Skocz do zawartości

Sello nie wysyła na strefe zaktualizowanych adresów

Polecane posty

Witam,

 

Problem jest taki, że Sello nie wysyła, a w każdym razie strefa nie pokazuje zmian z Sello w adresie wysyłki i danych do faktury. W przypadku paragonów nie zauważyłem takich problemów.

 

Inne zmiany (np. wartość transakcji, paczkę) wysyła poprawnie.

 

Problem już zgłosiłem Bartkowi ale potrzebne są informacje, czy występuje to także u innych?

 

Link to postu

No niestety zdarza się, czasami problemem jest NIP klienta, jeśli jest wprowadzony w formacie nieobsługiwanym przez strefę, w sello i subiekcie błędu nie będzie ale na strefę już nie wyjdzie (w logu będzie info Serwer zwrócił błąd: : !nip.isValid()).

Kolejny błąd (Serwer zwrócił błąd: : name.trim().length() + company.trim().length() == 0)brak kompletnych danych klienta w sello. Kolejnym "wrażliwym" polem jest kod pocztowy który powinien być praktycznie tylko w formacie xx-xxx (chociaz to najczęściej jest problemem przy wystawianiu dokumentów końcowych).

 

Inny problem ze strefą jaki zauważyłem to nie pobieranie danych adresowych wprowadzonych przez klientów (pola adresowe też są na szaro) mimo iż na strefie data synchronizacji jest późniejsza niż data zmiany przez klienta.

 

Link to postu

Problem ściągania w wersji 1.4 powinien ustąpić. Natomiast to o czym pisze China_Blue dotyczy sytuacji, gdy pomimo, że nie wystąpiły błędy przy pobieraniu/wysyłaniu, na strefie adres dokumentowy jest ciągle szary i nie aktualizuje się.

 

Czyżby to tylko u mnie się działo, czy może reszta towarzystwa jest na wakacjach?  :'(

Link to postu

Szczerze mówiąc to chciałbym aby tylko u Ciebie był ten problem :)

Niestety u nas też się to zdarza dlatego przy rozliczaniu pracownicy dodatkowo wchodzą na strony sello i sprawdzają czy dane są takie same jeśli w historii transakcji nie ma informacji o zmianie danych.

Dane na strefie tez nie zawsze są aktualizowane, szczególnie dotyczy to pola opłacone, dane o wysyłce na strefie są ok, a transakcja widnieje jako nie opłacona. Czy te transakcje trzeba w jakiś szczególny (inny niż zaznaczenie Transakcja opłacona) sposób rozliczać w sello?

 

Reasumując, klienci dane wprowadzają ale sello nie zawsze je pobierze mimo iż teoretycznie synchronizacja przeszła. Wysyłanie danych na strefę to już niestety loteria, rzadko są aktualne i kompletne ale naprawdę mało kto to sprawdza, myśle, że stąd też brak odzewu.

Link to postu

zarejestruj pełną wpłatę. Samo opłacenie transakcji zdaje się nic nie zmienia (ale musiałbym spojrzeć w kod, aby się upewnić).

 

Tak jak pisałem, pobieranie danych ze strefy powinno działać bardziej niezawodnie od wersji 1.4. Natomiast wysyłanie danych na strefę działa w zasadzie dobrze, tylko serwer strefy źle interpretuje te dane pokazując je na szaro. To będzie musiało poczekać na czas, w którym na strefie będzie robionych więcej zmian.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...