Skocz do zawartości

Polecane posty

Kropka pojawia się dlatego, że serwer aktualnie przetwarza dane powiązane z tymi które ktoś chce edytować na innym komputerze. Na dobrą sprawę kropka jest to standardowy błąd z serii:

Obiekt został zablokowany na stacji A przez użytkownika B. - tylko, w specyficznej sytuacji jeśli serwer trzyma obiekt powiązany (np mail) z obiektem który otwieramy na kliencie (paczka) to wtedy błąd ten ginie po drodze i pojawia się sama kropka.

Link to postu

Bo blokady zakładane są na czas trwania sesji. Jeśli instancja, która założyła daną blokadę nie zwolni jej z jakiegoś powodu to będzie ona wisieć tak długo aż skończy się dana sesja. Pytanie, dlaczego obiekty nie zwalniają blokad.

Jak będziesz miał jeszcze kropy to skontaktuj się ze mną na priv, wtedy sprawdzimy które obiekty założyły locka.

Link to postu

Bo blokady zakładane są na czas trwania sesji. Jeśli instancja, która założyła daną blokadę nie zwolni jej z jakiegoś powodu to będzie ona wisieć tak długo aż skończy się dana sesja. Pytanie, dlaczego obiekty nie zwalniają blokad.

Jak będziesz miał jeszcze kropy to skontaktuj się ze mną na priv, wtedy sprawdzimy które obiekty założyły locka.

 

A ja mam takie pytanie. Po wprowadzeniu nowych notatek mam notoryczne blokowanie zapisu transakcji przed drugi komp. Dokładniej:

Komp A: baza danych plus Sello odpalone, ale nie dotykane.

Komp B: odpalone Sello.

Na kompie B klikam 2x w transakcję, zmieniam np. sposób płatności, przechodzę do zakładki "notatki" i dodaję notatkę. Notatka w okienku transakcji się dodała.

Klikam OK dla okientka transakcji i mam w dymku coś o tym, że nie można zapisać transakcji bo naruszyłoby to integralność bazy danych...

Jedyne możliwe wyścia to anulować wszelkie zmiany, albo walić w OK do skutku. Przeważnie po 5-20 kliknięciach w OK załapuje i zapisuje wszystko jak należy.

Dodam, że tak się dzieje w 7 na 10 przedstawionych modyfikacjach transakcji, więc w skali dnia może doprowadzić do pogryzienia monitora.

A... jak na kompie A nie jest odpalone Sello, to (o ile kojarzę) problem nie występuje.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...