Skocz do zawartości

Instalacja zdalna a praca z Subiektem

Polecane posty

Witam,

 

ustawiłem Sello na pracę na zdalnym serwerze (zgodnie z instrukcją z forum). Wszystko chodzi OK za wyjątkiem współpracy z Subiektem.

 

Na serwerze Sello chodzi i synchronizuje się z Subiektem ale zdalnie się wywala na połaczeniu z Subiektem "Wystąpił Błąd (kod błędu: 80004003) Nieudane logowanie do systemu Subiekt GT".

 

Zapewne dotyczy to adresu serwera (jest podany serwer ale bez adresu IP). Próbowałem przestawić i podać nazwę serwera jak przy logowaniu do Sello ale wtedy też mi nie poszło (ten sam błąd).

 

Pzdr

Paweł

ModneUbranka.pl

Link to postu

opcje które próbowałem:

Subiekt z bazą zainstalowany na komputerze zdalnym. Korzystam z Subiekta zarówno stacjonarnie (sklep) jak i zdalnie (z domu).

Zdalny dostęp ustawiony poprzez połączenie sieciowe do serwera z bazą subiekta. Przy logowaniu do subiekta zdalnie (z domu) mam wpisany adres serwera: 192.168.0.2\INSERTGT. Otwiera mi to okno z bazami dostępnymi w "sklepie".

Opcja 1

W Sello w Parametrach połączenia z Subiektem ustawiłem ten sam adres serwera: 192.168.0.2\INSERTGT. Przy próbie wybrania bazy danych Sello próbuje się łączyć ale wywala błąd

InsERT_Driver: Łączenie z systemem sprzedaży:

Nieudane łączenie:

Połączenie z zewnętrznym systemem niedostępne:

Nieudane logowanie do systemu Subiekt GT (0x80004003)

Opcja 2

W Sello w Parametrach połączenia z Subiektem ustawiłem adres serwera tak jak go widzę na komputerze w sklepie: OLINEK-8AEB02D6\INSERTGT

Wtedy pracują w "sklepie" znajduje bazy danych i synchronizuje z Subiektem.

Natomiast po odpaleniu Sello zdalnie z "domu" i próbie synchronizacji z Subiektem wywala błąd:

InsERT_Driver: Łączenie z systemem sprzedaży:

Nieudane łączenie:

Połączenie z zewnętrznym systemem niedostępne:

Nieudane logowanie do systemu Subiekt GT (0x80004003)

 

I to byłoby tyle. Jeżeli ma ktoś pomysł jak to rozwiązać to będę wdzięczny

 

pawel

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...