Skocz do zawartości

aukcja usunięta przez pracownika allegro

Polecane posty

witajcie parafianie :)

 

dzisiaj została mi usunieta aukcja, jej tytuł był taki:

SHORTY NIKE ACG XL spodenki z podszewka HIT 2009 !

 

Wyjaśnienie od allegro:

 

"Usunięte aukcje/przedmioty (lub ich opisy) były niezgodne z zasadami, które obowiązują na Allegro.

 

Zabronione jest umieszczanie w opisie Aukcji, w tym w tytule Aukcji, sw kluczowych w celu manipulowania wynikami funkcjonującej w Allegro wyszukiwarki Aukcji i Towarów. Użycie słów kluczowych ma miejsce wtedy, gdy Sprzedający wykorzystuje nieprawidłowo pewne wyrazy (nazwy marek, nazwiska i inne), aby zwiększy popularno swojej oferty. Takie działania s nie fair w stosunku do Kupujących, dla których dotarcie do interesującego ich przedmiotu może by utrudnione w wyniku podobnych manipulacji.

 

Niedozwolone jest także stosowanie fraz: "zapach typu", "podobne do", "w stylu", "lepsze ni", "nie jak..." i podobnych w zestawieniu z nazwami marek. Może to stanowi naruszenie praw handlowych producentów. Sprzedający nie może zaprasza do odwiedzenia stron swoich innych przedmiotów jednoczenie podając ich marki."

 

Oczywiście napisałem do nich maila od razu..orientuje się ktoś z Was co jest w tym opisie nie tak ? Nazwa spodenek to wg producenta:SHORTY NIKE ACG XL, spodenki z podszewką dodałem w celu wyjaśnienienia co to jest bo niektórzy mogą nie wiedzieć co to shorty - przeciez nie bede zamieszczal kodu cyfrowego producenta np 612389 010 bez wyjasnieniea w tytule bo nikt tego nawet nie bedzie oglądał.

 

Jakieś pomysły ?

 

 

 

Link to postu

Allegro odpisało i przyczepilo sie do jednego slowa konretnie. Mianowicie w tresci aukcji, zaraz pod tytulem mam umieszczony panel aukcyjny a na nim 6 innych aukcji, 5 jest z produktami NIKE i jeden z produktem PUMA. O pumę własnie im chodzi, ze niby narusza zasady czytelnosci aukcji itp.

 

Miał ktoś do czynienia kiedys z takim problemem ? Szlag człowieka trafia jak ludzie nie potrafią przeczytać dużego tekstu "Pozostałe aukcje"...ehh..

Link to postu

wydedukowałem w czym problem leży, mianowicie wszystkie panele aukcyjne są konstruowane tak, że teksty na nich są w formie obrazka, czyli wyszukiwarka allegro nie rozpozna tekstu na obrazku, mój panel, który sam skonstruowałem miał ten tekst w formie tekstu normalnego i osoba wyszukująca jedno słowo mogła trafić na moje inne aukcje wyszukując coś zupełnie innego i to Allegro określiło mianem zakłamywania wyników wyszukiwania i dlatego mi usunęli aukcje, mianowicie mam 100 aukcji z takim problemem...nic tylko pozostaje przerobić i przeprogramować panel aukcyjny...

 

PAMIĘTAJCIE JAK TWORZYCIE WŁASNY PANEL AUKCYJNY TO WSZYSTKO NA NIM MUSI BYĆ GRAFIKĄ

Link to postu

Witam,

już kiedyś pisałem, jak mi się zmienią proporcje eBay/Allegro 80/20 to zrezygnuję z tego drugiego.

Narazie to jednak jest w swerze marzeń, za mało kupujących na eBayu.

Ale jakby wszyscy, zaczęli wystawiać na eBayu, to powoli może zrobiłby się tam ruch i QXL musiałby zacząć traktować sprzedających tak jak na to zasługują.

Ostatecznie to dzięki sprzedającym "żyje" Allegro.

Jakby ponad 1000 osób, a tyle jest na tym formu, zaczęło jednoczesnie sprzedawać na eBay, to może i klienci by się powoli przenieśli.

Pozdrawiam

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...