystawiony towar i zostala automatycznie zakonczona.

Link to postu
  • 10 miesięcy temu...

Propozycja dodania funkconalności "pilnowania stanów magazynowych" wydaje się wielce zasadna.

Ciekawym rozwiązaniem byłoby utworzenie w Sello dwóch rodzajów towarów czyli:

1) "na magazynie" to sello widzi przecież z bazy subiekt

2) "dostawa just in time" czyli kiedy towar sprowadzany jest np. bezpośrednio od producenta lub centrum dystrybucyjnego

 

proponuję, aby np użutownik sello sam decydował, które towary tak skategoryzować.

Uzasadnienie: automatyczne kończenie aukcji przy 0 stanie magazynu ma sens, tylko gdy mamy nad tym kontrolę, czyli użytkownik decyduje które towary dopuszcza do "0 na magzynie" a które nie. jest to dość ważne, zwłaszcza dla np. dla książek, które czasem kupuje się jako "końcówki nakładów" i potem już ich nie ma, lub np. do części towarów imporotowanych czyli np. sprzętu astronomicznego, na który czeka się czasem 1-6 miesięcy i przy sprzedaży na aukcji takiego towaru, trzeba potem anulować uakcję.

 

Myślę, że każdy sprzedawca sam powinien ustalać (tak jak w sklepie) jaką częśc i które towary dopuszcza do sprzedaży z "0 na magazynie" mając pewność, że są one u producenta/dostawcy, a tymi do których ma się ograniczone zaufanie i brak pewności, że będą dostarczone w wymaganym w aukcji terminie.

 

Innym ciekawym rozwiązaniem, byłoby używanie pola w subiekt w kartotece towaru "zakładka parametry/średni czas dostawy" który powinien być przenoszony do opisu w uakcji i to mogłoby ewentualnie pomóc w rozwiązniu spraw z różnym czasem dostaw (oczywiście można to pole zastąpić utworzonymi polami własnymi, ale to wymaga zakupienia dodatków do subiekt, za które trzeba dopłacić"

 

Można też pomyśleć, na zdefinowem w kartotece towaru subiekt/sello nad odrębną zakładką internet/aukcje i tam zgrupować najważniejsze funkcje, które będzie można wybierać wg potrzeb, np. czas dostaw, dopuszczanie lub nie do sprzedaży "0 na magazynie" etc...

 

np. brakuje w kartotece "subiekt" i w sello też by się przydało definiowanie ważnych aparaetrów dostaw jak np. automatyczna gradacja czasu dostaw na podtsaiw zdefiniowanych parametrów dla każdego towaru/lub/grup/cech/producetntów/dostawców, że np.:

ustalamy parametr czasu dostawy 1-3 dni gdy liczba towarów na magzynie > 3, gdy liczba na magazynie wynosi 1-2 to czas dostawy 1-7 dni, a gdy liczba 0 to czas dostawy do xx dni roboczych. Sello np. nie sygnalizuje nic wprawie wysawionych towarów, których satny na magazynie ulagły zmniejszeniu/zwiększeniu lub są na 0, a to na prawdę bardzo ważna kwestia.

 

Sello, powinno być aplikacją która ułatwia wystawianie i obsługę dużej liczby aukcji, ale czasem ma się wrważenie że chodzi w tym aby jak najwięcej się naklikać i poświęcać czasu na samodzielną kontrloę nad towarami/aukcjami - wszystko fajnie, ale przy małej liczbie aukcji/towarów może i nie stanowi to pewnie wielkiego problemu, ale przy liczbie kilkuset czy tysięcy to prawdziwe wyzwanie dla cierpliwości klikającego ;) trudno np. w takim układzie zdecydować się na wystawianie bardzo dużej liczby przedmiotów o zróżnicowanej tamatyce/asortymencie/wagach od kilku gramów do kilkuset kg/czasach dostawy itp...

Link to postu

Witam

 

Popieram inicjatywę.

Właśnie chciałem dopisać o tym pomysle psta ale widzę że się spóźniłem ;]

 

Było by to o wiele wygodniejsze bo nie trzeba by pilnować towarów na 3 frontach.

 

W końcu Subiekt nie powinien być wykorzystywany przez sello tylko przy wystawianiu towarów ale też potem przy nadzorowaniu ich stanów cały czas.

 

A jak ktoś wystawia towar którego nie ma to albo tak jak koledzy pisali żeby była opcja zaznaczenia czy towar ma być nadzorowany czy nie albo niech sello się pyta czy wystawiać towar widmo.

 

Ja wciąż nie postawiłem e-sklepu chociaż mam OSC-GT bo wolę zapłacić niestety prowizje do allegro niż potem kombinować z skąd ściągnąć towar którego nie ma w hurtowni bo za dużo na allegro wisiało.

 

W końcu E-sklep aktualizuje sobie stany z subiektem to Sello tez powinno.

 

Pozdrawiam

www.STRAIGHT.COM.PL

 

 

Link to postu
  • 5 miesięcy temu...

Witam,

 

Z góry przepraszam za odświeżanie starego wątku, ale nie znalazłem niczego świeższego:).

 

Pytanie: czy zaproponowane moduły zostały wprowadzone w nowszych wersjach Sello lub ktoś zna jakiś dodatkowy moduł, który by taką funkcjonalność zapewniał?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź, które pomoże przy podjęciu decyzji czy warto spróbować Sello:).

 

 

Pozdrawiam,

Sc0rp0w

Link to postu
  • 1 rok później...

Testowałem kiedyś istore(produkt allegro)i pytałem czy jest taka możliwość w ich platformie e-sklepu otrzymałem odpowiedź ,że w ich sklepie internetowym nic z tego.

Zmiana taka jest możliwa w Menedżer sprzedaży(pomocnik aukcji oferowany przez allegro) z poziomu jego interface ponieważ korzysta z tej samej bazy co allegro.

 

Sprawdzałem inne platformy do e-handlu ????

 

Kalix,Bestseller i IAI Shop,Qshop,oraz i-sklep.pl oferuje rozwiązanie, które dają jakąś namiastkę kontroli ruchu towaru między platformami przy sprzedaży wielokanałowej.

Kalix(integrator) testowałem ma w opcjach coś takiego jak " Automatyczna zmiana dostępu ilości na aukcji po zmianie stanu magazynowego" oraz " Automatyczne zamknięcie aukcji przy stanie zerowym ".

 

Bestseller ma w ustawieniach

Zakończ aukcję przy stanie mniejszym od: szt.

Ilość na nowej aukcji:

 

IAI Shop i Qshop- rezerwują x szt. z magazynu na poczet aukcji.

 

 

Zwiększenie lub zmniejszenie liczby przedmiotów w aukcji Kup Teraz!

możliwe z panelu sprzedawcy na Allegro

 

Ich liczbę możesz zwiększyć tylko wtedy, gdy nie złożono ofert kupna.

 

Zmniejszyć ją możesz zawsze, z tym że po otrzymaniu oferty kupna musi pozostać co najmniej 1 niesprzedana sztuka, aby Twoja oferta nie zakończyła się w momencie wprowadzania zmian.

http://allegro.pl/help_item.php?item=66

 

Osoba, która napisze pomocnika aukcji z taką funkcją będzie genialna.

 

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

1. Gdy wystawiasz aukcje - dodajmy do okna "WYSTAW PONOWNIE" funkcję

------ ilość taka sama jak w magazynie ---- co pozwoli na automatyczną zmiane ilości wystawianych towarów.

 

2. Wyróżnienie w aukcjach trwających takich których ilość towaru w magazynie równa jest 0 (zero) opcja do wyboru z rezerwacjami/bez rezerwacji.

 

3. Umożliwić zakończenie aukcji przed czasem gdy towar w magazynie równy 0 (zero)

 

To proste rozwiązania. Jaka jest szansa na wprowadzenie?

Link to postu

:-* Na dobru początek proponuje dodanie w zakładce aukcje trwające dodatkowej kolumny - stan po rezerwacjach z możliwością sortowania.

 

Pozwoli to na wysortowanie aukcji o stanie "0" i w efekcie zamknięcie ich przez obsługującego.

 

:-* Super było by, gdyby od razu pod prawym przyciskiem myszy dodać zakładkę "zamknij aukcję przed czasem"

 

 

Proponuję małą sondę w celu pokazania dla jak wielu byłaby to ważna sprawa.

 

Link to postu

Funkcjonalność taka będzie jednak nie wcześniej niż w wersji 1.12. Wersja 1.10 jest już zakończona i jest w fazie testowania i stabilizacji. W 1.11 jest już zaplanowana i tam raczej też nie chcemy zbyt wiele zmieniać.

 

Czekamy również na zapowiedzianą przez Allegro funkcję webApi umożliwiającą kompleksową edycję aukcji wystawionych. Po jej wprowadzeniu najprawdopodobniej stara funkcja do zmiany liczby wystawionych przedmiotów zniknie z webApi.

Link to postu
  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...