Skocz do zawartości

Problem z pobieraniem transakcji

Polecane posty

Witam,

od wczoraj mam problem z pobraniem transakcji.

Sello odbiera maile, aktualizuje aukcji (liczbę kupujących), natomiast nie aktualizuje transakcji i nie dopisuje nowych klientów, którzy dokonali zakupu.

Dałam ponownie opcję wymuszenia i nic.

 

Od ostatnich zmian wprowadzonych przez allegro używam nowej wersji sello 1.7.1, jednakże przez weekend sello "wariowało" np. przy pytaniu "utworzyć paczki" klikałam tak a on mi wyskakiwał z dziwnym komunikatem, że może tego wykonać bo spowoduje to naruszenie czegoś tam.

 

Proszę o informację jak mogę rozwiązać problem tych transakcji.

Link to postu

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Problem dotyczył 13.06.

Dzisiaj tj. 14.06 sello normalnie odebrało i zaktualizowało transakcje.

Zgodnie z Pana sugestią odznaczyłam pobieranie na podstawie zmian w historii i  program już zadziałał i pobrał brakujące transakcje z 13.06.

Czy to oznacza, że tak mam zostawić w ustawieniach?

Czy może jest to związane z ciągłymi zmianami, które wprowadza allegro?

I jeszcze proszę o informację w sprawie darmowego serwera, bo nie za bardzo orientuję się w temacie. Ile pomieści takie serwer? I co mam zrobić jeżeli wyczerpię limit?

Samą licencję na sello mam wykupioną czy mam również wykupić dodatkowe miejsce na serwerze? Jeżeli tak to jak kształtują się ceny?

Pozdrawiam

Link to postu
U mnie ten sam problem.

Czy to oznacza, że pobranie transakcji bez opcji historii również nie ściąga transakcji? Z natury w webApi transakcje pojawiają się z opóźnieniem w stosunku do sprzedaży na Allegro. Czasami podczas przerw technicznych lub w wyniku innych problemów czas ten może się wydłużać.

 

Proszę sprawdzić, czy brakujące transakcje są widoczne poprzez interfejs www Allegro w zakładce Sprzedane. Proszę też o informację, czy przy pobieraniu transakcji pojawiają się w raporcie jakieś błędy czy nie.

Link to postu

Problem u nas na wersji 1.7.2 -> mamy 5 kont na allegro, z jednego pobiera tylko część transakcji (pierwsze 3-4) i tyle... po wymuszeniu pobierania aukcji niby pobiera... i tyle, nie ma nowych transakcji, choć potwierdzenia przychodzą na maila. Panowie co robić ? Mamy spooooro zamówień i mały czas realizacji, ale bez sello... czarno to widzę.

Link to postu

Rozumiem, że żadne błędy przy pobieraniu się nie pojawiają w raporcie? Musielibyśmy obejrzeć logi z pobierania transakcji aby powiedzieć coś więcej. W ich sprawie proszę napisać na sello@insert.com.pl z linkiem do tego wątku.

 

Proszę również sprawdzić, czy w Allegro te brakujące transakcje są widoczne w zakładce sprzedane.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Witam mam taki "problem" mam wystawione przedmiooty i płatnosć przelewem i za pobraniem.

 

Jeżeli ktoś wybiera przelew to w transakcjach odrazu wylicza mi koszt przesyłki i pisze płatnosc przelew.

 

Ale jezeli ktoś wybiera pobranie to już mi nie wskakuje automatycznie cena przesyłki i nie pisze pobranie.

 

Mam ustawionych kurierów na przelew i na pobranie.

 

Jak zrobić żeby automatycznie wskkiwało mi jak ktoś kupuje za pobraniem. (żebym nie musiał tego ręcznie zmieniać)

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to postu

Witam mam taki "problem" mam wystawione przedmiooty i płatnosć przelewem i za pobraniem.

 

Jeżeli ktoś wybiera przelew to w transakcjach odrazu wylicza mi koszt przesyłki i pisze płatnosc przelew.

 

Ale jezeli ktoś wybiera pobranie to już mi nie wskakuje automatycznie cena przesyłki i nie pisze pobranie.

 

Mam ustawionych kurierów na przelew i na pobranie.

 

Jak zrobić żeby automatycznie wskkiwało mi jak ktoś kupuje za pobraniem. (żebym nie musiał tego ręcznie zmieniać)

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Nie ma takiej możliwości dopóki nie pojawi sięo bsługa Formularzy Dostawy z Allegro.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

;D

 

 Miałem taki sam problem z pobraniem aukcji i transakcji.

O dziwo proszę sprawdzcie moje rozwiązanie:

-wejść w konto zarządzanie licencjami i kontami (prawy górny ekran)

i tam sprawdzić czy sello mylnie nie podaje ,że licencja już wygasła

-jeżeli tak jak u mnie -to wystarczy klikać tak jakby miało się dokonać zakupu (przedłużenia licencji),a w ostatnim oknie np.mtransfer przy oknie logowania się do mbanku -zamknąć to okno.

Sello odświeża dane licencji i już wie ,że jednak dalej jest ważna.

 

Mam nadzieję ,że Wam pomoże bo sam traciłem już nerwy od 4 dni.

Pozdrawiam

Galeria-Walor.com

Link to postu

Aby odświeżyć licencję wystarczy tak naprawdę wyświetlić szczegóły konta (dwuklik) i zamknąć to okno.

 

Sello może uznać że nie ma licencji jeśli nie połączy się z serwerem w celu sprawdzenia licencji. Wtedy widnieje status wygasła(nie można połączyć się z serwisem). Nie oznacza to, że licencja faktycznie wygasła, tylko że Sello nie mogło jej zweryfikować.

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Jestem wyrozumiała, ale już zaczyna mi brakować cierpliwości!!!

Od rana znowu nie działa Sello, po uruchomieniu wyłącza się, nie pobiera transakcji...

Jeżeli uda mi się otworzyć zakładkę z transakcjami (zanim się wyłączy) i próbuję dodać informację do notatek to pojawia się komunikat:

"Błąd. Zapis spowodowałby naruszenie integralności danych. Więcej informacji na ten temat w pomocy, w rozdziale "PT".

Ten problem pojawia się co miesiąc... Nawet jeżeli już zacznie działać to problem jest z pobraniem transakcji z poprzednich dni.

Tak być nie może, to nie jest w porządku, klient płaci za licencję i oczekuje w zamian, że program będzie mu pomocny a nie sprawiał problemy i podnosił ciśnienie!!!

 

Pytanie: dlaczego znowu pojawił się ten problem i kiedy będzie rozwiązany??

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...