Skocz do zawartości

Do wszystkich co sprzedaja ? PODATEK VAT !!

Polecane posty

Podatek VAT a paragon

 

Mam takie pytanie jak to u was jest...

=========================================================================

 

Sprzedajesz 1 stycznia cukierki

wpłate otrzymujesz na konto 31 stycznia

paragon drukujesz 1 lutego

 

i teraz pytanie.!! podatek vat uwzgledniasz pod styczen czyli wg daty wplywu, czty pod luty wg paragonu ?

 

Prosze sie nie smiac. bo jak opisze dlaczego sie pytam to moze zmienicie zdanie.

Odpowiedzcie prosze

Link to postu

Podatek VAT a paragon

 

Mam takie pytanie jak to u was jest...

=========================================================================

 

Sprzedajesz 1 stycznia cukierki

wpłate otrzymujesz na konto 31 stycznia

paragon drukujesz 1 lutego

 

i teraz pytanie.!! podatek vat uwzgledniasz pod styczen czyli wg daty wplywu, czty pod luty wg paragonu ?

 

Prosze sie nie smiac. bo jak opisze dlaczego sie pytam to moze zmienicie zdanie.

Odpowiedzcie prosze

 

Wg naszej księgowości w opisanej sytuacji paragon powinien być wydrukowany w styczniu. Po prostu polski ustawodawca jeszcze nie rozumie, że wpłata może być on-line o 23,59... Najważniejszy jest oczywiście przełom miesięcy.

Link to postu

Polski ustawodawca nakazuje dolaczac paragon do przesylki ale twierdzi ze drukowac ten paragon nalezy jak zaplata z pobrania splynie :) Mistrzostwo swiata :) A co to vatu na przelomie to musisz ostatniego dnia miesiaca koczowac przy kompie sprawdzac do polnocy wplaty i drukowac paragony

 

zawsze można próbować wykręcić się tym, że np. firma pracuje do 16 itd.

Przepisy, przepisami ale kto będzie codziennie do 24 sprawdzał konto i paragony drukował? A jak Klient wpłaci na 2 sek przed północą?

A jeśli klient dokona zakupu i zapłaty ale nie określi, czy chce np. rozmiar L czy XL a Ty w bazie masz to pod dwoma różnymi pozycjami, to co sfiskalizujesz??

Itd, itp.

Dlatego mam nadzieję, że urzędasy też ludzie i w razie czego zrozumieją. A jak nie, to do sądu...

Link to postu

no to dobrze kumacie ;)

ja sie smieje z tego tez. zwlaszcza ze jak ktos zaplaci o 23.59 !! bo jaka szansa na wydrukowanie paragonu itp! bez jaj ale no...

 

przelom miesiaca jest do przezycia. spoko ostatniego drukuje all i juz.

ale co z pobraniami >>>??? tu problem

 

a co do urzedow i ludzi tam - moj znajomy ma kontrol i co lepsze !! kazali mi wszystko poprawić !! i ich nie obchodzi ze godzina 23:59 jest platrnosc

Link to postu

a co do urzedow i ludzi tam - moj znajomy ma kontrol i co lepsze !! kazali mi wszystko poprawić !! i ich nie obchodzi ze godzina 23:59 jest platrnosc

 

z ciekawości:

 

- jak motywują to, że sklep jest o takiej porze już nieczynny ? przecież Pani urzędniczka też pracuje do godz. X i przelewy pit, vat itp księguje w dniu następnym...

- wpłata to jeszcze nie wydanie towaru, więc może traktować to jako zaliczkę/ zadatek na poczet towaru... ?

- ponadto każdy widzi problem przelew ONLINE 23.59 a przecież w firmie ktoś księguje wpłaty (np. wyciąg dzienny), przekazuje wiadomości do magazynu, dopiero wysyłka - nie musi to trwać 30sek. i być wykonane przez jedną osobę ?

- może znajomy "podpadł", że go tak karcą złośliwie :) ?

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...