Skocz do zawartości

Problem z wydajnym skonfigurowaniem automatycznych wiadomości

Polecane posty

Witam,

 

mam problem z poprawnym zdefiniowaniem automatycznych wiadomości.

Wyłączyłem wysyłanie osobnego maila z działu 'Utworzono stronę transakcji w Strefie Sello' i przeniosłem taką informację do maila 'Nowa transakcja', co jak na mój gust jest dość logicznym rozwiązaniem.

Niestety logika zawiodła.. macro (sądząc po kopii wysłanej wiadomości przypisanej do transakcji) nie wkleiło linka do strony.

 

Stąd pytanie - w którym momencie to macro zaczyna działać?

Drugie pytanie - W którym momencie generowany jest w takim razie mail dotyczący Stworzenia strony w strefie sello? (Chociaż chyba powiniennem raczej zapytać o to - kiedy jest tworzona na strona).

 

I ostatnie - Czy sprzedający (poza wysłaną do klienta pocztą) ma gdzieś dostęp do wygenerowanego dla strony sello linka? Chciałbym zobaczyć, co polecam Klientom do oglądania, wysyłania mi informacji itd.

 

Link to postu

W momencie tworzenia wiadomości Nowa transakcja strona Strefy Sello nie jest jeszcze utworzona i Sello nie zna jej adresu.

 

Mail informujący o stworzeniu strefy Sello, jak logika wskazuje, generowany jest w momencie utworzenia strony przez Sello. Strona jest tworzona PO ściągnięciu transakcji, przy pierwszej synchronizacji z serwerem Strefy Sello.

 

Innymi słowy: Jest nowa trasakcja (mail o nowej transakcji) -> Sello tworzy do niej stronę na strefie (wysyła maila o utworzeniu strony)

 

Link do strony znajduje się w module transakcji na dole w szczegółach po prawej stronie.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Dla mnie to jakaś kicha jest bo z moich obserwacji wynika tak:

 

Automatyczną synchronizację ustawioną mam na 10 min. klient kupuje, Sello pobiera aukcję i dziękuję za zakup, a stronę sello z mailem do klienta wyśle przy następnej synchronizacji czyli za 10 min. I tak klient maila z linkiem do strefy sello otrzyma od 10 do 20 min po zakupie do tej pory to już mi wyśle wiadomośc, na jaki adres i jaką przesyłką sobie życzy.

 

Czy mail se stroną strefy sello nie może się tworzyć od razu?

 

Jak to sobie wyobrażam:

klient kupił Sello synchronizuje, dostaje info o nowej transakcji, nie wysyła żadnych maili, tworzy stronę strefy sello, i dopiero wysyła jedną wiadomość z podziękowaniami i stroną strefy sello.

Link to postu

Czy mail se stroną strefy sello nie może się tworzyć od razu?

Ale co znaczy od razu? Zdarzenia ściągnięcia transakcji i utworzenia strefy Sello są różne w czasie, więc przy pobieraniu transakcji Sello nie zna jeszcze adresu strony której nie ma.

 

Link do strony strefy Sello można wysłać już z wiadomości od kupującego wysyłanej przez allegro, umieszczając w treści odpowiedni znacznik [EXT_...] - szczegóły w pomocy Sello (F1), hasło strefa sello. Wtedy nie ma potrzeby wysyłania już maila z linkiem o utworzeniu strefy Sello.

 

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...