Skocz do zawartości

Sello nie pobiera maili

Polecane posty

Witam ponownie,

 

Mam tez taki problem z sello - nie pobiera mi niektorych wiadomosci z konta mailowego z allegro (gmail). Np o zakonczeniu sprzedazy, o sprzedazy, formularzy, prywatnych maili od ludzi, zawsze musze sprawdzac na skrzynce gmaila bo sello nie pobiera takich maili (dla niektorych aukcji) - z czego to wynika?

 

pozdrawiam

Joanna

Link to postu

Potwierdzam problem, wysłałem przykładowe maile, które dochodzą i które nie dochodzą. Pocztę mam na serwerze firmy NetArt (nazwa.pl).

 

Wygląda na to, że maile te są pobierane przez sello, ale z bardzo dużym opóźnieniem, w sytuacji, gdy od wielu godzin mail znajduje się na serwerze i inny program pocztowy pobiera go bez problemu, tzn. bez opóźnień.

Link to postu

Witam ponownie,

 

Mam tez taki problem z sello - nie pobiera mi niektorych wiadomosci z konta mailowego z allegro (gmail). Np o zakonczeniu sprzedazy, o sprzedazy, formularzy, prywatnych maili od ludzi, zawsze musze sprawdzac na skrzynce gmaila bo sello nie pobiera takich maili (dla niektorych aukcji) - z czego to wynika?

 

pozdrawiam

Joanna

 

podpinam sie, z tym, że u mnie glownie chodzi o maile na ktore ludzie odpowiadają po zakonczeniu sprzedazy. tzn po wygraniu aukcji klient dostaje automatyczna wiadomosc z allegro i niektorzy na nią odpowiadają i np tak informują mnie o tym, ze wysylka ma isc za pobraniem - te maile w wiekszosci nie dochodza, byc moze sa jakos uznawane za spam (tak mi kiedys jakis informatyk tlumaczyl).- poprawcie jak pisze glupote.

 

Poza tym formularze opcji dostawy z allegro tez nie dochodzą. Myślę że 5% nie trafia do mnie - wnioskuję z tego jak mi sie ludzie po paru dniach odzywają jak nie dostaną paczki...

 

Dodam, że wczesniej korzystalem standardowo ze stronki (mam skrzynke na home.pl) i nawet te maile ktore byly odpowiedzia na wiadomosc z allegro dochodzily i nie bylo problemu..

Link to postu

U mnie 90% maili dochodzi z 2-3 godzinnym opóźnieniem, dziwnie to wygląda, bo przy połączeniu sello wykrywa, że jest nowa wiadomość, tylko albo jej nie pobiera, albo pobiera a nie wyświetla na liście, może na tym polega problem.

Ale są też maile, które nie są w ogóle pobierane (lub wyświetlane) przez Sello, mam taki mail, który dotarł do mnie wczoraj, tzn. inny klient pocztowy (thunderbird) pobrał mi go natychmiast bez problemu, a w Sello nie widzę go do dziś, czyli to był taki przypadek,że wczoraj Sello normalnie odebrał mi ileś tam maili (normalnie jak na niego, tzn. z 2 godz. opóźnieniem) a tego jednego maila nie pobrał wcale lub nie wyświetlił.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Jesteś pewien, że nie dochodzą? Czy może po prostu nie są podpięte do klientów?

Wydaje mi się, że ta druga sytuacja ma miejsce gdy do sello najpierw pobierze się FOD a potem klient i transakcja.

Jeśli problem dotyczy tylko 10% to i tak jest nieźle :) my musieliśmy pisać gdzie się dało, żeby klienci nie wypełniali owych FOD-ów, zresztą czestą jak już nawet dojdą to się potem okazuje, że klient i tak miał co innego na myśli :)

Link to postu

Pod względem pobierania samych formularzy nie wydaje mi się, żeby sello w jakiś szczególny sposób utrudniało życie. W tej kwestii raczej traktowałbym sello po prostu jak klienta pocztowego a samo pobieranie wiadomości uzależnione jest bardziej od częstotliwości synchronizacji.

 

Jeśli masz czas i możliwość można by zrobić prosty test.

Skonfiguruj sobie np. Outlooka na dany mail z allegro (oczywiście zaznacz, żeby kopie zostały na serwerze), dorzuć reguły na FODy (w sello i w kliencie) i pobieraj powiedzmy jeden dzień maile w miarę równolegle przez sello i tym klientem pocztowym.

Po każdej synchronizacji w sello sprawdź czy masz mniej więcej to samo, wieczorem sprawdź w skali dnia. Na tej podstawie będzie można wyciągnąć jakieś wnioski i wiedzieć gdzie szukać problemu.

Link to postu

Dobrze mówisz. Niestety nie mieliśmy jeszcze czasu zająć się tą sprawą dogłębnie (bo jest X innych spraw, równie istotnych). W codziennych jednak testach nie zauważyliśmy problemu z mailami dochodzącymi - co nie oznacza, że problemu nie ma, po prostu u nas nie wystąpił jak na razie na tyle widocznie aby można było zacząć go diagnozować. (przed chwilą przeprowadziliśmy test na koncie na o2, ściągnęły się wszystkie maile, które tam były).

 

Wszelkie jednak informacje od Was są cenne i zdecydowanie się przydadzą. Jeśli znajdziemy przyczynę tej sytuacji to poinformuję.

 

Żaby wszystko było jasne: Sello nie pobiera niektórych maili, które normalnie są na skrzynce odbiorczej i które inne klienty jak Outlook czy Thunderbird pobierają normalnie? Do tego każdy z tych klientów ma zaznaczoną opcję POZOSTAWIAJ WIADOMOŚCI NA SERWERZE. I czy brakujące maile docierają w końcu do Sello z opóźnieniem czy zdarza się, że nie docierają wcale. Dodatkowo proszę też o informacje czy w Sello są używane reguły do wiadomości, jeśli tak to jakie, oraz czy przy synchronizacji są błędy przy pobieraniu maili.

Link to postu

U mnie wygląda to tak:

1. Maile docierają wszystkie, ale z różnym opóźnieniem, np. 2-godzinnym a czasami dopiero następnego dnia, czyli kilkunasto godzinnym w porównaniu do thunderbirda, w którym oczywiście mam opcję wybraną pozostawiania kopii wiadomości na serwerze.

2. Nie mam ustawionych żadnych reguł wiadomości w sello.

3. Przy synchronizacji nie mam żadnych błędów, co więcej w pasku widzę, że sello informuje o np. 1 nowej wiadomości, ale nie wyświetla się ona na liście wiadomości w sello. Z tego co zauważyłem, przy prawidłowym pobieraniu wiadomości w pasku na dole w sello zawsze widać informację o nowej wiadomości a później o jej zapisywaniu, w przypadku tych maili, które docierają z opóźnieniem jest informacja o nowej wiadomości, ale o jej zapisywaniu już nie.

Link to postu

Pod względem pobierania samych formularzy nie wydaje mi się, żeby sello w jakiś szczególny sposób utrudniało życie. W tej kwestii raczej traktowałbym sello po prostu jak klienta pocztowego a samo pobieranie wiadomości uzależnione jest bardziej od częstotliwości synchronizacji.

 

Jeśli masz czas i możliwość można by zrobić prosty test.

Skonfiguruj sobie np. Outlooka na dany mail z allegro (oczywiście zaznacz, żeby kopie zostały na serwerze), dorzuć reguły na FODy (w sello i w kliencie) i pobieraj powiedzmy jeden dzień maile w miarę równolegle przez sello i tym klientem pocztowym.

Po każdej synchronizacji w sello sprawdź czy masz mniej więcej to samo, wieczorem sprawdź w skali dnia. Na tej podstawie będzie można wyciągnąć jakieś wnioski i wiedzieć gdzie szukać problemu.

 

Dzięki za rade, jak znajde chwile zrobię taki test i poinformuję.

 

U mnie jest narazie ok. 2 tys. maili, nie używam reguł wiadomości.

Link to postu

My klientów wprost informujemy, że FODy nie są obsługiwane i jakiekolwiek reklamacje wynikłe z nieprzeczytania FODa nie będą uwzględniane.

 

Też tak robimy, tzn. jak ktoś coś tam napisze to uwzględniam to ale w powiadomieniu jest informacja, żeby nie mieli pretensji jak informacji w ten sposób przekazanych nie uwzględnimy.
Link to postu

Mam ten sam problem, tzn niektóre maile nie docierają nawet z opóźnieniem. Testowałem różnych operatorów, onet, wp, e-post i ovh. Porównuje skrzynkę odbiorczą na Sello i np w outlook express, przypadkowe maile są pomijane, nie pojawia się błąd. Mam serwer na ovh na którym chodzi sello. Problem pojawił się mniej więcej na początku grudnia, zmieniałem porty (zmiana dotyczy poczty wychodzącej z tego co wiem) i testowałem wszytskie możliwe ustawienia.

Mam założone reguły wiadomości, ale nie pomijane są również maile które reguły nie obejmują.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...