Skocz do zawartości

Aukcje w html - z Subiekta do Sello - problem!!!

Polecane posty

Witam.

Mam gotowe szablony z każdym produktem z osobna w html'u i przy dodawaniu towaru do Subiekta od razu wrzucam do opisu towaru kod aukcji w html'u. Zrobiłem próbę i okazuje się, że po tym jak Sello zaktualizowało dane z Subiekta, gdy chcę wystawić dany produkt na aukcji, uzupełniając dane początkowe zauważyłem iż kod html aukcji nie jest odczytywany przez Sello, tzn. jest odczytywany jako czysty kod html, nie przekształcony na gotowy szablon jaki ma się okazać na aukcji.

Co mam zrobić ponieważ w Podglądzie, tam gdzie powinien widnieć szablon jest również pokazany tylko czysty kod html.

Bardzo proszę o pomoc jak sobie z tym poradzić. Mam około 1100 produktów do wrzucenia na aukcje i chce je mieć już na gotowo w Subiekcie.

Dziękuje za pomoc i pozdrawiam

 

 

Link to postu

Jezeli do Subiekta zostal wklejony html w postaci kodu(znacznikow), to normalne, bo edytor wysiwyg zamienil wszystkie znaczniki na ich bezpieczne postaci i teraz wyswietla kod html za pomoca kodu html.

Kurcze chyba troche zakrecilem, ale moze to bedzie zrozumiale :)

 

Ja zapytam z innej beczki... czy jest sznsa na rychle dodanie edytora html, do edytora WYSIWYG w opisach towaru w Sello?

Link to postu

Powiem szczerze, że nic mi to nie pomogło. Staram się jak mogę ale Sello coś kuleje pod tym względem. Może jednak znajdzie się jakieś wyjście? Bo jeśli będę miał wszystkie produkty wrzucać normalnie na allegro tak jak to robiłem dotychczas to Sello jest zbędne i szkoda na nie wydawać pieniądze. jeśli nie znajdzie się rozwiązanie, najprawdopodobniej zrezygnuje z Sello.

Link to postu

zależy co rozumieć pod pojęciem rychłe.. Wiele rzeczy czeka na "rychłą" realizację a siły ludzkie są ograniczone.

 

Okienka w towarach są oknami które same tworzą html. Jeśli ktoś tam wrzuci kod html to zostanie on uznany za tekst, nie za kod. Można by taki kod umieścić wprost w bazie danych zastępując istniejący tam kod utworzony przez kontrolki html z towarów - ale nie sprawdzałem tego więc nie mogę zagwarantować, że zadziała poprawnie.

 

Być może pewne zmiany w działaniu html pojawią się w wersji 1.6, wtedy zostanie ten problem wzięty pod uwagę.

Link to postu

Może uda Wam się wymyśleć jeszcze jakiś sposób na ściąganie opisu w html z Subiekta bo będzie trudno. Będę musiał chyba dodawać bezpośrednio każdy szablon html bezpośrednio do Sello, bo jak ściąga z Subiekta to sam kod się pokazuje. Poprostu masakra.

Mam jeszcze jedno pytanie. Zależy mi na tym by pod koniec miesiąca mieć wykaz całkowitych kosztów czyli tak mniej więcej:

1. zakup towaru

2. sprzedaż

3. koszty wysyłek

4. koszty allegro

= zarobek

Czy taki wykaz mogę uzyskać w Sello?

 

Link to postu

Edytor w aukcji jest ekhm... jaki jest. Jeśli miałbym cokolwiek kopiować to wolałbym chyba napisać to od nowa :)

 

Co do kodu html z Subiekta. Jeśli tam nie przewidują wbudowania edytora html (muszę zapytać) to można by po stronie Sello dorobić mechanizm który by traktował treść jako kod. Pierwsze co mi przyszło na myśl, to żeby w Subiekcie oznaczać taki kod jakimiś tagami...

 

Przykładowo w Subiekcie:

Super latarka firmy OLEJ

blablablabla

zobacz opis

[html_]

Przeczytaj opis na stronie producenta

<div style=".....

</div>

[/html_]

Dalsza część opisu już normalnego.

 

Dzięki temu opis nie byłby kopiowany w całości jak leci, ale interpretowane były by jego kawałki. Podobnie był chyba pomysł z podziałem opisu na części, żeby w Subiekcie dało się podzielić opis na 4 sekcje i wykorzystać w Sello je w dowolnej kolejności.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...