Skocz do zawartości

Optymalna platforma do e-handlu

Polecane posty

Hej,

podpowiedzcie mi prosze jak mógłbym uprościć sobie prace.

Obecnie bazuję na Subiekcie GT, do tego mam sklep na osCommerce i jesteśmy na alledrogo.pl

do alledrogo uzywam Sello - tak aby połączyć to z subiektem. jednak poki co nie potrafię zarządzać aukcjami i wszystko musimy robić ręcznie.

Dodatkowo do osc probowałem kiedyś użyć tej wtyczki do subiektu - jakos zrobiło mi to bajzel w bazie danych sklepu dodając wszystkie produkty z subiekta a nie łącząc te które już były tu i tu - była kupa zabawy.

oprócz tego używamy poczty i UPSa.

Jest jakiś złoty srodek - tak krok po kroku aby zoptymalizować czas potrzebny do obsługi sklepu?

Szlag mnie trafia jak mam wypełniać druczki pocztowe, szczegolnie pobraniowe, trafia mnie tez jak musze dokładnie szukać czy przesyłka ma byc kurierem czy poczta, czy opłacona już czy za pobraniem.

czy można jakoś łatwo to wszystko spiąć do kupy i zamiast spedzac dziennie 3 godziny zrobić to w godzine? a reszte czasu poświęcić na prace koncepcyjne i zdobywanie nowych klientów?

z góry dziękuję za wszelkie komentarze

Link to postu

Korzystam z identycznych rzeczy :)

 

1. Wszystkie wysylki, a co za tym idzie druki pocztowe, platnosci itp >> Sello

2. Magazyn SGT

3. UPS >> Narazie reczne kopiowanie adresow, a pozniej pomysle nad automatem

4. Sklep - to jest udreka - sprzedaz do Sello (narazie kopiowana recznie), w przyszlosci moze automat do Sello sobie zrobie.

4.1 Produkty do sklepu dodawane z reki, bo ja u siebie nie widze sposobu na zautomatyzowanie procesu, a zarazem nie narobienie totalnego smietnika w sklepie. Mam za duze roznice pomiedzy allegro, a sklepem w opisach zeby proces zautomatyzowac.

Link to postu

oprócz tego używamy poczty i UPSa.

Jest jakiś złoty srodek - tak krok po kroku aby zoptymalizować czas potrzebny do obsługi sklepu?

Szlag mnie trafia jak mam wypełniać druczki pocztowe, szczegolnie pobraniowe, trafia mnie tez jak musze dokładnie szukać czy przesyłka ma byc kurierem czy poczta, czy opłacona już czy za pobraniem.

Jak nie wysylasz listow tylko paczki to zrezygnuj z Poczty,odpada 3/4 pracy + czas spedzony na poczcie.Zawolaj pana w krawacie z UPS i wynegocjuj cene za przesylke taka jak masz na poczcie.A jeszcze lepiej porozmawiaj z jakas inna firma ktora umozliwia wydruk listow na skladance na iglowce.Do tego konto w banku obslugiwane przez mSzmal + plugin mSzmala do Sello(odpada sprawdzanie wplat tylko kontrola czy wszystkie sie zaksiegowaly i ewentualne poprawki).I 30 transakcji zrobisz w pol godziny a nie 3 lacznie z wydrukami listow dla kuriera i wpisanymi numerami przesylek do Sello.

Link to postu

pomyślimy i tak chyba dostałem oferte lekko na wyrost na zasadzie lekkiego szantazu w UPS - takiego w ramach negocjacji.

Myslicie ze da rade zejsc do poziomu 17zł brutto za paczke pobraniowa u kurierów przy sprzedazy ok 100 paczek miesiecznie?

Używacie tego narzedzia od UPS? czy jesli w nim wypełnie przesyłke to jak to pozniej wydrukować na kwitku?

 

Konto mam w mBanku wiec chyba mszmal powinien działać - pomysle o tym w miedzyczasie - jak on sobie bedzie radził z pobraniówką z poczty i UPSem czy innym kurierem.

 

Po co dane ze sklepu przenosisz do sello recznie? Tylko dla wydruków czy może jeszcze jest jakis inny bajer? Ja to recznie wpisuje ale bezposrednio do subiekta

 

Jak ustawić sello aby robił druki pocztowe? jakie formularze są wtedy potrzebne? coś od poczty czy drukuje na zwykłej laserówce na zwykłym papierku?

 

Z góry dzięki za wasze opinie

Link to postu

pomyślimy i tak chyba dostałem oferte lekko na wyrost na zasadzie lekkiego szantazu w UPS - takiego w ramach negocjacji.

Myslicie ze da rade zejsc do poziomu 17zł brutto za paczke pobraniowa u kurierów przy sprzedazy ok 100 paczek miesiecznie?

Używacie tego narzedzia od UPS? czy jesli w nim wypełnie przesyłke to jak to pozniej wydrukować na kwitku?

 

Napewno da rade zejsc nizej. Ja mam podstawe 15 netto oraz 50% rabatu na dodatki czyli pobranie +3,05 oraz +2 dla osoby prywatnej (chyba nie pomylilem koncowek). Nie mam zadeklarowanej ilosci paczek. To poprostu umowa "z bomby"... sami sie zglosili i zaproponowali takie stawki.

Sam placilem na allegro za paczki (chyba nawe UPSem) w okolicach 13 brutto za przedplate.

 

Konto mam w mBanku wiec chyba mszmal powinien działać - pomysle o tym w miedzyczasie - jak on sobie bedzie radził z pobraniówką z poczty i UPSem czy innym kurierem.

 

emSzmal powinien sobie radzic, bo z tego co pamietam po numerze nadania tez ksieguje.

 

Po co dane ze sklepu przenosisz do sello recznie? Tylko dla wydruków czy może jeszcze jest jakis inny bajer? Ja to recznie wpisuje ale bezposrednio do subiekta

Dane przenosze glownie dla wydrukow... przeciez ida z innymi paczkami, ale rowniez dla zaznaczania platnosci, ZK w subiekcie. Transkacje ze sklepu poprostu traktuje jak allegrowa i obsluguje ja z Sello.

Link to postu

do 5kg mam 14zł, 5-30 juz 17zł, za doreczenie do osoby prywatnej - pełna stawka, za pobranie -50%

numer nadania czyli to co dostaje na kwitku z poczty?

mozesz jeszcze powiedziec czy masz jakas umowe z pocztą na zakres kodów nadań czy jakos magicznie wpisujesz to recznie z palca do sello?

słyszałem ze niektórzy po prostu przepisują z druczka jakiego dostali na poczcie

to jest jest jeden z etapów który zawsze mnie mocno irytuje - wypełnianie tych kwitków, a o koperty foliowe PP71 zawsze ciezko - zawsze marudza ze nie maja

 

 

Link to postu

do 5kg mam 14zł, 5-30 juz 17zł, za doreczenie do osoby prywatnej - pełna stawka, za pobranie -50%

Mam stala stawke do 30 kg.

numer nadania czyli to co dostaje na kwitku z poczty?

Tak.

mozesz jeszcze powiedziec czy masz jakas umowe z pocztą na zakres kodów nadań czy jakos magicznie wpisujesz to recznie z palca do sello?

słyszałem ze niektórzy po prostu przepisują z druczka jakiego dostali na poczcie

Listy przepisuje z druczka, paczki, pobrania, kurier - szybciutko sknaerem kodow kresowkych :)

to jest jest jeden z etapów który zawsze mnie mocno irytuje - wypełnianie tych kwitków, a o koperty foliowe PP71 zawsze ciezko - zawsze marudza ze nie maja

Wszystkie kwitki przeciez Sello drukuje.

Link to postu

pytałem o te druczki ponieważ już nie pamietam jak i gdzie ale kiedys probowałem drukować na laserówce na kartkach a4 i wkładać do tych woreczków pocztowych i panie na poczcie były strasznie oburzone jak tak można

 

tak sie zastanawiam czy jest sens kupować drukarkę za 250-300zł dla samych druczków.

za te pieniądze brat mi wypełni jakies 150-200 druczków :)

Link to postu

pytałem o te druczki ponieważ już nie pamietam jak i gdzie ale kiedys probowałem drukować na laserówce na kartkach a4 i wkładać do tych woreczków pocztowych i panie na poczcie były strasznie oburzone jak tak można

 

To prawdziwa profanacja ;D

Bez puli numerow drukowanie na laserze moim zdaniem nie ma sensu, tylko po to zeby powielac ich druczek. Papier i toner tez kosztuje.

 

tak sie zastanawiam czy jest sens kupować drukarkę za 250-300zł dla samych druczków.

za te pieniądze brat mi wypełni jakies 150-200 druczków :)

Chyba malo wysylasz. Liczac twoim sposobem, to ja juz mam kilka drukarek w kieszeni  ;D

Ja oczywiscie jako "fan" allegro zanabylem rowniez uzywana drukareczke (za cale 50 zlotych), ktora sluzy mi od ponad poltora roku i troszke druczkow juz machnela.

Wygoda niesamowita, a koszt prawie zerowy. Tasma kosztowala mnie chyba 11 zlotych i jeszcze jej konca nie widac. Druczki za friko z poczty... zyc nie umierac ;D

Link to postu

Ja mam podobnie, tylko GLS zamiast UPS i 2 sklepy na jednej bazie SGT

 

I tak:

-do synchronizacji sklepów program s2s (ze strony e-mo.pl)

-do adresowania paczek "STEMPEL" -wczytuję plik txt to aplikacji GLS'u

-listy bezpośrednio z Sello

 

Etykiety do GLS'u drukuje na ich drukarce termicznej, nalepki na listy prosto z Sello, paczek pocztowych nie wysyłam (nie opłaca się najzwyklej)

 

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

pomyślimy i tak chyba dostałem oferte lekko na wyrost na zasadzie lekkiego szantazu w UPS - takiego w ramach negocjacji.

Myslicie ze da rade zejsc do poziomu 17zł brutto za paczke pobraniowa u kurierów przy sprzedazy ok 100 paczek miesiecznie?

Używacie tego narzedzia od UPS? czy jesli w nim wypełnie przesyłke to jak to pozniej wydrukować na kwitku?

 

Napewno da rade zejsc nizej. Ja mam podstawe 15 netto oraz 50% rabatu na dodatki czyli pobranie +3,05 oraz +2 dla osoby prywatnej (chyba nie pomylilem koncowek). Nie mam zadeklarowanej ilosci paczek.

Tez mam Upsa ja mam wyjsciowa 13,08 netto +4 zł za doreczenie adr pryw. i ok, 4 zł pobranie .

dziwne jest ze paczka 1-2 kg jest drozsza od 2-5 kg.

ile masz

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

ktoś z was może używa qshopa?

ja tylko obczajałem wersję demo

 

jestem ciekaw czy to rozwiazanie jest lepsze od OSC

Na pewno zdecydowanie droższe, czy lepsze -ocena subiektywna

 

 

i czy da się go lepiej zintegorwac z subiektem

nie, da się ale tylko jeden sklep do jednego podmiotu, ja mam obecnie 3 sklepy na jednym podmiocie z róznymi poziomami cen, asortymentem itd. -zwykłe sklepy osCommerce
Link to postu

Witam,

 

Mamy 3 sklepy na oscommerce. http://www.bajkowe.com.pl http://www.bajkowe.wroclaw.pl i http://sklep.puzzle.wroclaw.pl

Korzystamy z silnika oscommerce trochę poprawionego przez jedną z polskich firm i przez nas dostosowaną do niektórych naszych specyficznych potrzeb.

 

Korzystamy z oscGT do synchronizacji produktów i zamówień z jednym ze sklepów. Działa to w miarę zadowalająco. oscGT nie umożliwia niestety współpracy z więcej niż 1 sklepem. Nie wspiera także dodatku UltraPics dla dodatkowych zdjęć (wspiera Additional Images).

 

Jest konkurencyjny dodatek z e-mo.pl który nie ma tych wad ale zainwestowaliśmy sporą kasę w oscGT licząc na produkt jednak w miarę rozwijany, a niestety wygląda na projekt zamknięty w zakresie rozwoju, wspiera tylko zmiany subiekta :(

 

Główne wady: integracja tylko z 1 sklepem, ograniczona współpraca z rozszerzeniami o dodatkowe zdjęcia.

 

 

Link to postu

Rzeczywiście - źle napisałem.

Nie wspiera także dodatku Additional Images dla dodatkowych zdjęć (wspiera UltraPics)

 

oscGT umożliwia eksport produktów do sklepu, także z opisami i zdjęciem (lub kilkoma zdjęciami przy UltraPics)

Możliwy jest też import produktów ze sklepu.

Jeśli subiekt nie ma produktów - ma to sens. Jeśli sklep nie ma produktów - eksport ma sens. Wiązanie istniejący produktów ze sklepu z istniejącymi w subiekcie - podobno możliwa, ale dla mnie prawdopodobna może dla kilku rodzajów produktów. Jeśli jest kilkaset albo i więcej - bardzo pracochłonne.

 

 

Link to postu

w tej chwili mam ok 600 produktów

co ciekawe opisy w allegro, sklepie i w subiekcie są różne - mam produkty które są w sklepie, mam produkty w subiekcie oraz mam produkty na allegro - bardzo często nie ma po między nimi powiązania.

chciałbym to wszystko w końcu uporządkować

jednak czy ma to sens? czy taka wtyczka do subiekta łącząca go z osc cokolwiek mi pomoże?

Pozdrawiam

YacentY

Link to postu

-Zacznij od towaru, zrób opis , zdjecia.(jak masz Subiekta to zrób to w nim i zaznacz, ze towar jest na aukcje)

-Zrób szablon opisu.

-Zrób szablony (ile tam potrzebujesz).

-Podepnij szablon opisu pod szablony.

-Idz do towaru(w sello) , kliknij wystaw z szablonu, wybierz co trza i aukcja gotowa.

 

To jeden ze sposobow, tak bardzo ogólnie.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...