Skocz do zawartości

POCZTA ZNOWU KOMBINUJE MASAKRA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

Dzisiaj wchodzę na pocztę z listami poleconymi i Pani w okienku mówi mi że nie może ich przyjąć a ja do niej - co???? A ona że od teraz w listach nie mogą znajdować się przedmioty wartościowe i że będę musiał wszystko nadawać paczkami... - Pomyślałem "o kur...a"  Listy można wysyłać ale nie będzie można złożyć reklamacji i otrzymać odszkodowania... Poczta w ten pokrętny sposób wywija się od odpowiedzialności właściwie nie wiem czy tak może zrobić??? Po kiego czorta płace za polecony jak  oni mogą go bezkarnie zgubić i jeszcze nie będą za to odpowiadać...

 

Link to postu

Wysyłam przesyłki pocztowe od kilku lat. Parę razy zmieniałem urząd pocztowy.

Zawsze narzekają, zasłaniają się jakimiś zaleceniami.

Wysyłam gry i zabawki jako listy polecone w dużych bąbelkowych kopertach (większe przesyłki idą kurierem)

Na narzekanie na zawartość kopert zawsze mówię by wskazali, który punkt regulaminu poczty naruszam. NIGDY mi nie wykazano by koperta nie mogła zawierać maskotki, gry w małym pudełku kartonowym, piłki itp. Parę razy zmusiłem pocztowców by jako list polecony przyjęli zabawki w małym kartoniku - poczta dopuszcza tuby jako przykład przesyłki poleconej i nie zabrania używania kartonów.

 

Proponuję zawsze żądać by wskazano naruszany punkt regulaminu!

Wewnętrzne zalecenia pocztowców nie dotyczą klientów i nie mogą naruszać regulaminu.

 

--

pozdrawiam

Grzegorz Nowicki, QM Bożena Gut, allegro: bozenagut

Ponad 1100 wzorów puzzli, pełna oferta Granna, Ravensburger, Trefl, Castortland i inne gry i zabawki

w Rodzinnym Sklepie Internetowym: http://www.bajkowe.com.pl

 

Link to postu

listy polecone mozna wysylak do ograniczen jakie one maja czylid o 90 cm suma wielkosci.

ja wysylame w pudelkach wszytsko i po wojnach zawsze przyjmowali

 

NIE MAJA PRAWA ODMÓWIĆ jest to instytucja panstwowa i nie mozna nie przyjac czegos bo cos nie nie widzi.

ona moze zaproponowac wysylanie paczka, a nie zmusić. bo wybor nalezy tylko do klienta !

ja lsitami wysylam codziennie i juz nie mam probklemow.a u nas na podkaropaciu byly problemy ale w maju Od maja..

Link to postu

zdarza się, że panie na poczcie podczas nadawania listów poleconych pytają "a co jest w środku?". odpowiedź jest zawsze jedna "tajemnica korespondencji!"

w razie zaginięcia listu poleconego należy żądać odszkodowania w wysokości ustawowej - nie rzeczywistej wartości przedmiotów, a jako zawartość deklarować "korespondencja"

Link to postu

My też wysyłamy większość przesyłek jako listy polecone (kartonowe pudełka 15x20x30) i nie ma problemu. Gdy z rzadka problem się pojawia rozmowa jest krótka - po to poczta gabaryt B dla listów wprowadziła żeby pani tą przesyłkę przyjęła.

Jak przesyłki szły jako paczki ginęło ok. 8%, od kiedy idą jako listy polecone - czyli od jakichś 7 miesięcy - nie ginie nic.

 

Tak na marginesie - pracownik poczty ma prawo zapytać co znajduje się w przesyłce ale MUSI zadowolić się odpowiedzią "Ta przesyłka nie zawiera rzeczy wyłączonych z przewozu pocztowego".

 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Poniżej link do regulaminu:

 

http://www.cennik.poczta.lublin.pl/help/help_kraj.html#wymiary_list

 

To wątek z wymiarami listów poleconych Gabaryt A i B, a poniżej paczki.

 

Zanieśliśmy na pocztę jako list nieduże wiaderko zapakowane w karton, Pani zapytała Czy to jest list? grzecznie odpowiedziałem zgodnie z regulaminem poczty polskiej mieści się w wymiarach Gabarytu B - Pani przyjęła.

 

Jest też druga strona, taką przesyłkę dostaje listonosz do doręczenia i będzie mu ciężko.

 

pozdrawiam

 

biuroszarek

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...