Skocz do zawartości

Problem z pobieraniem transakcji

Polecane posty

Pytanie do uzytkownikow Sello 1.8.4 - czy problem dotyczy jedynie tego, ze nie wskakuja transakcje? A czy klienci sa dodawani do bazy automatycznie?

 

W sello 1.7.2 - ani transakcji, ani klientow. W zeszlym tygodniu brakowalo ok. 50% klientow. Natomiast opracowujac ostatnie 2 dni - wszystkich klientow musialem wprowadzic recznie, po czym stworzyc recznie transakcje - co oznacza mnostwo pracy.

 

Zastanawiam sie nad inst. 1.8.4, ale czy to rozwiaze problemy?

Link to postu

Z jakiego e-maila zostało wysłane zapytanie? Być może e-mail się gdzieś "zapodział" (można na priv napisać).

 

Jeśli zaś chodzi o wersje wcześniejsze niż 1.8.4, to nie będą one pobierać klientów i bez instalacji tej wersji nie da się nic poradzić. Zainstalowanie jej jest więc konieczne. Opóźnienia w transakcjach itp. mają całkowicie inne źródło występowania.

 

Aktualnie diagnozujemy problem z nadesłanych logów.

Link to postu

u mnie jeszcze gorzej!!!!! Całe szczęście że jestem na etapie testów(działam na dwóch)-chce wprowadzić właśnie SELLO no i kaplica.Nie pobiera transakcji,nie pobiera e-mail ,znika mi poczta na serwerze,chociaż mam ptaszek ,"pozostaw wiadomości na serwerze".Ale najlepsze jest to ,że wczoraj na konkurencyjnym programie o godz 12.05 pobrał sprzedaż , a na Sello o godz.18.15 dostałem "wiadomość" sprzedałeś przedmiot..... .Do tej pory nie pobrał transakcji.Dziś jest znów to samo nic nie pobiera-na SELLO.

Link to postu

We wtorek zainstalowalem 1.8.4 - wszystkie problemy, z ktorymi spotkalem sie w wersji 1.7.2 zniknely (wskakuja klienci, pojawiaja sie tez wszystkie transakcje).

 

Co do problemow z mailami, od dluzszego czasu to Allegro ma problem z ich wysylaniem (odbieram rownolegle w Sello i Outlooku - nie dochodzi duzo maili z powiadomieniami, np. o nowej wpłacie.

 

Oto cytat odpowiedzi od pracownika serwisu Allegro:

 

W ostatnich dniach rzeczywiście powtarzają się sytuacje, kiedy adresy, z których wysyłamy powiadomienia trafiają na spamlisty. Powiadomienia są wówczas trwale odbijane przez serwery pocztowe dostawców usługi e-mail.

Na bieżąco podejmujemy działania mające na celu usuwanie naszych adresów ze spamlist.

Niestety ponowna wysyłka tak odbitych powiadomień nie jest możliwa, za co serdecznie przepraszamy.

 

 

Pozdrawiam

Uzytkownik

Link to postu

Mam wrażenie, że się wkopałem w niezłe bagienko z tym Sello(1.9.0) :( U mnie ten zaje...fajny programik jest połączony z SGT. Od kilku dni nie pobiera transakcji z allegro, nie tworzy zamówień, nie może pobrać komentarzy z allegro :( ale to szczegóły.

Zależy mi jedynie na tym żeby pobierał transakcje z allegro. Proszę o pomoc ! Bo z tych postów to nic nie mi nie pomogło !

 

 

Link to postu

u mnie jeszcze gorzej!!!!! Całe szczęście że jestem na etapie testów(działam na dwóch)-chce wprowadzić właśnie SELLO no i kaplica.Nie pobiera transakcji,nie pobiera e-mail ,znika mi poczta na serwerze,chociaż mam ptaszek ,"pozostaw wiadomości na serwerze".Ale najlepsze jest to ,że wczoraj na konkurencyjnym programie o godz 12.05 pobrał sprzedaż , a na Sello o godz.18.15 dostałem "wiadomość" sprzedałeś przedmiot..... .Do tej pory nie pobrał transakcji.Dziś jest znów to samo nic nie pobiera-na SELLO.

 

Bywa ze jezeli posiadasz internet o dosyc wolnym łączu, a sello jest ustawione ze wszystkie dane [z-do strefy sello/ z-do serwisu aukcyjnego itp] pobiera z tym samym interwalem czasowym to robi to prawie RÓWNOLEGLE - lącze się zapycha i w efekcie zadna operacj anei jest dokonczona a co z tego wynika np aukcje sa niepobrane..

 

Sugeruje zmienic interwaly czasowe, np Serwis allegro co 10 minut, maile co 18 minut, strefa sello co 22 minut.. jak widac mnoznik kazdej zmiennej po powieleniu nie daje tej samej wartosci minutowej zatem po pewnym czsie dwie operacje na siebie sie nie naloza.. :)

 

Z drugiej strony do druzyny sello: czemu ta kwestia nie zostala zaprogramowana w sposob First In Firs Out.. ?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...