Skocz do zawartości

Błąd błąd pogania, i co dalej? Płacić?

Polecane posty

Witam Serdecznie Adminów!

 

Mój post jest skierowany głównie do Was choć nie tylko.

Jestem nowym użytkownikiem i mam mnóstwo pytań i uwag.

 

1.)Instalując program liczyłem na automatyczne wznawianie do wyczerpania stanu w magazynie. Niestety automatycznego wznawiania tu nie znalazłem.

Są stany magazynowe, i w związku z nimi mam pytania:

a.) Bardzo lakoniczne w pomocy jest opisany mechanizm zdejmowania stanów. Z tego co zrozumiałem stan się zdejmie jak transakcję uznam za zakończoną lub ustawię paczkę. To porażka wolałbym żeby stan się zdjął już w chwili odnotowania sprzedaży na aukcji inaczej mając ostatnią sztukę towaru będę zmuszony czekać z wystawieniem towaru przynajmniej do momentu zarejestrowania przelewu. Dobrze to zrozumiałem, czy jest lepiej to zorganizowane niż myślę?

b.) Czy jak zdejmie się ostatnia sztuka towaru w magazynie program mi nie pozwoli wznowić aukcji na towar, którego już nie mam, da jakiś monit, cokolwiek? Jeżeli tak to jak to trzeba ustawić, żeby prawidłowo działało?

Stan min. na ile = 0 ?

2.)Rozczarował się dodatkową pracą z dodawaniem towarów i łączeniem ich z aukcjami. 150 aukcji = ponad 5 godzin pracy. To jakaś masakra. Przecież by wystarczyło na samej aukcji w bazie dodać pole „Dostępna ilość do sprzedania” (nie mylić z ilością wystawianą).

4.)Nie wiem ile ten program już istnieje, ale żeby na tym etapie rozwoju, na poszczególnych listach nie było miniaturek aukcji czy towarów??? Gdybym miał miniaturki wiązanie aukcji z towarem pewnie zajęło by mi co najmniej 2 godziny krócej.

5.)Natknąłem się na błąd. W chwili wiązania aukcji z towarem zauważyłem, że mam zdublowaną aukcję na 1 dostępną sztukę. Zamknąłem nie potrzebną aukcję. (Notabene dlaczego w tym programie nie ma funkcji zakończ, tylko trzeba w tym celu wchodzić do serwisu?) Po kliknięciu Odbierz z Serwisu zakończona aukcja dodała się listy zakończonych, ale nie zniknęła z listy aktualnie wystawionych. Lista odświeżyła się dopiero po restarcie całej aplikacji – szkolny błąd.

6.)Ludzie często nie mają szacunku do własnych personaliów Pisza się z małej litery. Przecież nie wydrukuję tak chamskiej etykiety gdzie wszystko jest napisane małymi literami. Aż się prosi żeby dodać funkcjonalność zamiany całych stringów na duże litery lub do wyboru pierwszych znaków nazw.

7.)Jeszcze jedna ciekawostka, w żadnej z ściągniętych aukcji z serwera nie ściągnęły się ustawienia w zakładce „Specyficzne” ‘Nowy, ‘Rozmiary’ itp. – totalny NULL. Rozumiem, że jak wznowię z Sello to te ustawienia na serwisie szlak trafi?!

 

Przepraszam, że tak pozwoliłem sobie na krytykę, ale aż się prosiło.

Generalnie duży ukłon za multum włożonej pracy, ale i baty za takie niedopracowanie, bądź co bądź, płatnej wersji. Program nie jest do końca przemyślany w wielu miejscach tworzy prace dodaną zamiast jej ujmować.

 

Sprawdzałem jeszcze aplikacje konkurencji „Pomocnik Aukcji”. Ergonomiczność, czytelność na wyższym poziomie ale funkcjonalność jednak na niższym chyba zaczęli jeszcze później niż Wy ;)

 

Normalnie wierzyć mi się nie chce, że odkąd istnieje allegro nikt jeszcze nie stworzył godnego narzędzia, same imitacje. Normalnie dziura w rynku, a ponoć polscy programiści są najlepsi na świecie ;)

 

 

Pozdrawiam, i życzę szybkiej owocnej pracy.

Darii

 

 

Link to postu

Pozowole sobie odpowiedziec na dwa punkty za adminow :)

 

6.)Ludzie często nie mają szacunku do własnych personaliów Pisza się z małej litery. Przecież nie wydrukuję tak chamskiej etykiety gdzie wszystko jest napisane małymi literami. Aż się prosi żeby dodać funkcjonalność zamiany całych stringów na duże litery lub do wyboru pierwszych znaków nazw.

 

Jak ludzie nie maja szacunku do samego siebie to ich problem. Ja celowo drukuje etykiety tak jak ludzie sobie wpisali. Nic nie poprawiam, bo po co mam sobie roboty dodawac?

Funkcja zmiany stringow jest, ale dziala tylko dla recznych transkacji jak na przyklad wklejamy dane ze schowka. Jest calkiem fajna ale ma pare malenkich wad ;)

 

7.)Jeszcze jedna ciekawostka, w żadnej z ściągniętych aukcji z serwera nie ściągnęły się ustawienia w zakładce „Specyficzne” ‘Nowy, ‘Rozmiary’ itp. – totalny NULL. Rozumiem, że jak wznowię z Sello to te ustawienia na serwisie szlak trafi?!

 

Zeby miec te parametry trzeba wystawiac aukcje z Sello, bo one zapisuja sie w bazie danych i nie sa pobieralne z allegro.

Link to postu

No niestety programowi daleko jeszcze do ideału, a i proces rozwoju niestety jest nie najlepszy...

 

1. Ano nie ma, rozumiem, że Subiekta GT posiadasz? Zakładam , że tak.

 

a. Towar zarezerwuje się w Subiekcie właśnie w momencie sprzedaży, stworzy sie dokument "Zamówienie od klienta" (ZK), i już od ustawień w Subiekcie zależy czy zarezerwuje ono towar (ściągnie ze stanu) czy nie.

 

b. nie da, niestety.

 

2. Nie kumam. Przecież wystawiając aukcje z sello masz je automatycznie powiązane z towarem, nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałem...

 

4. Już długooo :)

 

5. Hoho nie pierwszy i nie ostatni...:)

 

6. Wiesz w sello nie ma tylu zgłaszanych rzeczy , że to naprawdę drobiazg, ale popieram.

 

również pozdrawiam!

 

 

 

 

 

 

 

Link to postu

2. Towary nie podłącza się do aukcji (można, ale zajmuje to 5 godzin). Towary wystawia się na aukcjach wykorzystując szablony aukcji, wtedy zajmuje to 5 minut - tak brzmi teoria ;)

 

4. miniaturek nie ma ze względu na problemy techniczne - komponent który używamy do wyświetlania list nie jest do tego przygotowany w należytym stopniu. W najbliższym czasie będziemy nad tym pracować.

 

5. to akurat nie jest szkolny błąd.. ;) i nie o odświeżanie listy tutaj chodzi

 

6. Można to zrobić używając mechanizmu skryptów w wydrukach, jednak wymaga jest minimalna wiedza z języka C# lub VB. Lub, jak wspomniał e-strefa, w transakcji przy wpisywaniu adresu jest taki zalążek funkcjonalności. (ps, jakich wad? ;) )

Link to postu

(ps, jakich wad? ;) )

 

Oj Bartek poruszylesz ciezki temat  ;D

 

Ustaw sobie zmiania na "pierwsza wielka litera" i testuj:

ul.blotna 1/2

ul. blotna 1/2

ul.blotno-wodna 1/2

ul. blotno-wodna 1/2

 

Oczekiwane przeze mnie wyniki:

ul.Blotna 1/2

ul. Blotna 1/2

ul.Blotno-Wodna 1/2

ul. Blotno-Wodna 1/2

 

To jest wlasnie podstawowa wada mechnizmu.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...