Skocz do zawartości

Wydruki kurierskie -- UPS

Polecane posty

UPS nie chce dac papierowych wydrukow, a puli numerow tez nie chca dac :(.

Z tym jest jakas masakra, bo w dodatku ten ich program do kazdej paczki drukuje kilka kartek smieci, ktorych kurier zabierac nie chce, a ja tylko papier marnuje, bo wylaczyc tych nadmiarowych druczkow sie nie daje :/.

Sprawa jest beznadziejna i chyba nie da sie nic z tym zrobic.

Link to postu

Koszty w łatwy sposób możesz ograniczyć kupując drukarkę termiczną.

Jest to wydatek jednorazowy na poziomie od 1500zł do 2500zł.

Etykiety dostajesz za darmo z UPSu, nie kupujesz tonerów ani proszków.

Po prostu drukujesz przez kilka lat wymieniając raz na jakiś czas rolki za 50zł.

 

Koszt takiego druku to koszt zakupu drukarki - i w przeliczeniu na etykiete jest to w zależności ile wytrzyma drukarka 1gr za 5 do 10 etykiet = przesyłki. :-)

 

Pozostają jeszcze pobrania - do tego termiczna drukarka nie przyda się ;-( - musisz mieć i tak lasera...

Link to postu

Koszty w łatwy sposób możesz ograniczyć kupując drukarkę termiczną.

Jest to wydatek jednorazowy na poziomie od 1500zł do 2500zł.

Etykiety dostajesz za darmo z UPSu, nie kupujesz tonerów ani proszków.

Po prostu drukujesz przez kilka lat wymieniając raz na jakiś czas rolki za 50zł.

 

Koszt takiego druku to koszt zakupu drukarki - i w przeliczeniu na etykiete jest to w zależności ile wytrzyma drukarka 1gr za 5 do 10 etykiet = przesyłki. :-)

 

Pozostają jeszcze pobrania - do tego termiczna drukarka nie przyda się ;-( - musisz mieć i tak lasera...

W jaki sposob mi to ograniczy koszty jak musze wydac 1500 na drukarke termiczna??

Rolka za 50 zlotych?? Toc to ponad 2 ryzy porzadnego papieru.

 

Chyba nie zrozumialem za bardzo twojej mysli :(

Link to postu

ten ich program do kazdej paczki drukuje kilka kartek smieci, ktorych kurier zabierac nie chce

 

U mnie za radą informatyka z UPS wyłączyłem drukowanie potwierdzeń nadania (stwierdził że to niepotrzebne ;) ).

 

A mozesz powiedziec cos wiecej, bo ich informatyk zadzownil do mnie raz, ale akurat nie moglem gadac i sie kontakt z nim urwal.

Jak w tym powylaczac wydruki, bo w sumie potrzebuje tylko etykiete na paczke i 2 sztuki UPS Manifest - Summary Section.

Link to postu

ten ich program do kazdej paczki drukuje kilka kartek smieci, ktorych kurier zabierac nie chce

 

U mnie za radą informatyka z UPS wyłączyłem drukowanie potwierdzeń nadania (stwierdził że to niepotrzebne ;) ).

 

A mozesz powiedziec cos wiecej, bo ich informatyk zadzownil do mnie raz, ale akurat nie moglem gadac i sie kontakt z nim urwal.

Jak w tym powylaczac wydruki, bo w sumie potrzebuje tylko etykiete na paczke i 2 sztuki UPS Manifest - Summary Section.

 

W WorldShipie wejdź w Narzędzia>Edytor nadawcy>Zmodyfikuj>Preferencje>Liczba kopii wydruku - obie na 0 - tak o ile pamiętam wyłącza się drukowanie dodatkowej kartki dla nadawcy. U mnie drukuje się 2 x manifest, druki na paczkę i lista wysłanych paczek (wysyłam ją w razie reklamacji, jako potwierdzenie nadania razem z podpisanym manifestem).

 

Swoją drogą wspomnę tak aby odświeżyć temat na forum - koniecznie przydałby się import danych z sello do excela (na razie sam wpisuję w arkusz klientów). Potem do WorldShipa to już prościutko... Ciekawe w której wersji będzie...

Link to postu

Ta kopie dla nadawcy to moge jeszcze przebolec, ale na koniec dnia tez sie drukuje masa smieci. Wiesz moze jak to powylaczac zeby miec tylko 2x manifest?

 

Na koniec dnia drukuje się u mnie 2 x manifest (to potrzebne), listy paczek (to potrzebne wg mnie, bo jak nie ma potwierdzeń nadania to na podstawie jakich dokumentów złożyć reklamację?) i 1 x status komunikacji (to niepotrzebne - u mnie od razu idzie do brudnych kartek na wewnętrzne wydruki).

 

Szczerze mówąc dla mnie najbardziej kłopotliwe były te potwierdzenia, w końcu jest ich o wiele więcej niż tego co się drukuje na koniec dnia.

 

/ dodane

 

może spróbuj wyłączyć w Narzędzia/edytor preferencji systemowych/różne opcję "Drukuj raport transmisji..." a w zakładce Konfiguracja raportu wyłącz "Drukuj podczas końca dnia...". I jak spróbujesz to napisz co wyszło  :)

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Witam

mam pytanie do e-kupowanie_pl jak sobie radzisz z drukowaniem listów UPS,

jakiej aplikacji używasz do połączenia Sello i tego ich programu??

 

Jak mam mało paczek to wpisuję ręcznie do WorldShipa, jeśli więcej, to wpisuję do excela (niestety ręcznie, bo sello na razie nie udostępnia eksportu) i z excela wg instrukcji z UPS wszystko się przesyła i drukuje automatycznie.

Link to postu

Ja uzywam Ctrl+C i Ctrl+V  ;D

 

Informatyk z USP zadeklarowal sie ze zrobi autozaciaganie danych do Sello, co z tego wyjdzie powiem jak juz mnie odwiedzi.

Z tego co z nim rozmawialem to sprawda jest dosc prosta, ale baze Sello mozna popsuc. WS moze importowac z sql, ale tylko jednym zapytaniem, wiec trzeba by bylo zrobic widok w bazie Sello i z niego zaciagac dane do WS.

Link to postu

Ostatnio znalazłem firmę która niby integruje

nasze Sello z programem UPS WS, nie wiem jak to działa nie testowałem

gość z tej firmy zapewniał ze działa tylko ze krzyknął sobie za to

500 zeta, teraz mam pytanie do was czy słyszeliście albo testowaliście.

Nie wiem czy mogę podać firmę tutaj na forum, aha zaznaczam tylko nie pomyślcie ze

mam coś z ta firma wspólnego.  ;D 

Link to postu

 

Swoją drogą wspomnę tak aby odświeżyć temat na forum - koniecznie przydałby się import danych z sello do excela (na razie sam wpisuję w arkusz klientów). Potem do WorldShipa to już prościutko... Ciekawe w której wersji będzie...

 

Jakby kto pytał, to patent na awtomagiczne przerzucanie danych klienta, cod, wagi z salci do worldshipa mam. I działa. Ale info na priva, bo do uruchomienia tego potrzeba ciut zdolności informatycznych i chwila czasu, nie będę zaśmiecał forum opisami.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

i jak tam kolego możesz sie podzielić informacją jak połączyć sello z UPSem?

 

Chetnie bym to zrobil, ale ich informatyk do mnie nie zawital. Ja go prosic nie zamierzam... nadaje tak malo przesylek kurierskich, ze szybko mi idzie przeklaejanie.

 

Jak sie skonczy u mnie sezon i nie bedzie do tego czasu roziwazania, to pokombinuje sam w wolnej chwili z widokiem w Sello i jak bedzie dzialac to opisze jak to dokladnie zrobic.

Link to postu

mam taki program, dziala i eksportuje do xml :) pozniej ws ups importuje automatycznie i wszystkie pieknie drukuje na termicznej:).

 

Program działa dla DPD, UPS, Siódemka, Opek.

 

Cena: do negocjacji, prosze o zapytania na priv.

 

Masz jak masz... po asortymencie smiem twierdzic, ze sam piszesz dodatki i chcesz na nich calkiem dobrze dorobic :]

 

Chetnie sie dowiem jak dzialaja te Twoje cuda. Czy to jakies osobne programiki, ktore trzeba odpalac jak sie chce miec eksport czy cos znacznie madrzejszego?

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

wysyłam ups kożystajac z online - czyli zalogowałem konto na stronie ups  skonfigurowałem wysyłkę i wydruki - tyle że recznie kopiuj/wklej wypełniam rubryczki , w zasadzie jest to samo co w wordshipie , wydruk - leci tylko naklejka na pół strony A4 , w przypadku pobrania - chce drukowac smiecia ,ale w okienku drukowania odznaczam kropeczka - drukuj tylko 1 strone  i wten sposób mam czystą ładną naklejkę bez smieci . potem na koniec tworze liste paczek i do niej drukne ksiazke nadawcza - którą kwituje mi kurier mozna tez liste magazynową , lub jak ja - na odwrotnej str drukuje paragon .

 

niestety nie maja wrodshipa na wiste 64 , a taki system  mam .

zaletą online - jest weryfikowanie doreczenia pozastrefowej płątnej po 80 zł za doreczenie w trudnym terenie . wordship jak pamiętem nie miał danych kodów pocztowych objetych strefa extra płatna i była strata na paczce bo naliczyli po rabatach 50 zł , a klientowi naliczyłem zaledwie 20 zł czyli cały zarobek poszedł w diabły

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...