Skocz do zawartości

blokowanie sello przy otwartym oknie wiadomości email

Polecane posty

Witam

Mam taki mały-wielki problem i najłatwiej będzie mi go podać na przykładzie.

Kiedy odbieram maila przez sello "wiadomości" i klient podał np: zmianę adresu to chcąc go wpisać edytując transakcję bądź klienta nie ma takiej możliwości aby przeskakiwać pomiędzy oknami! tzn. nie mogę mieć jednocześnie otwartego maila i edytować adresu do wysyłki w transakcjach!

Moje pytanie jak otworzyć transakcje bądź maila w osobnym oknie tak aby można było przełączać się pomiędzy oknami kopiując i edytując w etapach po kolei dane do wysyłki klienta?

 

Dziękuje za pomoc i przez to spore ułatwienie sprawy.

Link to postu

Adresy proszę wpisywać DO transakcji, nie do klienta. Niestety nie da się otworzyć dwóch okien z jednej instancji Sello - taka architektura.

 

Adres można skopiować z mejla (fragment tekstu), następnie otworzyć edycję transakcji i nacisnąć przycisk zaawansowane. Stamtąd można przenosić wybrane linie adresu jednym, no dwoma, kliknięciami.

Link to postu

Może niemądre pytanie ale nie radzę sobie :(

Jak edytować transakcję? Otworzyć ją? (popraw) -jeżeli tak to nie widzę później "zaawansowane" :(

Proszę o pomoc w znalezieniu tej opcji. ::)

 

Druga sprawa:

Jak odpowiadając na maila wejść do wysłanej paczki i zerknąć (skopiować ) adres na jaki przesyłka została wysłana - myślę że ta "architektura" Sello powodująca blokowanie się okien jest b.uciążliwa w działaniu - może by tak to zmienić w następnych wersjach? Bo szczerze mówiąc mija się to z celem pracowanie na sello i sello-wiadomościach - obecnie przy korzystaniu z Sello jest konieczny inny (obcy) klient poczty ale skoro jest taka opcja w Sello to może by to usprawnić tak aby się dało pracować...?

Chyba że nie ma takiej technicznej możliwości aby to zmienić?

 

Dziękuję za wyjaśnienia

 

 

Link to postu

opcja zaawansowane jest w oknie edycji adresu. po otwarciu transakcji do edycji myszką na "zmień" obok adresu wysyłkowego, lub dwuklik na to pole, lub ctrl+a

 

Pisząc maila nie można bez zapisania go wyjść i zobaczyć dane innego obiektu. Można natomiast wykorzystać tagi w mailu (Autotekst). Jeśli odpowiadamy na maila z transakcji to po lewej stronie okna w którym pisze się maila jest lista pól, które po dwukliku są automatycznie wstawiane w treść maila. np. Transakcja->Adres wysyłki w przypadku wiadomości z transakcji, Paczka->Adres wysyłki w przypadku wiadomości do paczki.

 

O architekturze blokującej inne okna już było nieraz, ale taki mamy framework w tej chwili i nic się nie da zrobić. Wersja Sello 2.0, która będzie gdzieś w przyszłości pewnie będzie już pozbawiona tej wady. Na pewno nie jest to zmiana na te wersje bo wymaga wręcz napisania Sello od nowa.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...